Quaestor károsultak megmentéséért

befektető

/ #90 ...

2015-03-15 13:14

A Kibocsátási tájékoztatóban le volt írva minden. Egy kockázatosabb, az állampapíroknál jóval többet fizető vállalati kötvényt vettetek a Quaestor Financial Hrurira Kft-től (kibocsátó), feltételezem, hogy senki nem rakta fel a pirosra vagy a feketére az egész vagyonát, hanem csak a 10-20%-át maximum. Őket sajnálom, de 10-20% vagy ennél kevesebb veszteség nem fog tönkretenni senkit.

Ne haragudjatok, de aki az egész pénzét, vagy vagyonának nagy részét ide fektette, az nagyon felelőtlen és számomra érthetetlen hogy képes egy dologba tenni a meglévő vagyonát...Ezt sosem vagyok képes megérteni. Szerencsejátékos. Gondolom csak a kamatot nézte és röhögött a sok lúzeren, aki csak állampapírba meri rakni a pénzét...és most azt várjátok, hogy az eleve óvatosabb, körültekintőbb, vagy a minimális pénzből élők adóforintjaiból legyen megfizetve a teljes tőkétek, kamatotok, stb...?? Mert felelőtlenül az egész vagyonotokat beletettétek?

A bűncselekmény, lopás, csalás, nem megfelelő szabályozás, minden benne van a kamatprémiumban, amit kaptatok. Nagyon kis résszel, nagyon kis valószínűséggel (bár ez is relatív), de benne van. Mindenféle okból bekövetkező nemfizetési kockázat!!

Itt az ideje, hogy mindenki képes legyen felelős döntést hozni, pláne ha a vagyonáról van szó, pláne ha millió forintokról. Pláne, ha az egész vagyonát rakja fel. Sokan azt gondolják, hogy az állampapír is kockázatmentes...tessék akkor körbenézni pl. Görögországban.

Vagy tényleg úgy gondoljátok, hogy ha egy cég kibocsát kötvényt pl. 8%-on, majd valaki lelép azzal, bűncselekmény történik és az államnak kell ezért kártérítést fizetni? Vagy valamelyik bűncselekményért jár az államtól kártérítés, valamelyikért nem?

Én is vettem sajnos, tisztában voltam/vagyok azzal, hogy mit vettem és milyen kockázatokkal jár (pl. ez is ami történt, pláne hogy ilyen dolgok még nálunk fejlettebb országokban is előfordulhatnak, sajnos). A vagyonom 15%-ért vettem, ha nem kapok semmit, akkor is túlélem.

Az ugyanakkor egyértelmű, hogy vizsgálni kell a felügyeleti szerveket, hogy a szabályzatuknak megfelelően jártak-e el. Ezt majd egy szép hosszú jogi procedúra fogja eldönteni.

Addig is meg kell nézni, hogy hol a pénz, mi maradt belőle és kártalani kell abból és behajtani azoktól, akik ebben közvetlenül közreműködtek és ténylegesen a kárt okozták cselekedeteikkel.