Tiltakozás a Gyurcsány Ferenc elleni koncepciós eljárás miatt


Vendég

/ #1555

2011-09-15 16:32

Már két napja ülök és hezitálok. Írjam e alá ezt a fránya petíciót, vagy ne írjam alá. Nagyon sokan olyanok írják alá, akikkel bárhol, bármikor, esőben, hóban, sárban is szívesen együtt! És maga amiről szól az is azonos sok mindenben azzal, amit én gondolnék itt a világról és annak szükséges zajlási irányáról.



Csak az a bajom ezzel, hogy ez a petíció Gyurcsányról szól. Ami ugye önmagában nem bűn, hiszen miért is ne szólhatna akár több minden is Gyurcsányról. De azt hiszem amiről itt szólni kellene az nem maga Gyurcsány, hanem általában a koncepciós perek. És tüske van bennem, amit nem bírok ki, hogy ne mondjam ezt el. Az első igazi koncepciós eljárás itt az volt, amikor teljesen irreális, koholt vádakkal megtámadták Mesterházy Ernőt. Igaz akkor a koncepciós eljárás mögött, a narancsos folton túl, bizonyos szegfű is felsejlett. Mesterházy esetében egyértelmű volt, hogy nem követett el semmilyen bűncselekményt. Rajta keresztül akarták támadni Demszkyt, a liberálisokat és azt akarták megakadályozni, hogy Mesterházy aktívan segíteni tudja az SZDSZ választási kampányát. Mesterházy Ernőt hosszú hónapokra, politikai hatalmi érdekből börtönbe is vetették. És akkor valahogy nem érezte úgy ennyi ember, hogy meg kellene talán szólalni a koncepciós perek ellen. Akkor alig páran vertük az asztalt, hogy a jogállam elleni támadás az, amit Mesterházy Ernőnek el kell ártatlanul szenvednie. És utána is még több liberálist megtámadtak koncepciós eljárásokkal, de nem volt ellene heves tiltakozás,magunkra voltunk hagyva ebben a gyalázatban.



És ez az ami hezitálásra késztet, hogy aláírjam vagy sem a petíciót leginkább. Hajlok rá,hogy alá fogom, de ezt előtte mindenképpen fontosnak tartottam elmondani. És remélem, akik ezt most ilyen lelkesen aláírták, ha esetleg Mesterházy Ernő pere elindul vagy más liberálisok ellen indulnak koncepciós perek, akkor többet nem lesz körülöttük se cinkos hallgatás...

Aláírtam. Remélem azok akik Mesterházy Ernő és több más liberális ellen indított koncepciós eljárásnál hallgattak, most legalább magukban bocsánatot kérnek azért, hogy akkor hallgattak....