Quaestor károsultak megmentéséért


Vendég

#6126

2016-04-14 18:02

A Kérelem űrlapja (ez nem jonyilatkozat?)

 "5. NYILATKOZAT
Jelen  űrlapon a  Kárrendezési törvény hatálya alá  tartozó  kötvényekre vonatkozó  teljes  követelésemet feltüntettem, és  kérem a
Kárrendezési Alaptól a 2015. évi CCXIV. törvény szerinti kárrendezést, továbbá a Befektető-védelmi Alaptól a 2001. évi CXX. törvény
szerinti kártalanítást. A kérelemhez készült tájékoztató anyagban foglaltak megismertem, és tudomásul vettem.
A  kötvényt  értékesítő,  kibocsátó,  lejegyző,  illetve  a  kötvényértékesítésben  közreműködő  társaságok  tisztségviselőinek,
könyvvizsgálóinak,  munkavállalóinak  és  mindezek  hozzátartozóinak  a  kárrendezés  alól  történő  kizárására  vonatkozó  írásbeli
tájékoztatás ismeretében, büntetőjogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy
nem tartozom a kárrendezés alól kizárt személyek körébe,
vagy
kérem a kárrendezésre való jogosultságom vizsgálatát az alábbi okra tekintettel:" stb 

 


Vendég

#6127 Re: Re: Re: Re: Re:

2016-04-14 18:04

#6123: - Re: Re: Re: Re:  

 Nem csak azokra, hanem valamennyi 2008. jan. 1 után jóváírt hozamra, tehát azokra az ingatlan kötvényekre is, amelyek után neked 2008. jan. 1 után hozamot fizettek.


Vendég

#6128 Közeleg a határidő!

2016-04-14 18:33

Könyörgöm károsultak!

Azon rágódunk itt napok, hetek óta, hogy miért vonják le 2008-ig visszamenőleg a hozamokat. Mert törvény van rá! Nekem se tetszik marhára, mert mint korábban leírtam emiatt kb 3 milliót bukok. De minek olyanon évődni, amin nem tudunk változtatni (mármint a törvényen, meg hogy mi van az ingatlan kötvénnyel). A lényegre kellene térni. Ki mit javasol?! Fogjunk össze. Édemes elfogadni a kis pénzt nagy veszteséget, vagy a felszámolóhoz bejelentkezni?! A Quaestor Hrurira Kft felszámolása hivatalosan 2016.03.10-én indult, emiatt a felszámolónál hamarosan lejár a bejelentkezésre irt 40 nap!!! Vagy esetleg valaki ugy érzi van értelme pereskedni?! Tehát van reális esélyünk megnyerni az eddig elvesztett sok sok millió ft-ot? És tud-e valaki Palotáson kívűl jogi segítséget aki komolyan elvállalná?!


Vendég

#6129 Re: Közeleg a határidő!

2016-04-14 18:54

#6128: - Közeleg a határidő! 

 Én úgy tudom a Hrurirának a 10 mFt törzstőkén kivül nem volt vagyona. Ezért nem értem, hogy mit lehet itt perelni, de lehet, hogy rosszul tudom.


Vendég

#6130 Re: Re: Közeleg a határidő!

2016-04-14 19:06

#6129: - Re: Közeleg a határidő! 

 A Hruria elvileg a hozzá befolyt kötvények értékét tovább adta a Q. csoportnak (szerződések alapján). A felszámolónak ezeket a követeléseket kellene behajtani Q. csoporttól és ebből teljesíteni a kötelezettségeket.


Vendég

#6131 Re: Re: Re: Közeleg a határidő!

2016-04-14 19:18

#6130: - Re: Re: Közeleg a határidő! 

Igen, de azt nem tudjuk, hogy a Q csoport tagjai jogilag mennyire védettek. Ha ezek az önálló kft-k normálisan müködtek (és most is müködnek), minek alapján lehet a pénzt behajtani, ha egyáltalán megvan. Arról nem is beszélve, hogy a fiktív kötvényekből befolyt bevételt a Hrurira aligha adhatta tovább, mert menten lebukott volna. Ezekből fizették valószínűleg a hozamokat, na meg eltüntették valahova, de erről mindenki mélyen hallgat.    


