Quaestor károsultak megmentéséért

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Quaestor károsultak megmentéséért petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#2401

2015-04-24 17:16

Én csak azt nem értem, hogy miért kell hitelezői igényt is benyújtani? Magyarázza már el valaki legyenszíves! Köszönöm.


Vendég

#2402 Re: KÖZLEMÉNY

2015-04-24 17:46

#2399: - KÖZLEMÉNY 

 Hát ez valami borzalmas.  Eddig arról volt szó, hogy a Kormányablaknál vagy postán beadjuk. És megkapjuk. 


Anonymous

#2403

2015-04-24 17:50

Tisztelt Queaestor károsultak! Akiket ez az idegen név nem  nem volt elég figyelmeztetés arra vonatkozóan, hogy aki a normál alapkamatnak a sokszorosát ígéri az nem lehet egészen tisztessséges azok ne siránkozzanak ,hanem vegyék egyszerűen tudomásul,hogy aki hazardíroz az bukhat is és nem is kicsit!Milyen alapon követelőznek önök az állammal (vagyis a Magyar polgárokkal szemben amikor önök piramis játékot játszanak)hogy visszakérik a "befektetett" pénzt. Tessék tudomásul venni, hogy önök egy csaló pókerpartijában játszottak és buktak !


Vendég

#2404 Re:

2015-04-24 18:11

#2403: -  

 El lehet innen tolni a biciklit! Egyébként, ha tudom, hogy csalóval van dolgom akkor le sem ülök pókerezni. De gondolom, ha te is így jártál volna mint ahogy mi akkor örülnél bármilyen segítségnek. Úgy, hogy tartsd meg a véleményed magadnak a véleményed!!!


Vendég

#2405 Re: Re: KÖZLEMÉNY

2015-04-24 18:20

#2402: - Re: KÖZLEMÉNY 

 A kérelmeket a kormányablakoknál és postán is be lehet majd adni. A hitelezői igényt pedig valószínű, hogy azért javasolt benyújtani, mivel a kártalanításban - ahogy eddig előttem írták - kb. 90%-ot adnak vissza 30 millióig. A fennmaradó részt pedig a felszámolás során mint hitelezői igényt lehetne érvényesíteni. Bár szerintem ezt tényleg évekig tartó folyamat lehet.

bujó

#2406

2015-04-24 18:23

Én így is jártam a deviza hitellelel és én is tudomásul vettem hogy  akik patkány szabadkőművesek fosztogatásában a rossz oldalonn állnak azok csal megszívhatják Ti is így jártatok meg mi is . Még szerencse hogy  Viktorék valamiféle segítséget próbálnak nyújtani a károsultaknak.E világban a naivitás szinte bűn önmagunk ellen . Ezért vágyom  gyakran már odaátra ahol minden egyszerűen nagyszerű és minden világos.(persze én is e világban élek és tudom hogy akinek nincs hite annak itt is minden százszorta nehezebb és érthetetlenebb).


Vendég

#2407 Re:

2015-04-25 02:46

#2403: -  

 Magányvéleményeket nem kell irogatni.Te nagyon okoska.

egy karosult

#2408 Re:

2015-04-25 03:51

#2403: -  

 Látom a Portfolio fórumáról már kikoptál.  Ezeket már ott is x-szer leírtad szó szerint. Innen is elhúzhatsz a búsba! Segíteni  úgy sem akarsz nekünk meg meg van a saját bajunk. Tehát otthon baszogassad a kedves nejed már ha van.


Vendég

#2409 Re: Re: Re: KÖZLEMÉNY

2015-04-25 04:09

#2405: - Re: Re: KÖZLEMÉNY 

 Miért csak 90%-ot kapunk vissza?  

A kormány nem 90%-ról döntött amikor megszavazta a Quaestor károsultak kártalanításáról szóló törvényt!   Arról döntött,hogy: 30 millió ft.-ig minden károsult hiánytalanúl visszakapja a pénzét! Most,mi ez a 90%-os számítgatás?? 

 

x

#2410 Re: Re: Re: Re: KÖZLEMÉNY

2015-04-25 04:28

#2409: - Re: Re: Re: KÖZLEMÉNY 

 Ezt tényleg jó lenne már tudni! Mindenki másként értelmezi. Nincs erre semmi  konkrét info: mivel számolhatunk a kártérítés során?


Vendég

#2411 Re: Re: Re: Re: Re: KÖZLEMÉNY

2015-04-25 04:51

#2410: x - Re: Re: Re: Re: KÖZLEMÉNY 

 A törvényt kell alapul venni! Az pedig egyértelműen kimondja,hogy: 30 millió forintig kártalanítja a Quaestor károsultakat!  Ebben a törvényben,egyetlen szó sincs  90%-ról!

