Tiltakozás a Gyurcsány Ferenc elleni koncepciós eljárás miatt
Lukrécia Vendég |
/ #5042 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 2014-BEN ÓRIÁSI BALOLDALI GYŐZELEM LESZ, BIZONY...2011-11-08 09:57#5041: SZERÉNKE - Re: Re: Re: Re: Re: Re: 2014-BEN ÓRIÁSI BALOLDALI GYŐZELEM LESZ, BIZONY... Hát igen. A természet gyönyörű. Mi azért költöztünk le Pestről, mert ezzel támogattuk a fiamék lakáshoz jutását, nekik legalább ne legyen gondjuk a kezdéssel. Sajnos iszonyatosan fiatalon halt meg autóbalesetben, 4 árvát hagyva maga után, így most már őket kell támogatnom, amíg élek. Ez nekem nem gond, csak egyre nehezebb. Vissza a természethez: a szarvasok engem is meglátogattak a nyáron, akkor kicsit kiakadtam, mert: feldúlták a veteményt, majdnem minden káposztának kiharapták a közepét, kidöntögették a paradicsompalántákat, kirángatták a céklát. Ami legjobban fájt, hogy a 3 éve ültetett facsemetéket rágták szét, némelyiken első termés volt. Na, ez nagyon rosszul esett, férjemmel tavasszal naponta nézegettük, hogy megmarad-e az a pár szem gyümölcs, ami képződött. Férjem halála miatt kicsit úgy éreztem, hogy az ő emlékét szentségtelenítették meg. Egy hozzáértő helybéli megmetszette a megtépázott fákat, meglátjuk, túlélik-e. Valamit jövőre ki kell találni, hogy ne jöjjenek be. Rókával már 2x találkoztam, mióta itt élünk. Pofátlanok. Megáll szembe velem és néz a pofámba. Mondom, szevasz, kis Vuk, erre köszönés nélkül elsétál. Találkoztam már nádifarkassal is a kertben, azt a fél falu üldözte, nagyon kártékony, már Toldi Miklós is megküzdött vele. Kicsit nagyobb, mint egy róka, kicsit őszesebb, de mégis nagyon hasonlít rá. Ha az ember szemtől szemben áll vele, akkor első látásra azt hiszi, hogy egy öreg rókát lát. Vaddisznó ide nem jön föl, fácánok viszont vannak. Azt is tudni mindig, ha orvvadászok az éjszaka folyamán elejtenek valami vadat. Ezt a helyiek mesélték, ill. mondták, hogy miről lehet tudni. Újabban állítólag nyíllal lövik ki a vadat, mert annak nincs hangja, mint a puskának. Az elejtett vadat a helyszinen kizsigerelik, hogy a fölösleges hulladékkal ne kelljen foglalkozni, ill. az a rapsichoz elvezetheti a vadőrt. Szóval a helyszínen marad a bél, meg a felhasználhatatlan egyéb, aminek még a súlya is tetemes. Kivilágosodik és akkor beindul a vadaknál az élelemszerzés. Itt a környéken a kánya az a madár, amelyik lecsap rá. Azt pedig látni, hallani, mikor a zsákmányt megtalálják és eszik. A kánya a környék dögkeselyűje. Tudnék még sok mindent mesélni, majd biztos fogok is, többen mondták már, hogy ki kéne adni könyvalakban. Lehet, hogy a magam szórakoztatására hideg téli estéken, mikor nincs mit csinálnom, a magam szórakoztatására fogok írogatni. Jó dolog, levezeti a felgyülemlett feszültséget. Mondanivalóm pedig mindig van. L
|
|
Tiltakozás az isaszegi szénhidrogén kutatófúrás ellen
Taylor Swift elmaradt Bécsi Eras Tour koncertjét hozzuk Magyarországra!
Mentsük meg a Rómait az árvizektől
Van valami, amit meg akar változtatni?
A változást sosem azok indítják el, akik csendben maradnak. A petíció szerzője kiállt mellette és cselekedett. Ön is ugyanezt fogja tenni? Indítson egy társadalmi mozgalmat egy petíció létrehozásával.
Kezdje el saját petíciójátTovábbi petíciók, amik érdekelhetik
A száj- és körömfájás (FMD -magyarul RSzKF) jelenlegi diagnosztikai és válságkezelési gyakorlatának azonnali felülvizsgálata, életpárti alternatívák bevezetése érdekében.
3592 Létrehozva: 2025-04-02
Vonják vissza Vészabó Noémi amatőr, giccsfestő Munkácsy Mihály-díját
1834 Létrehozva: 2025-03-20
Egy gyermekes családok SZJA mentessége/Támogasson minket
2286 Létrehozva: 2025-03-04
Az állatok, a gazdák és a magyar vállalkozások védelmében – emberséges, etikus és független járványkezelést!
1199 Létrehozva: 2025-03-30
Mentsük meg a Rómait az árvizektől
1556 Létrehozva: 2025-03-05
Gyermekeink érdekében: Ne szervezzék át a XVI. kerületi óvodák csoportjait!
563 Létrehozva: 2025-03-27
Kiállok a Veres1 Színház mellett!!!
375 Létrehozva: 2025-04-13
Petíció az Isaszeg és Dány közötti 3102-es út felújításáért!
374 Létrehozva: 2025-04-17
Tiltakozás az isaszegi szénhidrogén kutatófúrás ellen
289 Létrehozva: 2025-04-18
Segítő szakemberek kiállása az agresszív közbeszéd ellen
5851 Létrehozva: 2025-03-17
Kiállunk Vészabó Noémi emberi méltósága és művészete mellett
210 Létrehozva: 2025-03-25
Állandó füst megszűntetése 2 iskola és 1 óvoda udvarán (az Endresz György u. 49.-ből)
107 Létrehozva: 2025-04-02
Maxim Imola úszásoktatásának engedélyezésére való kérelem
92 Létrehozva: 2025-04-15
Magyar emberek kiállása az agresszív hazai közbeszéd ellen
1800 Létrehozva: 2025-03-18
Követeljük a fideszes bűnözők teljes körű elszámoltatását és büntetőjogi felelősségre vonását!
7821 Létrehozva: 2020-07-28
Petíció a DSZC-s iskolák reggeli kezdési időpontjának módosításáért
69 Létrehozva: 2025-04-03
Tiltakozás a Szolnok-Abony közé tervezett elektrolit gyár megépülése ellen!
1189 Létrehozva: 2025-03-09
Mentsük meg a KRE-BTK képzéseit!
938 Létrehozva: 2025-03-03
Ne zárják be a jászberényi Fürkész Óvodát!
49 Létrehozva: 2025-04-21
A SAJÁTOS NEVELÉSI IGÉNYŰ GYERMEKEK ELLÁTATLANSÁGA AZ ÁLLAMI SZFÉRÁBAN!
4891 Létrehozva: 2023-04-02