Quaestor károsultak megmentéséért

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Quaestor károsultak megmentéséért petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#2526 Re: Re: Re: Re:

2015-05-05 18:46

#2524: - Re: Re: Re:  

 Pontosan! Nem kell várni, ha minden papír egybe van. Ne feledje senki, a Kárrendezési Alap birtokában EGYEZTETETT SZÁMLAINFORMÁCIÓ van, ha beküldjük a letéti igazolást, össze tudják hasonlítani az ÁLTALUNK ELFOGADOTT információkkal! Az email április 10.-én jött, ha nem emelt valaki kifogást, az egyenlegközlőt elfogadottnak tekintették. Nekem korrektül azonos volt a letéti igazolás adataival. Minden adat mindenhol egyezik. Akkor meg minek várjam azt az igazolást, amit már megkaptam egyszer. Nyilván nem ment mindenki be a Q fiókokba személyesen, én megtettem.


Vendég

#2527

2015-05-05 19:18

Nekem van telefonon kötött szerződésem is, úgy, hogy nem nagyon tudok nekik papír alapú szerződést produkálni. Ezért írták azt, hogy a felszámoló által küldött igazolás is elfogadható. Egyébként meg szerintem nem lehet különbség az igazolásokon szereplő adatok között. Mármint az e-mailon kapott és a postai úton várható igazolás között. Azt mondja meg valaki mi az a keret szerződés? Az lehet a folyószámla szerződés? Előre is köszönöm!


Vendég

#2528 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-05-05 19:25

#2526: - Re: Re: Re: Re:  

 Szeretném megerősíteni, hogy tegnap telefonon beszéltem a BEVA-nál egy ügyintézővel és azt mondta, hogy a mail-on kapott igazolással is lehet menni benyújtani a kártalanítási igényt. Egyébként a balhé kirobbanása után kértem a szegedi fióktól egy pecsétes igazolást és az teljesen megegyezik a felszámoló által elektronikusan küldött igazolás adataival.


Vendég

#2529 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-05-05 19:39

#2528: - Re: Re: Re: Re: Re:  

 nekem nem jött emailban sem  és postán sem semmi, de én is úgy gondoltam hogy nem várok 18-ig, mert már idegekkel nem bírom, amim van (kértem a fióktól igazolást amíg működött ) azokkal a mellékletekkel beadom a héten a kormányablaknál,  és majd felszólitanak hiánypótlásra. 


Vendég

#2530 Keretszerződés

2015-05-05 19:40

#2527: -  

 A keretszerződés itt a telefonon adott megbízások feltételrendszeréről a Quaestor Értékpapír Nyrt ill. Zrt vel kötött SZÁMLASZERZŐDÉS.

dzsoki

#2531 Re:

2015-05-05 20:44

#2527: -  

 Ha valaki interneten (webbroker felület) vagy telefonon vásárolt kötvényeket és emiatt nem rendelkezik adásvételi szerződéssel, annak a korábban megkötött internetes / telefonon adott megbízásokra kötött külön - külön szerződést is mellékelnie kell a számlszerződése mellett.


Vendég

#2532 kötvény eladás

2015-05-05 20:44

Nekem az a problémám, hogy nem csak vásároltam, hanem el is adtam a Questornak a kötvényeimből, viszont a kárrendezési szabályzat csak a vételre vonatkozó adásvételi szerződést kéri mellékelni. A gond az, hogy így nem fog kijönni az egyenlegközlőben feltüntetett darabszám. Van valahol valami rendelkezés vagy értelmezés arra vonatkozóan, hogy az eladásokat hogyan kell kezelni?

Nick

#2533 Részvényeket hol kell jelenteni?

2015-05-05 21:04

Részvényeim is voltak a Quaestornál. EZt is fel kell tüntetni 

1. a Q U A E S T O R K Á R O S U L T A K K Á R R E N D E Z É S I A L A P J A űrlapon

2. a psfn űrlapon?

Mi történik ha mindkettőn feltüntetem nem találtam meg sehol leírva hogy mi van ezekkel, nem tudhatom mit várnak el. Köszi!

Nick

#2534 Re: Re:

2015-05-05 21:06

#2531: dzsoki - Re:  

ez esetben a szerződés tipusa, tárgyánál a globális számlaszerződést, vagy a internetes szerződést kell odaírni, szerződésszámot írni? Köszi!


Vendég

#2535

2015-05-05 21:53

Nekem sajnos nincs meg semmilyen szerződésem csak a felszámoló által emailben küldött egyenlegközlő, illetve a megbízás teljesítéséről és aktiválásáról kapott emailek. Szóval csak ezeket tudom mellékelni. Elvileg minden adatom és tranzakció történetem megvan a felszámolónál, elektronikusan és papír alapon is...

ZS

#2536

2015-05-06 03:52

Egy kérdés QFH180406A11 kötvény elviekben 04.06-án fordul,ad hozamot.Szerintetek ezt is meg adják vagy csak a március 30. állapot avégső,mivel a felszámolás csak ápr.22-én kezdődödt akkor még meg kéne kapni,vagy mégsem?


Vendég

#2537 Re: Részvényeket hol kell jelenteni?

2015-05-06 04:44

#2533: Nick - Részvényeket hol kell jelenteni? 

