Quaestor károsultak megmentéséért

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Quaestor károsultak megmentéséért petíció automatikusan generált fórumtémája

okoska

#2326 emailcím

2015-04-16 13:52

2315 Re  Azt  javaslom,  hogy   szombati.zsigmond@psfn.hu  címre   írjál,  vagy  kedves  főnökének    Kászpári  Anita  ügyvezető  info@psfn.hu  


Vendég

#2327 Re: Re: Re: Re:

2015-04-16 14:51

#2302: Vendég - Re: Re: Re:  

 kifelejtetted a felsorolásból az Iszlám csatározás (ami szörnyű, de nem mi fogjuk megoldani)


Vendég

#2328 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ma vagy holnap

2015-04-16 15:10

#2243: - Re: Re: Re: Re: Re: Ma vagy holnap 

 Már csak a Károly krt 6. alatti fiók van nyitva Bp-en

vagy arra az e-mail címre írj, amiről kapta(d)

( üzletviteli.igazgatosag quaestor.hu )

vagy/és inkább utóbbi a panasz quaestor. hu -ra (  üres helyre kell kukac jel kell, csak így hagyja elküldeni)

ez ugyanis a fogyasztóvédelemmel kapcsolatos és minden levelet ki kell nekik vizsgálni (automatikus válaszlevére vigyázz)

vagy/és postai levél ajánlottan (legyen dokumentum róla), dátum számít a feladáskor

Eddig ápr. 20-a jogvesztő az egyeztetés szempontjából (ha nem

hosszabbítja meg a felügyelő biztos)

 


Vendég

#2329 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ma vagy holnap

2015-04-16 15:12

#2243: - Re: Re: Re: Re: Re: Ma vagy holnap 

 Már csak a Károly krt 6. alatti fiók van nyitva Bp-en

vagy arra az e-mail címre írj, amiről kapta(d)

( üzletviteli.igazgatosag quaestor.hu )

vagy/és inkább utóbbi a panasz quaestor. hu -ra (  üres helyre kell kukac kell , csak így hagyja elküldeni)

ez ugyanis a fogyasztóvédelemmel kapcsolatos és minden levelet ki kell nekik vizsgálni (automatikus válaszlevére vigyázz)

vagy/és postai levél ajánlottan (legyen dokumentum róla), dátum számít a feladáskor

Eddig ápr. 20-a jogvesztő az egyeztetés szempontjából (ha nem

hosszabbítja meg a felügyelő biztos)

 


Vendég

#2330 Re: Re:

2015-04-16 15:22

#2236: - Re:  

" kamattal nöcvelt kártalanításért" Miről beszél?????????????????

Van aki, előre meg kapja a kamatokat - névérték miatt! Ez a diszkont !

A többi kötvény típus befektetés / vételi ár (névérték+ felhalmozott kapmatt) TEHÁT

NEM KAPJA MEG A BEFEKTETÉSÉT SEM !!

NEMHOGY KAMATOT !!!

 

"adófizetők nagy részéből eleve hiányzik" - akkor egyaltalán nem is kellett volna el kezdeni küzdeni Nem?

Megjegyzem még semmi biztos ! Törvényt nem írták alá!


Vendég

#2331 Re: Re:... / #2256 Re

2015-04-16 16:12

#2256: ... - Re:  

 Bűncselekmény? MNB felügyelet hiányosság! Állam bá is oda rakta be pénzét, tehát az ÖN ADÓJÁT IS - AMI UGYE MÁR NEM AZ ÖNÉ!!!

mIÉRT NEM TETSZIK FELSZÓLALNI AZ ISZLÁM HARCOK MIATTI KIADÁSOK MIATT?

MIÉRT NEM TETSZIK FELSZÓLALNI A SOK STADION MIATT (NEM VAGYOK FOCI ELLENES), DE...

STB.

MIÉRT NEM TÜNTET A BŰNCSELEKMÉNYEK MIATT?

mIÉRT NEM TÜNTET A FELELŐTLEN....MUNKÁJUKAT NEM ELÉG ALAPOSSÁGGAL VÉGZŐK MIATT?

MNB-NEK ILYEN GYORSAN NEM SZABADOTT VOLNA CSÖKKENTENI AZ ALAPKAMATOT - BANKOK már a tőkét sem adják vissza (ilyen -olyan díjak miatt) azonkívül

erre is volt KAMATADÓ + EHO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! aMIT UGYE ÁLLAM BÁ FELVETT!

TESSÉK KÉPVISELŐNEK MENNI ÉS .....

