Quaestor károsultak megmentéséért

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Quaestor károsultak megmentéséért petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#2276 Re:

2015-04-14 18:49

#2271: -  

 Lehetséges, hogy a 2256. hozzászólót roppantul zavarja, hogy a Quaestor károsultjait az ő (és általában az adófizetők) pénzéből fogják kártalanítani. És ha már fizetnie kell, talán joga van feltenni a kérdéseit. Vagy maradjon csendben, csak adja a zsét? 

 


Vendég

#2277 Re: Re:

2015-04-14 18:54

#2276: - Re:  

Ezt az adófizetők pénze duma nagyon divat lett mostnaság. Tudod haver én is fizettem egész életemben adót, és az én adómat is költik egy sor olyan dologra ami nekem nem tetszik (4es metro, segílyek, MNB hotelek stb.)


Vendég

#2278 Re: Re: Re:

2015-04-14 19:03

#2277: - Re: Re:  

 Tudod "haver" a Quaestor bedőlése után 2 hétig nagyon sajnáltam a károsultakat. De mióta ilyen hangos lett a követelés, hogy MÁSOK pénzéből valaki mentse meg őket... nos, azóta egyre nehezebb megértést éreznem.

Azért játsszunk el a gondolattal: ha te állnál a másik oldalon, és neked kellene megfizetni az én veszteségemet, te mekkora megértést és lelkesedést mutatnál?

Na ugye.

valós adófizető

#2279 Re: Re: Re: Re:

2015-04-14 19:38

#2278: - Re: Re: Re:  

  mi ez az "ő (2256) fizeti" , meg "neked kellene megtéríteni én veszteségemet", miről beszéltek?

 

..."csak" egy 20-éve adófizető (multinál dolgozó,nem minimálos!!!) károsult,aki ebből a rendszerből még nem vett ki semmit,sok "alanyi jogon jár" emberrel ellentétben!

 

 

 


Vendég

#2280 Re: Re: Re: Re:

2015-04-14 19:41

#2278: - Re: Re: Re:  

 Tudod Paraszt akik most károsultak  valószinüleg elég sokszor fizettek már más helyett. Lehet,hogy pont helyetted is.pl deviza hitelesk, a sok megbizható bank károsúltak(postabank, reálbank,Szécheny bank stb) csak most az ilyen hozzád hasonló tudorok ezt szeretik elfelejteni.


Vendég

#2281

2015-04-14 19:45

Tudod "Paraszt" én nem voltam sem deviza hiteles, sem postabank, sem reálbank, stb. károsult.

Már értem a gondolatmenetet. A mostani károsultak adót fizettek, devizaadóst mentettek, ezért végre nekik is jár valami. Értem.


Vendég

#2282

2015-04-14 19:48

Hagyjátok a francba ezt a barmot. Nem kell vele foglalkozni. Örüljön, hogy nem károsult. Neki biztos nyugodt éjszakái voltak mostanában.


Vendég

#2283 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-04-14 19:54

#2279: valós adófizető - Re: Re: Re: Re:  

 nem mertem hitelre venni lakást. most meg én fizetem a devizahiteles mentést.  és nem lázongtam.


Vendég

#2284 Re:

2015-04-14 19:57

#2281: -  

 Én kb. 20 milliót fizettem be eddig életem során az államnak, SZJA, ÁFA, vám és illeték fejében, sőt  még közlekedési bírságot is fizettem.. Ebből fizettek "alanyi jogon járó" segélyeket a segélyeseknek, akik soha egy fillért nem tettek be a közösbe, de onnan rendszersen kivesznek, és nagyon nagy a hangjuk, hogy ők mennyire el vannak nyomva ebebn az országban ahonnan csak kapnak!! Aztán fizettem bankkonszolidációt, többször is életem során, ami a bankoknak anno "alanyi jogon" járt, akkor ugye az nem volt gond, hogy a saját felelőtlen gazdálkodásukat, MNDEN adófizető állja helyettük, most bezzeg fáj, hogy egyszer nekik is fizetniük kell. Ráadásul az én károm 6 milló Ft alatti, amit a BEVA-nak alapból fizetnie kéne, mert bűncselekmény miatt nincsenek meg  a kötvények, mivel csak fiktív papírok vannak helyettük. Úgyhogy az összes jól fizetett bértollnok, akik most álszent módon az adófieztők pénzéért aggódik tehet egy szívességet! Egy szavukat sem hallottam, amikor az adófizetők fizettek a bankok felelőtlensége miatt!!!


Vendég

#2285 Re: Re:

2015-04-14 20:03

#2284: - Re:  

 Jól fizetett bértollnok?:) És ki fizeti a bértollnokot? Ne viccelj már:)


Vendég

#2286

2015-04-14 20:11

Egyébként azúgynevezett pénzügyiszektort is megnézném mit csinálna ha nem lenne kártalanítás és innentől mondjuk úgy felére esne a bankokban de pláne a brókercégekben kezelt pénz mennyisége.

De akkor meg gondolom " az én adómból" kellene feltőkésíteni őket..

 

 


Vendég

#2287

2015-04-14 20:17

Szerencsére, legalábbis az ismeretségi körömben ha szóba is jön a questor ügy ( családon kívül senki nem tudja, hogy benne voltam ) egyetlen ember nem mondta még, hogy nem ért egyet a kártalanítással, ugyanúgy a parlament is azt hiszem összesen 6 nem szavazat ellenében szavazta meg a törvényt.

 

Ahogy én látom elő került most egy törpe de annál hangosabb és erőszakosabb kisebbség akiknek hirtelen a kötvényesek lettek az ellenségek, de szerencsére a 444.hu vagy az Origo komment részlege nem volt és nem is lesz meghatározó jelen kérdésben (sem).