Vendég

#6132 Re: Re: Re: Re: Közeleg a határidő!

2016-04-14 19:26

#6131: - Re: Re: Re: Közeleg a határidő! 

 ha normálisan működnek, az jó, mert tudnak fizetni, legkésőbb a szerződés lejáratkor, így gondolom

csak a valós kötvényekre gondolom,


Vendég

#6133 Re: Re: Re: Re: Közeleg a határidő!

2016-04-14 19:27

#6131: - Re: Re: Re: Közeleg a határidő! 

 Arról nem is beszélve, hogy kb 20 000-en mégiscsak kapnak pénzt, az ő kötvényeik ellenértékére majd a bankok azonnal rátehetik a kezüket. És ott vannak a közterhek, adósságok, amikről nem tudunk semmit, csak annyit hogy a sorállásban a befektetők előtt vannak. Ezért gyalázatos ez az egész, mert úgy kell (kellene) perskedni, hogy azt se tudjuk, hogy mennyi az esélyünk.


Vendég

#6134

2016-04-14 19:49

Soha  nem volt rá példa, hogy visszahatályú törvényt engedélyezzenek, ha ez megállná a helyét az AB-n akkor

az alapjog értelmét vesztené, és az emberi élete is kiüresedne, társadalmi visszafejlődés folyamata indulna be

és olyan emberi értékvesztés  ami nemcsak jogállamban de diktatúrában sem megengedhető.

Kifejezetten a kommunizmus bűneire utal.

 


Vendég

#6135 Re: Re: Re: Re: Re: Közeleg a határidő!

2016-04-14 19:51

#6133: - Re: Re: Re: Re: Közeleg a határidő! 

Én csak egy dologban vagyok biztos, hogy pereskedés is valami olyasmi lesz, vagy rosszabb, mint ez az egy éves ámokfutás. Meg az is biztos, hogy jóval hosszabb lesz, ha csak nem történik valami csoda. Persze aki nullás levelet kapott, annak nincs más út, be kell vállalni.


Vendég

#6136 Re:

2016-04-14 19:56

#6134: -  

 úgye te nem itthon élsz?


Vendég

#6137

2016-04-14 22:00

Előre részvétem a pereskedőknek. Sajnálom őket, főleg mert további évekre belekényszerülnek ebbe az ocsmány játszmába. Olyan sunyiságok mehetnek itt a háttérben, hogy én el nem tudom képzelni, hogy a sor legvégén itt bárkinek is bármi maradna a Q vagyonból... Az egyetlen dolog, amire lehet(ne) alapozni, az egy per az MNB/PSZÁF ellen, de ott is nagyon nehéz lesz rájuk verni a balhét. Más módon itt pénz nem lesz szerintem azoknak, akiknek most nem fizet az Alap. Persze ne legyen igazam, de el tudja valaki képzelni, hogy akik ezt a háttérből levezényelték, azoknak az elmúlt 1 év nem volt elég arra, hogy mindent elhappolhassanak, nekünk meg meghagyták a hiú reményt és rózsaszín ábrándokat. Nem úgy néz ki ez az ügy, hogy itt értünk oly sokat óhajtana tenni bárki is, igy elég nehéz jóindulatot feltételeznem az Alapról, annak tagjairól, a kormányról, a jegybankról, a bankokról, a felszámolókat, ügyészséget ki ne felejtsem...


Vendég

#6138 Re: Közeleg a határidő!

2016-04-15 08:23

#6128: - Közeleg a határidő! 

Nagyon igaz! Ne rágódjunk feleslegesen, botcsinálta jogtudorként vagy alkotmányjogi szakértőként ne traktáljuk egymást mindenféle hülye ötletekkel. Működésképtelen elképzelése itt sok mindenkinek van, ezek helyett koncentráljunk a lényegre, hogy ebben a helyzetben ki milyen értelmes lépést tehet.