IGEN MINDENKI MEGSZÍVJA EZT......

BOTRÁNY ... BOTRÁNY HÁTÁN...


Vendég

#2332

2015-04-16 16:28

kérelmek!!!

Még nem emelkedett jogerőre a törvény!

A kérelmeket majd a kormányablakoknál kell leadni vagy postázni május 5 v. 6-tól, de erről szólnak a hírek épp most!


Vendég

#2333

2015-04-16 16:35

Az egyeztetéssel kapcsolatban az MNB honlapján az alábbi infó található:

 

ÚJ HELYZET A QUAESTOR KÖTVÉNYESEKNÉL

Az MNB az alábbiakban közli a Pénzügyi Stabilitási és Felszámoló Nonprofit Kft. közérdekű sajtóközleményét:

 

Budapest, 2015. április 16. — Az Országgyűlés által 2015. április 14-én elfogadott Quaestor kötvényesek kárrendezését szolgáló törvény alapján új helyzet állt elő. A felügyeleti biztos az ügyfélegyeztetést leállította, a korábban meghirdetett április 20-i határidő okafogyottá vált, emiatt senkit semmilyen hátrány nem érhet.

A Quaestor fiókokat a Quaestor-csoport meghatározó cége, a Quaestor Pénzügyi Tanácsadó Zrt. (QPT Zrt.) tartja fenn. Ezek az irodák nem tartoznak a Quaestor Értékpapír-kereskedelmi és Befektetési Zrt.-nél tevékenykedő felügyeleti biztos irányítása alá. Az elmúlt napokban a QPT Zrt. működésével összefüggő okok miatt a Quaestor fiókokban történő ügyfélegyeztetést a felügyeleti biztos leállította. Az ügyfelek értékpapír- és pénzegyenlegének egyeztetésére meghirdetett április 20-i határidő okafogyottá vált. Senkit semmilyen hátrány nem fog érni, ha eddig az időpontig nem jelez vissza.

 

A Quaestor kötvényesek kárrendezését szolgáló új törvény előírásainak teljesítése érdekében a szükséges egyeztetések folynak. A Quaestor ügyfelek további tájékoztatást fognak kapni a teendőkről.

 


Vendég

#2334 Re: Re: Re:

2015-04-16 17:37

#2330: - Re: Re:  

 Nem értem, miért nem kapnák meg a befektetésüket a nem diszkont kötvényesek, hisz a nem diszkont kötvényeknél a befektetés=névérték. A kamat, ami rájönne a futamidő alatt, csak az vész el.

Ki tudja, mi az az ISIN-kód? Mert nekem az egyenlegközlőmön feltüntették, de sem az adásvételi szerződésemen, sem a webrökeren látható értékszámlámon nincs feltüntetve.


Vendég

#2336 Re: Re: Re: Re:

2015-04-16 19:47

#2334: - Re: Re: Re:  

 nem, én most februárban jóval drágábban vettem


Vendég

#2337 Re:

2015-04-16 21:55

#2335: érintett -  

 Köszönöm a linket. Jó lenne, ha többen ismernénk, nagyon hasznos ez a Befektetési fogalomtár.


Vendég

#2338 Re: Re: Re: Re:

2015-04-17 02:32

#2334: - Re: Re: Re:  

 Azért veszítjük el a tőke egy részét is, pl én a QFF kötvényemet 10998 ft ért vettem 2014-ben most viszont csak 10000Ft ért számolhatom el!

Tehát kötvényenként buktam 998ft-ot+ kamatot.

Így már érthető?


Vendég

#2339 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-04-17 06:33

#2338: - Re: Re: Re: Re:  

 a 2336-ban én is ugyanezt irtam.  azt mondták, a felhalmozott kamat miatt veszem drágábban.


Vendég

#2340 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-04-17 06:38

#2322: - Re: Re: Re: Re: Re:  

  HU0000702642 szerepel a Szombati Zs. által küldött emailon


Vendég

#2341 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-04-17 08:48

#2340: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

Ebben az esetben ugyanarról az értékpapírról (Quaestor Kurázsi) beszélünk.

Sikerült lekérdezni az árfolyamokat?

www . bamosz . hu / alapoldal ? isin = HU0000702642 (szünetek nélkül begépelve)

A Kurázsi vételekor kapott szerződésben ("Bizományosi szerződés értékpapír vételre") egyébként szerepelnie kell a papír vételekor befektetett összegnek két helyen:

1. A szerződés 1.1. pontjában az "árfolyamértéke (max.):" után szereplő összeg

2. A szerződés mellékletében ("Szerződés elszámolása"): "Pénzügyi elszámolás - Vételár" után szereplő összeg (nem baj, ha minusz jel van előtte).

