Quaestor károsultak megmentéséért

Quoted post


Vendég

#6143 Re: Re: Re: Re: Közeleg a határidő!

2016-04-15 11:45

#6141: - Re: Re: Re: Közeleg a határidő! 

Kaptunk e-mailt az Alaptól. Összeomlottunk, mert valószínűleg levonták a QPT teljes hozamát. A kimutatás egy táblázat, ha nincs szerződésed, nem sokra mész vele. Bemásolom a levelet, hátha segít másoknak is, ezt kapja szerintem mindenki.

 

Tisztelt ...........!

A Kárrendezési Alaphoz érkezett megkeresésére hivatkozva az alábbi tájékoztatást adjuk.
Mellékelten megküldjük a kárrendezési összeg kiszámításához hozamadatot szolgáltató Quaestor Értékpapír Zrt. „f.a.” által rendelkezésünkre bocsátott adatok alapján készült részletező kimutatást, amely kötvény fajtákra lebontva tartalmazza a számláján 2008. január 1. után jóváírt bruttó illetve nettó hozamot, továbbá azoknak a kötvényeknek a beszerzési értékét, amelyek a felszámolás kezdetekor az értékpapírszámláján voltak.
Szeretnénk felhívni a figyelmét, hogy a kárrendezési szabályok szerint figyelembevételre került minden olyan hozam, amit a Quaestor cégcsoporthoz tartozó társaság által kibocsátott kötvényre tekintettel az elmúlt 8 évben jóváírtak az Ön számláján. Ebbe az időszakba esett a Quaestor Ingatlankötvények utáni hozamjóváírás is, tehát ha Ön rendelkezett ilyen kötvénnyel, ennek hozamát is tartalmazza a kimutatás.
A Quaestor kötvények utáni kárrendezés ellenértékének számításával kapcsolatban további tájékoztatás található az Alap honlapján az alábbi címen:

  *   karrendezesialap.bva.hu/kozlemeny/tajekoztatas-a-..../<http://karrendezesialap....>
A kárrendezési ellenérték kiszámítása a Kárrendezési törvény rendelkezései szerint történt, a jogszabály által meghatározott számítási módra vonatkozó kifogásokkal az Alap nem tud érdemben foglalkozni.
Kérjük, hogy szíveskedjék a fentieket kiegészítő tájékoztatásként elfogadni és a kárrendezési ellenérték meghatározását ennek a figyelembevételével megítélni. Felhívjuk figyelmét, hogy a jelen tájékoztatás nem hosszabbítja meg a kérelem visszavonására rendelkezésre álló határidőt.

Üdvözlettel:

Kárrendezési Alap

 (A http... teljes megnevezését ki kellett vennem, mert túl hosszú ennek a rendszernek)

Válaszok

Joe

#6145 Re: Re: Re: Re: Re: Közeleg a határidő!

2016-04-15 13:34:42

#6143: - Re: Re: Re: Re: Közeleg a határidő! 

 Én is megkaptam a választ az alaptól, de nem lettem sokkal okosabb.

A kapott táblázat csak az egyes kötvényeken elért bruttó hozamokat és a levont adót mutatja.

A hozamok számítása teljesen érthetetlen számomra - ahogyan én látom, hozamnak tekintették a vásárláskor és az eladáskor érvényes árfolyamérték különbségét és talán még mást is, mert a "normál" kamatszámítással én magamnak kb. negyedannyi hozamot számoltam...

Joe


Vendég

#6147 Re: Re: Re: Re: Re: Közeleg a határidő!

2016-04-15 13:50:34

#6143: - Re: Re: Re: Re: Közeleg a határidő! 

" Összeomlottunk, mert valószínűleg levonták a QPT teljes hozamát."

Sajnos nem valószínű, hanem ez így van. Az ingatlankötvények lejáratakor, 2012-ben jóváírt minden hozam úszik.

Én 2002-ben 882.000 Ft-ért, 2008-ban 2.000.000.- Ft-ért vásároltam ingatlankötvényt.

A 10 és 4 év hozamát 2.500.000.- Ft-ot vettek vissza, plusz az ingatlankötvények árából és új befizetésből 2013-ban vásárolt QFH kötvények 3 év, 1.150.000.- Ft hozamát.

7,99 MFt a teljes követelésem. BEVA-tól visszakaptam 4,6 M Ft-ot, 3.4 millió Ft elúszott

Elkeserítő, hogy esélye sincs, hogy ezt valaha viszontlátom.

Kárrrendezési Alaptól semmit nem várhatunk. Fiktív kötvények után BEVA kártalanított a QÉP Zrt helyett.

A Hrurira felszámolásába adjak be hitelezői igényt még 35 ezer Ft befizetéssel? Onnan egy fillért nem látunk.

Marad a pereskedés az Állam, az MNB ellen. Évek fognak elmenni, vagy mint a BAUMAG-nál évtized.

Költség, pénz, idegbaj. Sajnos, most úgy áll a helyzet, hogy így jártunk.