Quaestor károsultak megmentéséért

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Quaestor károsultak megmentéséért petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#2301 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-04-15 08:48

#2295: - Re: Re: Re: Re:  

  Én mindent a neten találtam meg róluk. Ha a google-ban rákerestem a quaestorra, nagyon sok olvasnivaló jött fel. Az elmúlt években többször utána olvastam a cégnek, mert tényleg nagyon jó hozamokat ígért (ráadásul a banki kamatok nagyon alacsonyak lettek, kerestem az alternatívát).

 

Én innen tájékozódtam (bocsi, a linket nem engedi betenni, helyette): www pont quaestor pont hu 

 

balra lent: közzétételek, hirdetmények részekben lehet megtalálni a beszámolókat évekre visszamenőleg, össze lehet számolni a kötvénykibocsátás mértékét évről évre, a határozatok is nagyon tanulságosak.

 

Vendég

#2302 Re: Re: Re:

2015-04-15 09:22

#2277: - Re: Re:  

 Adót költenek dohányosok kezelésére, veszélyes sportokat űzők megoperálására, túl sok gyereket vállalók támogatására, luxus nyugdíjasokra( netto 300 ezer felett), baráti körök ( Csányi úr stb) támogatására, Milleneumi kisvasút Felcsútra stb.....


Vendég

#2303 Re:

2015-04-15 10:00

#2287: -  

abcdef abcdef

 Teljesen egyetértek. Folyik a hangulatkeltés ellenünk. Nem tudom ki pénzeli őket, de szinte mindenütt megjelentek a károsultakat szidalmazó, csalónak, butának, harácsoló bűnösnek kikiáltó kommentek. A stílusukból látszik, hogy egy rendkívül szűk (6-8 fős) de annál hangosabb körről van szó, akik mindenhová írogatnak, osztják az észt , alkotmánybírósággal fenyegetőznek,  és láthatóan minden eszközt megragadnak, hogy ne kaphassuk meg a parlament által is több mint 95 %- ban megszavazott törvény értelmében a kártérítést. Csak tudnám, hogy milyen ország ez?  Ha valakinek nincs semmije arra azt mondják lusta élhetetlen. Ha van valamije azt biztosan úgy lopta. Aki a Quaestorba tette a pénzét mohó, buta ember nem érdemli meg a kártérítést. Ha a bankok fizetnék : azért kiabálnak  mert nem lehet rájuk terhelni, ha az állam meg azért mert az adófizetők pénze. Ha lefoglalt vagyonból akarják visszapótolni a kártérítési alapba akkor meg az a szöveg, hogy az csak később lesz, meg úgy is kevés lesz.  Halkan  kérdezem: mi akar ez a kör mi a céljuk akiknek annyira fáj a kártérítés?  (Talán a károsultak tüntetésén is ők voltak a leg hangosabbak?  ) . Milyen hasznuk származik abból ha családok ezrei hozzájutnak a befektetett pénzük egy részéhez névértéken?  Valakiktől pénzt kapnak érte? Az újságok  cikkíróinak jól jön a flekkdíj?  Azt mindenki tudja hogy a kártalanítás névértéken nem a befektetések 100%-a. Mi annak örülünk amit kapunk, csak végre nyugvó pontra jusson ez a bizonytalanság!  De nem kívánom  a hangoskodóknak, a pálya széléről bekiabálóknak azt a helyzetet sem  a mi átélünk immár több mint egy hónapja. Amikor pedig a megoldás körvonalazódni látszik egy szűk kör részéről a leg brutálisabb, megalázó és nemtelen támadásnak vagyunk kitéve. Szégyen.

Csavar

#2304 Re: Re:

2015-04-15 14:16

#2303: - Re:  

A bértollnokoknál alábbvaló ocsmány csürhe/féreg kevés van. Valójában írni tudó, de gondolkodásra képtelen korrupt banda. Bármit és annak az ellenkezőjét is szívesen, bármikor megírják, persze jó pénzért. A gondolat soha nem tőlük származnak, csak az ő tollaikon keresztül jön ki…

 

Számtalan sajtótájékoztatón volt szerencsém látni, hogy ami a legjobban izgatta „ezeket” (lsd. fent) az a büféasztal volt. Általában a leírandókat úgyis kézbe adják „az illetékesek/a fizetők”, akiknek a megbízásai szerint járnak el. Amit ebben az ügyben is elkövetnek az hányingerkeltő. Nincs rá jobb kifejezés.


