Quaestor károsultak megmentéséért

Quoted post


Vendég

#2334 Re: Re: Re:

2015-04-16 17:37

#2330: - Re: Re:  

 Nem értem, miért nem kapnák meg a befektetésüket a nem diszkont kötvényesek, hisz a nem diszkont kötvényeknél a befektetés=névérték. A kamat, ami rájönne a futamidő alatt, csak az vész el.

Ki tudja, mi az az ISIN-kód? Mert nekem az egyenlegközlőmön feltüntették, de sem az adásvételi szerződésemen, sem a webrökeren látható értékszámlámon nincs feltüntetve.

Válaszok


Vendég

#2336 Re: Re: Re: Re:

2015-04-16 19:47:21

#2334: - Re: Re: Re:  

 nem, én most februárban jóval drágábban vettem


Vendég

#2338 Re: Re: Re: Re:

2015-04-17 02:32:53

#2334: - Re: Re: Re:  

 Azért veszítjük el a tőke egy részét is, pl én a QFF kötvényemet 10998 ft ért vettem 2014-ben most viszont csak 10000Ft ért számolhatom el!

Tehát kötvényenként buktam 998ft-ot+ kamatot.

Így már érthető?


Vendég

#2354 Re: Re: Re: Re: névérték NEM= befektetés

2015-04-18 10:53:02

#2334: - Re: Re: Re:  

"  Nem értem, miért nem kapnák meg a befektetésüket a nem diszkont kötvényesek, hisz a nem diszkont kötvényeknél a befektetés=névérték. A kamat, ami rájönne a futamidő alatt, csak az vész el." 

A QFF és QFH névérték + felhalmozott kamat = vételi ár (befektetés)! Vagyis több éves kötvény fordulónapja előtt veszi valaki akkor elérheti a 11.000,- Ftot is, míg a DISZKONT mindig 10.000 Ft (vagyis ez a névérték) alatt marad. Ebből következik, hogy ha valaki nemrég vette (diszkont =QFD), akkor névérteken kapja vissza vagyis ha még hónapok vannak a lejáratig, akkor megkapja arra a kamatokat is!

Másik két kötvényt magasabb áron vette a befektető, TEHÁT NÉVÉRTÉK MIATT VESZT RAJTA AKÁR SOKAT IS! KISZÁMOLTKÁK MÁSIK CSOPORTBA! ELÉG DURVA!

ÉS ELVILEG A TÖRVÉNY ÚGY VAN MEGALKOTVA, HOGY LE KELL ADNI A KÖTVÉNYEKET, TEHÁT NINCS KÖVETELÉSED! (aláírtad, HOGY BEADOD AZ ALAPBA)

HACSAK KI NEM TALÁLNAK AZ ÜGYVÉDEK VALAMIT ERRE!