Ugyanitt, a szerződés mellékletében fontos lehet még:

- a dátum (ekkor lett a papír megvéve)

- az "Ár (Ft)" (ez valójában az árfolyam: mennyibe került 1 db Kurázsi, pl. 3,090216)

- a "Mennyiség" (ennyi db Kurázsi lett véve). Jó esetben ez az érték megegyezik a Szombati által küldött elszámoláson szereplő mennyiséggel.

Ha az "Ár"-at összeszorozzuk a "Mennyiség"-gel, meg kell kapjuk a "Pénzügyi elszámolás - Vételár" utáni összeget. Ennyi lett befektetve.

Legalábbis 2011-ben ilyen formában szerepeltek az adatok a szerződésben, lehetséges, hogy azóta változott a szerződés tartalma.

Elnézést, ha olyat magyarázok, ami egyértelmű, de nem tudom, mi a kérdés. Azt sem tudom, hogy a Kurázsit hogyan fogják kezelni a kártalanításkor (ez nem kötvény, hanem befektetési jegy).

Amikor majd megnyílnak a quaestoros kormányablakok, ott biztosan többet tudnak segíteni.

 

Kérdés

#2342 NYESZ - TBSZ

2015-04-17 13:10

Tiszteletem!

Tud valaki infót arról, hogy mi lesz a TBSZ és a NYESz számlák sorsa? Nekünk 2010 es TBSZ és NYESZ számlán volt a kötvényünk. Kapunk amit kapunk én már azt sem bánom csak legyen végre vége. Úgy sem rajtunk múlik, de a NYESZ számlámat még ha üresen is de át szeretném helyeztetni egy bankhoz. Lehet erről valamit tudni, mert eddig  mindenütt csak  ígérték de választ  végül nem adtak.

 


Vendég

#2343 Re: NYESZ - TBSZ

2015-04-17 14:29

#2342: Kérdés - NYESZ - TBSZ 

Mivel a TBSZ számla hordozása és a NYESZ szolgáltató váltása odafigyeléssel kezelendő (nehogy az adómentesség véletlenül megszűnjön), és ez egy elég speciális eset, ezért én

- vagy felhívnám a NAV általános tájékoztató kék számát (06-40-42-42-42, embertől lehet kérdezni)

- vagy személyesen bemennék a NAV ügyfélszolgálatára érdeklődni.

A NAV teljesen otthon van SZJA ügyekben:)

Szerintem túl sok ember nincs ebben az országban, aki rajtuk kívül tudja a választ.

A lényeg: mindkét számla elvihető a Q-tól (amennyiben a kérdés a számlák hordozhatóságára vonatkozott).

 

 

 


Vendég

#2344 Re: NYESZ - TBSZ

2015-04-17 14:30

#2342: Kérdés - NYESZ - TBSZ 

 nyeszt, tbeszt ugyanugy kezelik, mintha főszámlán lenne a kötvény


Vendég

#2345

2015-04-17 15:12

Csányi!


Vendég

#2346 Re:

2015-04-17 16:33

#2345: -  

 Csányi! Ez jó kérdés. Most nyiltkozik arról, hogy igazságtalan a kártérítés. Tényleg? Nahát Sanyi bácsi! Azért miért nem tetszett ugatni MLSZ vezérként, hogy súlyos milliárdokért - a mi pénzünkből - stadionok épültek. Ez nem volt akkor probléma? Ja és a nyilatkozat végén meg kijelenti, hogy évek óta kétes hírek vannak a Questorról. Sanyi bácsi! Ezt miért nem tetszett hamarabb nagydobra verni. Mi? Most meg utólag okosak vagyunk. Köszönjük szépen, de tényleg.   


Vendég

#2347 Re: Re:

2015-04-17 17:25

#2346: - Re:  

 sajnos ezt nem olvassa, de remélem a facebook csoport igen, hátha most meg csányi miatt kell tün tetni


Vendég

#2348

2015-04-17 20:33

Magyar Közlönyben megjelent a törvény!

http://www.magyarkozlony.hu/?hc_location=ufi

A mai Magyar Közlönyben megjelent a kárrendezésünkről szóló törvény!!!
(Magyar Közlöny 2015. évi 53. szám) PDF letöltés


Vendég

#2349

2015-04-18 06:03

dehát a köztársasági elnök még nem írta alá