Magyar Szolidaritás Mozgalom: Ketyeg Orbánék órája
Egy a 100.000-ből aki ellenállt!!! |
/ #934 Csak még egy érdekesség2011-12-23 12:22Még egy érdekességre szeretném felhívni a figyelmeteket, a kedves Viktor kormány, nagytudású Lázár János indidványával kapcsolatosan, mely a dohányipari kiskereskedelmet kívánja államosítani. Köztudott, hogy a Continental tabac Lázár János érdekeltségi körébe tartozik (biztosan csak véletlen, hogy ő az inditványozó) Az államosítási tervezetnek a címe a nem dohányzók és a fiatalok védelme a dohányzás okozta ártalmaktól. Lényegében az egész törvénytervezet arról szól, hogy megszüntetnék a dohánytermékek értékesítését jelen formában és állami monopólium alá helyeznék, majd koncessziós jogokat adnának ki "kis családi válalkozásoknak" a szigorúan csak dohánytermékeket értekesítő boltok üzemeltetésére. Már itt felvetődik nekem néhány kérdés: Honnan lesz pénze a kis családi válalkozásoknak a koncessziós jogok megvételére? Honnan lesz pénze a kis családoknak a termékek készletezésére (alaphangon kb3-4 millió forintról beszélünk). De azt mondom, hogy ez még rendben van, de az, hogy ezek a tetves rohadékok ilyen törvénnyel próbálnak előnyt kovácsolni ennek a gyökér Lázárnak a cége felfuttatásához, ami nem mellesleg szlovákiába van bejegyezve. Miért is? 1. A törvénytervezet kimondja, hogy a dohányipari cégek nem fizethetnek pénzeket ezeknek a kisboltoknak, hogy termékeiket kiemeljék ( ez Lázárnak pont jó, mert nem tud versenyezni a cége a multik pénzei ellen). Ez demokratikus ugye??? 2. Ha egy terméket magyarországon állítanak elő akkor azt kötelező a kis boltoknak megvásárolni, amennyiben értékesítésre kínálják azt neki és köteles készletet tartani belőle (Lázár cégének termékeit itthon állítják elő tiszta véletlenül) Demokratikus ugye??? MONDJA MÁR MEG NEKEM VALAKI, HOGY ENNEK AZ EGÉSZ TÖRVÉNYNEK MI KÖZE VAN A FIATALOK VÉDELMÉHEZ??? Ez is demokratikus ugye??? A kedves Lázár és csűrhéje azt állítja, hogy ez rengeteg munkahelyet fog teremteni... kérdezem én, hogyan??? Ha elveszitek a kereskedelmi jogokat a mostani 43-45000 bolttól és odaadjátok 2-3000 boltnak akkor az hogy ad több embernekmunkát??? Hova tüntetitek el a statisztikákban az utcára kerülő több mint 1000 dohányipari dolgozót??? Mert hogy ez a lépésetek ennyi ember munkáját tesz fölöslegessé a dohányipari cégeknél!!! Nagyon szánalmasnak tartom, hogy valaki ehhez a nevét adja, és elhiszi, hogy mindez csak a fiatalok védelméről szól!!! Kérem a kedves petició íróit, hogy ezen törvénytervezet megszüntetése is kerüljön a petícióba. Ennyi dióhéjban! Találkozunk ma délután a Kossuth téren!!!! |
|
Tiltakozás az isaszegi szénhidrogén kutatófúrás ellen
Taylor Swift elmaradt Bécsi Eras Tour koncertjét hozzuk Magyarországra!
Mentsük meg a Rómait az árvizektől
Van valami, amit meg akar változtatni?
A változást sosem azok indítják el, akik csendben maradnak. A petíció szerzője kiállt mellette és cselekedett. Ön is ugyanezt fogja tenni? Indítson egy társadalmi mozgalmat egy petíció létrehozásával.
Kezdje el saját petíciójátTovábbi petíciók, amik érdekelhetik
A száj- és körömfájás (FMD -magyarul RSzKF) jelenlegi diagnosztikai és válságkezelési gyakorlatának azonnali felülvizsgálata, életpárti alternatívák bevezetése érdekében.
3646 Létrehozva: 2025-04-02
Az állatok, a gazdák és a magyar vállalkozások védelmében – emberséges, etikus és független járványkezelést!
1260 Létrehozva: 2025-03-30
Petíció az Isaszeg és Dány közötti 3102-es út felújításáért!
391 Létrehozva: 2025-04-17
Kiállok a Veres1 Színház mellett!!!
377 Létrehozva: 2025-04-13
Tiltakozás az isaszegi szénhidrogén kutatófúrás ellen
337 Létrehozva: 2025-04-18
Húsvéti Nyilatkozat és baráti levél polgártársainkhoz - amicus curiae
294 Létrehozva: 2025-04-23
Petíció a Magyarkanizsa község és Szabadka közötti buszközlekedésért
268 Létrehozva: 2025-04-25
Egy gyermekes családok SZJA mentessége/Támogasson minket
2297 Létrehozva: 2025-03-04
Vonják vissza Vészabó Noémi amatőr, giccsfestő Munkácsy Mihály-díját
1837 Létrehozva: 2025-03-20
Ne zárják be a jászberényi Fürkész Óvodát!
164 Létrehozva: 2025-04-21
Gyermekeink érdekében: Ne szervezzék át a XVI. kerületi óvodák csoportjait!
565 Létrehozva: 2025-03-27
Mentsük meg a Rómait az árvizektől
1556 Létrehozva: 2025-03-05
Állandó füst megszűntetése 2 iskola és 1 óvoda udvarán (az Endresz György u. 49.-ből)
108 Létrehozva: 2025-04-02
Maxim Imola úszásoktatásának engedélyezésére való kérelem
92 Létrehozva: 2025-04-15
Petíció a DSZC-s iskolák reggeli kezdési időpontjának módosításáért
71 Létrehozva: 2025-04-03
Segítő szakemberek kiállása az agresszív közbeszéd ellen
5856 Létrehozva: 2025-03-17
Követeljük a fideszes bűnözők teljes körű elszámoltatását és büntetőjogi felelősségre vonását!
7824 Létrehozva: 2020-07-28
Ne oltsák be a gyerekeket a szülő beleegyezése nélkül!
56 Létrehozva: 2025-04-15
NEM AKAROK SPORTLÉTESÍTMENYT , SEM BEVÁSÁRLÓKÖZPONTOT A TERMÉSZET HELYETT!!!!!
776 Létrehozva: 2025-01-19
Ingyenes kötelező ivartalanítás bevezetése és sintértelepi altatás tilalma
6935 Létrehozva: 2023-07-26