Vendég

#2305 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-04-15 14:21

#2300: - Re: Re: Re: Re:  

 Az egyenlegközlőt a biztos küldte, nála kell reklamálni.

vendég

#2306 egyenlegközlés e-mailben.

2015-04-15 14:35

Aki e-mailben kapta meg az egyenlegközlőt a felügyelőbiztostól, aláírással - pecséttel kapta?

Mert én nem. Vajon így is hiteles és érvényes dokumentum?


Vendég

#2307 Re: egyenlegközlés e-mailben.

2015-04-15 14:54

#2306: vendég - egyenlegközlés e-mailben. 

 a mellékleten nem volt aláirás , sem pecsét,  csak ápr. 2-ai dátum, a levélen volt gépelt aláírás

Vali

#2308

2015-04-15 15:30

A mai napig nem kaptam egyenlegközlőt sem postán, sem e-mailben. Igaz, korábban voltam bent a Q-ban és ott kértem egy egyenleget. Ezt elfogadják, vagy menjek járjak utána?


Vendég

#2309 Re:

2015-04-15 16:50

#2308: Vali -  

 Mi sem kaptunk semmilyen egyenlegközlőt, de nem tudjuk őket felhívni sem. Be akarunk menni az irodába. A debreceni iroda nyitva van? Tud-e valaki erről valamit?

 


Vendég

#2310

2015-04-15 17:10

A sok rusnya büdösszájú aki a 6,5 %-ot magas kamatként próbálja beállítani, tisztességtelen hozamnak véli, na az roppant írígy (gaz) ember. 98 -ban  valóban voltak kockázatos betétek , kötvények. Na én akkor tettem be egy millát egy ilyen cégbe 33%-os kamatot igértek. Egy év futamidőre. Többet nem mertem kockáztatni. Na és lássunk csodát, a lejáratkor minden gond nélkül kifizették a betéteket. Majd leesett az állam a csodálkozástól. Na akkor ez valóban kockázatos volt. Bevállaltam, nyertem. De ami most történik az lopás a javából!!!


Vendég

#2311 Re:

2015-04-15 17:30

#2310: -  

 a KandH-ban 5 % volt pár hónapja még az uj pénzre 


Vendég

#2312

2015-04-15 17:30

A párom ma látta, hogy a szegedi iroda nyitva volt. Ügyfelek is voltak benn. Hátha segít ez valakinek!


Vendég

#2313 Re:

2015-04-15 18:17

#2312: -  

 Köszönöm a reagálást! :) Remélem, a debreceni iroda is nyitva lesz és tudnak nekünk tájékoztatást adni.


Vendég

#2314 Re:

2015-04-15 19:27

#2296: reménykedő -  

 Van nekem is kb 280.000 értékben azt be kell irni!?


Vendég

#2315 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-04-15 19:46

#2305: - Re: Re: Re: Re: Re:  

 Az MNB-nél azt mondták hogy mindenképpen e-mailt írjak a biztosnak, a gyorsabb ügyintézés végett - mert telefonon, vagy személyesen nem elérhetők! - így szót fogadtam és felvázolva a helyzetet megírtam egy levelet:

Tisztelt Szombati Zsigmond Zoltán úr!
Azzal a problémával fordulok Önhöz, hogy a mai napig nem kaptam meg a Quaestor Értékpapírkereskedelmi és Befektetési Zrt-nél lévő kötvényeim után az egyenlegközlő igazolást.Március 10.-én voltam a Váci út 30 alatti fiókban, ott kiadták az igazolásokat a számlámon lévő papírokról, amin minden egyezett.Ha ez az igazolás a későbbi kártalanítási eljárásban már elegendő, kérem jelezze.Többen is vagyunk ilyen problémával, ha az akkor kiadott igazolások elfogadhatók, úgy jelentősen csökkenthető lenne a fiókok mostani leterheltsége.Várom mielőbbi válaszát!