 

x

#2412 Re: Re: Re: Re: Re: Re: KÖZLEMÉNY

2015-04-25 06:23

#2411: - Re: Re: Re: Re: Re: KÖZLEMÉNY 

abcdef abcdef

Nem akarok jogászkodni, hiszen itt van épp elég jogász.  Bár mindegyik mást mond.  De az én olvasatom - sajnos, hogy  30 milliós a 100% kárösszegig. Ebből kártalanítanak  a részletesen meg nem nevezett módon. Pl: a Beva 6 millióig az általa megszokott módon. 1M 100% + 5M a 90%  ( de itt is 100% ot írnak. ) Az a fölöttit milyen % -ban? Valahol írtak egy Varga féle módosítási javaslatról ami szintén 90%  de nem tudom azt elfogadták –e? Kérdések tehát bőven vannak és találgatások, csak úgy mint a tbsz - nyesz számlák áthelyezésével. (Fontos lenne tudni, legalább „üresen”  áthelyezhetők -e és hogyan.) A telefonos ügyfélszolgálatok egymáshoz küldöznek végül közlik, hogy tessék elolvasni a Törvényt.


Vendég

#2413 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: KÖZLEMÉNY

2015-04-25 06:50

#2412: x - Re: Re: Re: Re: Re: Re: KÖZLEMÉNY 

A törvénybe kell kapaszkodni és semmilyen más megkárosító kártalanítási módot nem szabad elfogadni,ami 30 millió forint alatti károsultak rovására kártalanítana!

Minden károsult,hiánytalanúl kapja vissza a pénzét (100%-ig) amit a Questorba tett be 30 millió forintig!

A törvény erről szól!

Tessék ezt betartani!


Vendég

#2414 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: KÖZLEMÉNY

2015-04-25 08:13

#2412: x - Re: Re: Re: Re: Re: Re: KÖZLEMÉNY 

 A BEVA 5,5 millióig - valóban a szokott módon -, de az Alap kiegészíti 30 millióra max., tehát 100% kártalanítás lesz 30 millióig. Az Alap "kiegészítése" tehát 5,5 milliótól kezdődik valóban, de teljes lesz 30 millióig. Én így értelmezem.


Vendég

#2415

2015-04-25 10:08

A BEVA arról már letett, hogy csak a fiktív kötvények arányában kártalanít?

x

#2416 Re:

2015-04-25 14:01

#2415: -  

 Letett, mivel nem tudják pontosan a fiktív kötvények arányát. A Törvény sem beszél arányokról. Viszont a kérdéseimre megköszönném a konkrét választ.


Vendég

#2417

2015-04-25 16:16

 

Ez a törvény hatályos szövegéből nekünk legfontosabb rész.

 

2015. évi XXXIX. törvény

 

a Quaestor károsultak kárrendezését biztosító követeléskezelő alap létrehozásáról

 

Az Országgyűlés a QUAESTOR FINANCIAL HRURIRA Tanácsadó és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság által kibocsátott kötvényeknek a QUAESTOR Értékpapírkereskedelmi és Befektetési Zártkörűen Működő Részvénytársaság általi értékesítési tevékenysége következtében megkárosított befektetők kárrendezése céljából a következő törvényt alkotja.

 

1. A törvény hatálya

 

1. § (1) A törvény hatálya azokra az ügyletekre terjed ki, amelyeknél az ügyfél jognyilatkozata a QUAESTOR FINANCIAL HRURIRA Tanácsadó és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság által kibocsátott, vagy ilyenként megjelölt, a QUAESTOR Értékpapírkereskedelmi és Befektetési Zártkörűen Működő Részvénytársaság vagy annak a számviteli jogszabályok szerinti kapcsolt vállalkozása által értékesített kötvények vásárlására irányult, és az ügyfél az ellenérték fizetési kötelezettségének eleget tett, függetlenül attól, hogy a jogügylet érvényesen létrejött-e, illetve teljesedésbe ment-e.

(2) Kárrendezésre jogosultak azok a magánszemélyek, jogi személyek és egyéb szervezetek, akik az (1) bekezdés szerinti kötvénykibocsátásából eredően az (1) bekezdésben említett gazdasági társaságokkal szemben e törvény hatálybalépésének napján fennálló követeléssel rendelkeznek

 

.........

 

 

11. § (1) A kárrendezés a BEVA által kifizetendő kártalanítást meghaladó követelésre vonatkozik, annak összege személyenként nem haladja meg az 1. § szerint fennálló követelések összegét, legfeljebb azonban a BEVA által fizetett kártalanítással együtt a harmincmillió forintot.