Vendég

#2288 Re: Re: Re:

2015-04-14 20:24

#2285: - Re: Re:  

Nem a kommentelőre gondoltam, hanem az elmúlt hetekben valahogy hirtelen egyszerre megjelenő aggodalmaskodásokra a pénzügyi s a nagy netes portálokon, ők biztos csak úgy újságírói buzgalomból meg a nagy igazságérzetük miatt aggódnak, természetesen mi másért is:) Na ő mögöttük nagy valószínűséggel a bakok, pénzintézetek állnak.Mert ugye köztudott, hogy  afüggetlen újságírás Magyarországon olyan nagyon jól fizet, és ezek az újságírók csakis a saját lelkiismeretük szerint dolgoznak....:):)


Vendég

#2289 Re:

2015-04-14 20:28

#2281: -  

 Látod kiderül,hogy nem is vagy akkora Paraszt.


Vendég

#2290 Re: Re:

2015-04-14 20:30

#2289: - Re:  

 Miért? Mi változott, amitől most nem vagyok akkora paraszt?


Vendég

#2291 PEACE

2015-04-14 21:27

Azt tudjuk jól, hogy utólag mindig sok okos ember van, aki mindent előre látott. De mi, akik nem mostanában szocializálódtunk - nem rendelkezünk olyan pénzügyi kulturával, mint a mai tanult fiatalok egy része -, és még bízunk az emberekben, a szolgáltatókban, ne adj Isten, az államban. Ez a bűnünk, ami bajba sodort többségünket. Mára megtanultuk, mindig óvatosnak, bizalmatlannak, előrelátónak és igen tájékozottnak kell lenni ahhoz, hogy kisebb-nagyobb megtakarított pénzecskénket jókor, jó helyre tegyük. Ezzel le is zárhatnánk ezt a meddő, eldurvuló vitát. A pénzét az ígértek szerint mindenki visszakapja, még a BEVA-tagok is, a vagyonból. A bankok és az államkincstár meg jól járnak majd a sok új kisbefektetővel. Jó lenne most már a tényekről tájékozódni egymástól, ha elkezdődik a kártalanítás. 


Vendég

#2292

2015-04-15 02:29

Ne parasztozzatok,álljatok ti is parasztnak és melátod milyen élete van,hajnaltól késő estig dolgozik.Én is voltam amig birtam dolgozni.A szemét kereskedők /zöldségesek/ akik csak hasznot

huznak,amiért meg mérik az árut,és övék a nagy haszon.

Itt adózott pénzt loptak el ami visszajár,fölösleges a csunya beszéd.

mérges

#2293 tagRe: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-04-15 04:39

#2283: - Re: Re: Re: Re: Re:  

 Elnézést, de nem Nekünk fizetsz, hanema T. kormánynak, annak T.tagjainak a csajozós buliutazásait, dőzsöléseit, a Matolcsi úr nemtudom hol van 250mldFt..stb.Mindehova fizetsz kiskoma...Ukrajna, erdélyi magyar egyetem, hős katonáink iraki missziója, a képviseló urak milliós havi elszámolásai béren felüli juttatásaik a  finn magyarok alapja...délafrikai szavazatok a tapolcai választások kapcsán(11fő) a -natrafikmutyik, a földmaffia, Simicskabulik, vő, sógor, haverok,  én adok-te adsz, bő ez a kör, ezek amikre a Te adód elmegy- ez csak a jéghegy csúcsa, de nyilván nézed a híradókat. Nagyon tájékozott lehetsz napi szinten, nem szajkózol zombi mód, amit éppen a fejedbe hipnotizáltak igaz?

Mi a pénzünket betettük, keresd inkább azokon, akiket illet, hogy hova is tették....nekünk értünk nem fizetsz Te.

Gondolkozz OK?


Vendég

#2294 Re: Re: Re: Re:

2015-04-15 05:45


Vendég

#2295 Re: Re: Re: Re:

2015-04-15 06:01

#2263: - Re: Re: Re:  

 Szerinted ezt kinek bocsàtottàk rendelkezèsère?

reménykedő

#2296

2015-04-15 06:44

van valakinek Q Kurázsi pénzpiaci befektetési jegye rajtam kivül?


Vendég

#2297 Re:

2015-04-15 07:03

#2296: reménykedő -  

 Van!

De még nem tudom, hogy beírjam-e a majdani igénybejelentőre, mert ez ugye nem kötvény, meg szerencsére nekem csak a kötvényvásárlás utáni "maradék" összeg lett ebbe betéve, szóval, csak jelképes összeg.


Vendég

#2298 Re: Re:

2015-04-15 07:12

#2297: - Re:  

 nekem is, a maradék, de nem lehett kivenni, mert tbsz-ben van. de tegnap azt olvastam, hogy a módositó szerint mindent be lehet irni, amit ott vettünk


Vendég

#2299 Re: Re: Re:

2015-04-15 07:43

#2298: - Re: Re:  

 Kösz!

A végső szöveget még nem olvastam, csak a tervezetet, így akkor majd beírom ezt is.

Viszont egyenlegközlőt még nem kaptam, csak az van, amit a botrány kirobbanásakor adtak a fiókban, de szeretnék már egy olyat is látni, amit már a felügyeleti biztos égisze alatt nyomtattak ki.

Azt írták valahol, hogy ma ismét kinyit néhány fiók, megnézem a Duna Plázában levőt, hátha...

Ha meg nem, akkor ismét MNB, mert ha már sikerült elintéznem egy Quaestor fület a honlapjukon, ez már semmiség lesz! 


Vendég

#2300 Re: Re: Re: Re:

2015-04-15 07:58

#2299: - Re: Re: Re:  

 az a röhej, hogy az egyenlegközlőt 20-áig lehet reklamálni, de 13-ától bezártak