Mint nulla Ft kárrendezésre jogosult úgy látom, hogy gyakorlatilag nulla esélyem van az eddigi BEVA kártérítésen felül további kártalanításra. A Hruria felszámolásába bejelentkezni csupán csak elméleti esélyt adna, gyakorlatilag viszont csak felesleges pénzkidobást, idő- és energia pazarlást jelentene, s esetemben a perindítás is ide tartozik. Az egyetlen igen halvány reménysugár a levont hozamok újraszámolása, amit levélben kértem a PSFN-től, ill. a KA-tól    


Vendég

#6139 Re: Re: Közeleg a határidő!

2016-04-15 08:43

#6138: - Re: Közeleg a határidő! 

Már kaptatok részletes kimutatást a levonásokról? 


Vendég

#6140 Re: Re: Közeleg a határidő!

2016-04-15 08:47

#6138: - Re: Közeleg a határidő! 

 mikor kaptatok levelet a levont hozamokról?


Vendég

#6141 Re: Re: Re: Közeleg a határidő!

2016-04-15 11:11

#6140: - Re: Re: Közeleg a határidő! 

 Kapott levelet valaki a levont hozamokról? A FB csoportban már egyesek kaptak és baj van az ingatlan kötvények hozamaival, sokalják. Ha ilyet tapasztaltok, akkor kérjétek a részletes számítást, milyen adásvételi szerződés alapján számoltak és abban mi szerepel (ami a számításhoz kell), mikor történt az eladás, és abban mi szerepel (ami a számításhoz kell). Lehet, hogy csak az értékpapírszámlát nézték, amin - előfordulhat -a kapott elszámolás szerinti tőke (100%) és a kibocsátástól a visszavásárlásig felhalmozott kamatos kamat szerepel, ami esetleg nem a Te hozamod. Lényeg keressék meg az adásvételi szerződéseket (hátha nincs meg) és számoljanak.


Vendég

#6142

2016-04-15 11:17

Az Kárrendezési Alap nagyon hangsúlyozza, hogy Te küld a dokumentációkat.


Vendég

#6143 Re: Re: Re: Re: Közeleg a határidő!

2016-04-15 11:45

#6141: - Re: Re: Re: Közeleg a határidő! 

Kaptunk e-mailt az Alaptól. Összeomlottunk, mert valószínűleg levonták a QPT teljes hozamát. A kimutatás egy táblázat, ha nincs szerződésed, nem sokra mész vele. Bemásolom a levelet, hátha segít másoknak is, ezt kapja szerintem mindenki.

 

Tisztelt ...........!

A Kárrendezési Alaphoz érkezett megkeresésére hivatkozva az alábbi tájékoztatást adjuk.
Mellékelten megküldjük a kárrendezési összeg kiszámításához hozamadatot szolgáltató Quaestor Értékpapír Zrt. „f.a.” által rendelkezésünkre bocsátott adatok alapján készült részletező kimutatást, amely kötvény fajtákra lebontva tartalmazza a számláján 2008. január 1. után jóváírt bruttó illetve nettó hozamot, továbbá azoknak a kötvényeknek a beszerzési értékét, amelyek a felszámolás kezdetekor az értékpapírszámláján voltak.
Szeretnénk felhívni a figyelmét, hogy a kárrendezési szabályok szerint figyelembevételre került minden olyan hozam, amit a Quaestor cégcsoporthoz tartozó társaság által kibocsátott kötvényre tekintettel az elmúlt 8 évben jóváírtak az Ön számláján. Ebbe az időszakba esett a Quaestor Ingatlankötvények utáni hozamjóváírás is, tehát ha Ön rendelkezett ilyen kötvénnyel, ennek hozamát is tartalmazza a kimutatás.
A Quaestor kötvények utáni kárrendezés ellenértékének számításával kapcsolatban további tájékoztatás található az Alap honlapján az alábbi címen:

  *   karrendezesialap.bva.hu/kozlemeny/tajekoztatas-a-..../<http://karrendezesialap....>
A kárrendezési ellenérték kiszámítása a Kárrendezési törvény rendelkezései szerint történt, a jogszabály által meghatározott számítási módra vonatkozó kifogásokkal az Alap nem tud érdemben foglalkozni.
Kérjük, hogy szíveskedjék a fentieket kiegészítő tájékoztatásként elfogadni és a kárrendezési ellenérték meghatározását ennek a figyelembevételével megítélni. Felhívjuk figyelmét, hogy a jelen tájékoztatás nem hosszabbítja meg a kérelem visszavonására rendelkezésre álló határidőt.