(2) A harmincmillió forintot meg nem haladó összegű, 1. § szerinti követeléseket tőkeértéken, a kötvényeket pedig névértéken kell figyelembe venni.

(3) Ha a befektető követelése e törvény szerint átszáll az Alapra, az (1) bekezdésben foglaltakon kívül a BEVA az Alap útján fizeti ki a Tpt. alapján a befektetőt az 1. § szerinti követelés alapján megillető kártalanítást is.

A Tpt. (Tökepiaci törvény) szerinti krtalanítás az 1miilió Ft-ig, 100 %, felette kb. 6 millióig 90 %. Erre modta  a BEVA, hogy fizet. Az efeletti részt pedig  ennek  atörvénynek köszönhetően kapjuk meg. A BEVA mindent ebből a kárrendezsi alapból fizet ki! Tehát  a kártalanítás 100 %-os lsz,  a többi technikai dolog. Amit sajnos el kell végezni, hogy pénzhez jussunk.

Alabárdos

#2418 Re:

2015-04-25 17:01

#2403: -  

 Anonymous röviden válaszolok a felvetésedre: A jó Quaestoros anyád....


Vendég

#2419 Re:

2015-04-25 18:05

#2403: -  

Nagyon vicces lesz, ha majd mindenki, aki másképp látja a dolgot (mondjuk úgy, mint te), fogja magát, keres egy normális országot (állítólag létezik olyan) és távozik. Akkor az itt maradók felváltva kártalaníthatják majd egymást. 

Kedves Petíciósok! Nem kell felszólítanotok a távozásra, mert éppen pakolok. Elég volt.

annanymus

#2420 Re:

2015-04-25 18:08

#2403: -  

 te szemét troll ide jársz örömködni. húzz el innen a piramisos pókeres k.anyádba!


Vendég

#2421 Re:

2015-04-26 08:06

#2417: -  

 Úgy érted, hogy az 1 millió és 6 millió közötti 90%-on felül megmaradt 10%-os követelésünk is megkapjuk az alap által?

Végül is a 11.§(1) alapján ez a 10% felfogható " BEVA által kifizetendő kártalanítást meghaladó" követelésnek, ugye?

Így az 1 millió és ez alatti követeléseket a BEVA fizeti 100%-ban, az e feletti követeléseket pedig a BEVA (1 millió + 1-6 millió közötti rész 90%-a ) és az alap (1millió-6millió közötti rész 10%+a 6 millión felűli követelés 30 millióig). Ez 30 millóig valóban teljes körű 100%-os kártalanítás lenne.


Vendég

#2422 Re: Re:

2015-04-26 08:45

#2421: - Re:  

 Igen. Pontosan így kell érteni.


Vendég

#2423 Re: Re: Re:

2015-04-26 09:51

#2422: - Re: Re:  

 Köszönöm! Ebben a tekintetben megnyugodtam.

ZS

#2424 2422

2015-04-26 10:01

Majd ha megkapjuk akkor kiderül hogy ki számolt jól.Aztán a megadott banknál ha felakarod venni vagy máshová áthelyezni akkor jön a banki költség amit lehet fizetni.Azt a Csányi mindjárt jól jár mi meg fizethetünk a pénzünk után. Az lenne a legjobb ha Kp-ba fel lehetne venni, de szerintem ez felejtős.Aztán még lehet hogy kamatadót is le fognak vonni.Pedig nekem isTBSZ számlán volt vezetve,jövőre járt volna le az öt év.Tehát valamelyik cikkben az volt hogy a Questorosok milyen jól fognak járni akárpótlásba,de valójában mindenki bukni fog meg a kötvények elszámolt névértékén is bukik a kötvényes. Csak már lennénk túl ezen a rémálmon.


Vendég

#2425 Re: 2422

2015-04-26 10:46

#2424: ZS - 2422 

  •  Bocsánat,de ez egy elég negatív hozzászólásod volt!                                                                                                                                                                                                         Ha a Quaestor nem csődőlt volna be és most is működne,akkor is lenne kezelési költség,ha felvennéd ott a kézpénzed! Így, ezt mindenképpen belekell kalkulálni most ,ebben a helyzetben is! A kamatadót pedig,miért ne vonnák le? Mindenhol levonják,minden bankban-pénzintézetekben a lekötött futamídő után.  Mi ebben a gond?

Én csak azok között nem szeretnék lenni akik 30 millió felett ragadtak be!

Sajnos,ők járhatnak rosszúl.

Hamarosan vége lesz ennek a rémálomnak ne aggódj!