 A részvények nem tartoznak a Quaestor Károsultak Kártalanítási Alaphoz, így részvényt oda nem szabad írni!

A részvényt be kell jelenteni a felszámolónak, jelen esetben PSFN Kft-nek!

 Ha megvannak a részvények, akkor a felszámoló kiadja és transzferálható, ami köznyelven azt jelenti, hogy egy másik cégnél nyitni kell egy értékpapírszámlát és oda fogják áthelyezni.

Ha nincsen meg minden részvény, akkor a hiányzó után BEVA kártérítési igényt kell benyújtani, ami 20000 EUR azaz kb. 6 millió forintig kártalaníthat. 1 millió forintot 100% 1-6 millió forint között 90%, tehát 6 M után 5,5 M lenne a BEVA kártalanítás.


Vendég

#2538 Időközben lejáró ill. forduló kötvények hozama

2015-05-06 04:54

#2536: ZS -  

Kedves hozzászóló!

A Quaestor Károsultak Kárrendezési Alap tájékoztatójában érthetően le van írva, hogy a kötvények darabszámát, névértékét, vételi árát kell megadni és igazolni dokumentumokkal. Majd a kártalanítási alap fogja kiszámolni ki mennyi pénzre jogosult.


Vendég

#2539 Re: Időközben lejáró ill. forduló kötvények hozama

2015-05-06 05:48

#2538: - Időközben lejáró ill. forduló kötvények hozama 

 és mellékelni kell a postán jövő levelet, ami nem jött meg

Nick

#2540 Re: Re: Részvényeket hol kell jelenteni?

2015-05-06 05:56

#2537: - Re: Részvényeket hol kell jelenteni? 

 Köszönöm a választ! Közben rájöttem hogy már összekevertem a 2 űrlapot, és arra egyertelműen rá van irva: kötvényekről szól. Már csak az a kérdés: a kurázsi kötvény vagy sem? Ha megtalálom megirom.


Vendég

#2541 Re: Re: Re: Részvényeket hol kell jelenteni?

2015-05-06 06:00

#2540: Nick - Re: Re: Részvényeket hol kell jelenteni? 

Befektetési jegy. Ezt se kell akkor feltüntetni ugye?

Kurázsi

#2542 Kurázsi

2015-05-06 07:09

Szerintetek Q. Kurázsi DEM-et fel kell irni a Kárrendezési alapnak küldött kérelemre? (NEM a Pénzügyi Stabilitási és Felszámolónak küldendő űrlapon, hanem az Alap űrlapjára).

Valaki tárgyalt itt erről, de nem volt egyértelmű a válasz, mert bele volt keverve néhány másik dolog. Köszönöm a választ előre is.


Vendég

#2543 Re: Kurázsi

2015-05-06 09:38

#2542: Kurázsi - Kurázsi 

 A Quaestor Kurázsi az BEFEKTETÉSI ALAP és NEM KÖTVÉNY

Tehát ha nem kötvény, akkor NEM KELL FELTÜNTETNI A QUAESTOR KÁROSULTAK KÁRRENZDEZÉSI ALAPHOZ BENYÚJTOTT KÉRELEMBEN.

Papa

#2544

2015-05-06 10:42

Üdvözletem !

Bocsánat ha már valaki leírta, de értettlenségemet betudom a felettem eltelt időnek. Ez már csak rosszabb lesz, már a net használata is nagy kihívást jelentett :(

Nekem van pár tíz forint készpénz, minimális Q.Kurázsi (dem)  és a QFD lejárt kötvényem. Ebből nekem mit kell feltüntetnem és melyik nyomtatványon és kinek kell beküldenem ? Telefonon kötöttem a szerződéseket. Utólag, a lejáratkor kértem ki a QFD adásvételijét. Most ezzel rendelkezem, meg azzal az email levéllel ami az egyenlegközlőt tartlamazza. Ezek közül melyiket kell csatolnom (gondolom a másolat elég és nem az eredeti kell ) és ezen kívűl kell más is ? Ha lehet a kitöltendő dokumentumról kérnék egy pontos linket.

Köszönöm !

giga

#2545 Re: BEVA: Fontos oldalak és letölthető nyomtatvány és tájékoztató

2015-05-06 10:46


Vendég

#2546 Re: Re: Re: Re: Részvényeket hol kell jelenteni?

2015-05-06 11:25


Vendég

#2547

2015-05-06 16:02

1. Quaestor Károsultak Kárrendezési Alapja:

Kizárólag a kötvényesek kártérítésével foglalkozik!

 

2. Pénzügyi Stabilitási és Felszámoló Nonprofit Kft.:

Ide tartozik a befektetési jegyek, részvények, szabad pénzeszközök utáni kártérítés!

 

Akinek a kötvényei mellett pénze, részvénye, befektetési jegye is volt, annak mindkét szervezethez be kell adnia a kártérítési igényét a megfelelő űrlapon, a magfelelő kért mellékelt dokumentumokkal.


Vendég

#2548

2015-05-06 16:35

Szeretném megtudni,hogy a kormány ablaknál le lehet adni a Felszámolók és a Kártalanitási boritékot is?


Vendég

#2549

2015-05-06 17:49

kapott már valaki postán egyenlegközlőt?

v

#2550 Re:

2015-05-06 18:04

#2549: -  

 Én még nem.

V