 

Postafordultával meg is jött egy automata válasz:

Tisztelt Ügyfelünk!

Az Ön "Szombati Zsigmond Zoltán úr részére" tárgyú panaszát befogadtuk. A panaszkezelési szabályzatnak megfelelően legkésőbb a bejelentést követően, 30 napon belül hivatalos válasz keretében tájékoztatni fogjuk Önt.

Megértését köszönjük!

Tisztelettel:

QUAESTOR Értékpapírk-kereskedelmi és Befektetési Zártkörűen Működő Részvénytársaság

Na, egyeztess 20.-ig!


Vendég

#2316 Re: Re:

2015-04-15 20:32

#2314: - Re:  

 azt olvastam, hogy a befektetési alapokat is és ez az.


Vendég

#2317 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-04-15 20:37

#2315: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 tiszta röhej. Csak egy elvi választ kellett volna adniuk, az egy perc.  Én is azt kérdem, mit kell majd leadni, elég-e a márc. 10-én kapott kimutatás. De a kormányablakoknál nem fognak Q-szakértők ülni.


Vendég

#2318 Re: Re:

2015-04-16 06:20

#2314: - Re:  

 az értéket honnan lehet tudni, én csak darabszámot tudok


Vendég

#2319 Re: Re: Re:

2015-04-16 07:20

#2318: - Re: Re:  

 Minden kötvény névértéke 10 000,- Ft


Vendég

#2320 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-04-16 08:07

#2317: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

  Na! Ezt is elintéztem :)

fn.hir24.hu-a-felugyelet-intezkedik-a-bezart-irodak-miatt


Vendég

#2321 Re: Re: Re: Re:

2015-04-16 12:23

#2319: - Re: Re: Re:  

 a q-kurázsit kérdeztem, nem a kötvényt


Vendég

#2322 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-04-16 12:51

#2321: - Re: Re: Re: Re:  

Bár ezen az oldalon nagyon szívesen leparasztozzák és leidiótázzák azokat, akik esetleg gondolkodásra késztetnének benneteket, mégis.... itt van egy oldal, ahol meg lehet nézni a kurázsi árfolyamát.

Mivel linket nem enged beilleszteni, ezért ilyen furán gépeltem be. A szüneteket kihagyva, folyamatosan kell beírni a címet:

www . bamosz . hu / alapoldal ? isin = HU0000702642

Megjegyzés: ellenőrizni kellene, hogy az ISIN (HU0000702642) megegyezik-e azzal, ami a papírotokon van, biztos, ami biztos.

Lefelé haladva az oldalon, az árfolyam megtalálható.

Már csak azt kellene kitalálni, hogy melyik napi árfolyamra van szükség.

A befektetés bármelyik napon számított értéke = az adott napon érvényes árfolyam szorozva a darabszámmal.

 


Vendég

#2323 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-04-16 12:52

#2321: - Re: Re: Re: Re:  

 A "kurázsi" befektetési jegy. Elvileg megvan, névre szóló, ahogy a részvények is, de homály hogy lesz elszámolva. 


Vendég

#2324 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-04-16 13:04

#2321: - Re: Re: Re: Re:  

  A Kurázsinak változó az értéke, a vétel időpontjától függ, mert az egy sima pénzpiaci befektetési alap, nekem pl. 3.51 ft./db áron van.

Ha az is bekerül a kártalanításba (a mostani Tv. szövegét olvasva szerintem igen) akkor a bekerülési összeg ami számít, így mindegy a névérték, ott a tőkeértéket kell majd szerintem feltüntetni, amennyiért vettük, azt meg a vásárláskori papírokból lehet megnézni.

Ha meg az nincs, akkor marad a majdani egyeztetés, amit most hosszabbított meg a biztos.

 

Ildi

#2325 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-04-16 13:13

#2317: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Ha megvannak a papírok, tudjuk már hova  kell eljuttatni azokat? Köszönöm