Tiltakozás a Gyurcsány Ferenc elleni koncepciós eljárás miatt

Quoted post


Vendég

#5695 Re: Re: Re: Re: Re: A Mazsihisz követeli a Gyurcsányék által ígért pénzt

2011-11-22 21:38

#5694: - Re: Re: Re: Re: A Mazsihisz követeli a Gyurcsányék által ígért pénzt 

 Kik zabrálták el? A II. Vh-ban a Te fajtáid. Te nem lehettél, mert akkor még nem voltál, de ha akkor éltél volna, elől jártál volna a sorban. Undoríító állat.

Válaszok


Vendég

#5696 Re: Re: Re: Re: Re: Re: A Mazsihisz követeli a Gyurcsányék által ígért pénzt

2011-11-22 21:42:08

#5695: - Re: Re: Re: Re: Re: A Mazsihisz követeli a Gyurcsányék által ígért pénzt

Ti zabráltátok el, undorító büdöskomcsi férgek. Az említett zsidó embert, világháborús hőst Sebestyén Aladárnak hívták.

 

"Apró Antal az 1944-es vészterhes időkben Zimányi Márton néven, hamis papírokkal bujkált. 1944 szeptemberében tagja lett az újjászervezett illegális kommunista párt központi vezetőségének. Életét többek között Tüdős Klárának és férjének, Zsindely Ferenc miniszterelnökségi államtitkárnak, majd kereskedelmi és közlekedési államtitkárnak köszönheti: ők bújtatták - saját villájukban. (Az embermentő Tüdős Klárát a kommunisták kitelepítették, férjét meghurcolták, a fővárosba csak férje halála után térhetett vissza. Villájukat elkobozták, 1961-ben egy panellakásban rendezhette be otthonát.)

Rákosi hatalomra kerülése után egy 1948-ban kelt és 1949-ben bejegyzett fővárosi önkormányzati határozat alapján a Szemlőhegy utca 42. számú ingatlant Flank Józsefnek utalták ki. Hogy miért került Flank József nevére a villa, nem tudható. Mindenesetre ez az állapot sem tartott sokáig. A villát 1952-ben államosították. A földhivatali, köznyilvános dokumentumok között nincs arra nézve adat, hogy pontosan mikor került az egykori Sebestyén-villa Apró Antal használatába. Annyi bizonyos, Apró Antal 1947-ben még egy Dózsa György úti laskásban élt. Azonban az államosítás ideje táján már miniszteri rangban volt, s bár politikai karrierjében akadt némi zavar, Nagy Imre kormánya idején őt nevezték ki a Minisztertanács elnökhelyettesévé. Ekkor már minden bizonnyal helye volt az elzabrált villákban, a "káderdűlőn".

Egyébként a villára vonatkozó dokumentáció megdöbbentően hiányos: a budapesti tervtárban hiába kerestük a Szemlőhegy utca 42.-re vonatkozó építési terveket, s egyéb dokumentumokat.
Sebestyén Aladár 1952-től, a villából való kiköltöztetésétől egy Szent István körúti lakásban élt. Az általa korábban igazgatott Ferroglóbusnál osztályvezetőként dolgozhatott. A nyolcvanas évek második felében hunyt el."