Quaestor károsultak megmentéséért


Vendég

/ #4883

2015-12-01 16:48

Alkotmányjogi szempontból jogalanyok között nem lehet különbségtételt tenni, semmilyen értékhatárral,  mert az alkotmányellenes lesz.  A jogalkotó egy módon korlátozhatja a károsultak kifizetését, mégpedig minden jogosulra egyaránt kiterjesztve. persze még ez is kétséges, mert az alapjog szerint, a kötvények ill. pénzkövetelések után mint tulajdonjog teljes feltétlen és azonnali ellentételezést kell megfizetni.

ha a TBSZ. számlákhoz hozzányulnak akkor a bankrendszerben is az összes TBSZ-t fel kellene bontani, tehát ezt egyben kell tartani. Erre van egy egyszerű megoldás, mivel ezek élő de le-nem járt követelések, esetleg (Magyar) bankba átutalhatók állomány átruházás keretein belül. Lenne olyan bank amely a teljes állományt átvanné, és örülnének is a rengeteg ügyfélnek, de nem rajtuk múlik. Persze, kötvényként nem tudják befogadni, itt MNB-nak fa, és a kormánynak kellene megoldást találni.

Mi valamennyien valódi értékteremtésre fektettünk be, és ezzel hozzájárultunk az ország fejlődéséhez, stadion építés, szállodák, Moszkvai-Magyar kereskedőház-----török stb. Bcu energia szektor, és itt még egy teljes városrész felépítése, A Duna-citiről még említést sem tettünk. míg a bankok hitelkihelyezéseikkel ami a 30%-ot esetenként meghaladta, káronszerzéssel tettek tönkre emberi életeket. nem tőzsdén spekuláltuk!!!!

210-milliárd nemtud eltünni, a pénzügyi szektorba megtalálható, mint minden befizetés oda kerül.

Kockázatokról:

Engem az irodában arról tájékoztattak, hogy a Quaestor Zrt. cégeinek elnöke jó kapcsolatot ápol a legfelső körökkel, és a kormánnyal eggyütt nyitottak kereskedőházakat.  Bíztam a kormányban és abban, hogy ez jót tesz a gazdaság fejlődésének.
A kormánnyal és társadalmi összefogással értékteremtő beruházások folytak.

Ezt megelőzően a külügyminiszter nyilatkozata megnyugtatóan hangzott, nagyon örült hogy a Quaestornak adott 200-millió támogatás a legjobb helyre került. De lehetne még sorolni, a kockázatokat.