Üdvözlettel:

Kárrendezési Alap

 (A http... teljes megnevezését ki kellett vennem, mert túl hosszú ennek a rendszernek)


Vendég

#6144 Re:

2016-04-15 12:00

#6142: -  

 ilyet nem írt az Alap, sőt semmit se mond arra vonatkozóan, hogy mi van akkor, ha nem értesz egyet a levonásokkal.

Joe

#6145 Re: Re: Re: Re: Re: Közeleg a határidő!

2016-04-15 13:34

#6143: - Re: Re: Re: Re: Közeleg a határidő! 

 Én is megkaptam a választ az alaptól, de nem lettem sokkal okosabb.

A kapott táblázat csak az egyes kötvényeken elért bruttó hozamokat és a levont adót mutatja.

A hozamok számítása teljesen érthetetlen számomra - ahogyan én látom, hozamnak tekintették a vásárláskor és az eladáskor érvényes árfolyamérték különbségét és talán még mást is, mert a "normál" kamatszámítással én magamnak kb. negyedannyi hozamot számoltam...

Joe

angyaliüdvözlet

#6146

2016-04-15 13:43

Olvassátok el a mai origó cikkét (sajnos nem engedi idekopizni a linket, mert túl hosszú)

Minden, tüntetést ellenző, magáért kiállni, érdekeit képviselni nem tudó polgártársunknak köszönjük! Tarsoly egy kis szerencsével meg fogja úszni! Meg a többi gazember is! Hála az otthon maradt tottyadtaknak, alamusziknak, másra váróknak!

Én megyek Brüsszelbe, Ti üljetek továbbra is a posványban. Csók mindenkinek!


Vendég

#6147 Re: Re: Re: Re: Re: Közeleg a határidő!

2016-04-15 13:50

#6143: - Re: Re: Re: Re: Közeleg a határidő! 

" Összeomlottunk, mert valószínűleg levonták a QPT teljes hozamát."

Sajnos nem valószínű, hanem ez így van. Az ingatlankötvények lejáratakor, 2012-ben jóváírt minden hozam úszik.

Én 2002-ben 882.000 Ft-ért, 2008-ban 2.000.000.- Ft-ért vásároltam ingatlankötvényt.

A 10 és 4 év hozamát 2.500.000.- Ft-ot vettek vissza, plusz az ingatlankötvények árából és új befizetésből 2013-ban vásárolt QFH kötvények 3 év, 1.150.000.- Ft hozamát.

7,99 MFt a teljes követelésem. BEVA-tól visszakaptam 4,6 M Ft-ot, 3.4 millió Ft elúszott

Elkeserítő, hogy esélye sincs, hogy ezt valaha viszontlátom.

Kárrrendezési Alaptól semmit nem várhatunk. Fiktív kötvények után BEVA kártalanított a QÉP Zrt helyett.

A Hrurira felszámolásába adjak be hitelezői igényt még 35 ezer Ft befizetéssel? Onnan egy fillért nem látunk.

Marad a pereskedés az Állam, az MNB ellen. Évek fognak elmenni, vagy mint a BAUMAG-nál évtized.

Költség, pénz, idegbaj. Sajnos, most úgy áll a helyzet, hogy így jártunk.


Vendég

#6148 Az ügyészség miatt úszhatja meg a Quaestor ügyet Tarsoly

2016-04-15 14:41

Az Origo cikke, 20160415

Ez felháborító mi folyik itt. A 32 000 károsultat kisemmizik, majd nem kaphatnak büntetést az elkövetők???

Hol élünk???!!!


Vendég

#6149 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Közeleg a határidő!

2016-04-15 15:17

#6147: - Re: Re: Re: Re: Re: Közeleg a határidő! 

Tudsz abban segíteni, hogy az ingatlan kötvények esetében miért nem csak a 2008 utáni hozamot vonják le. Van jogalapja annak, hogy a teljes hozamot (2002-ig visszamenőleg) levonják? Előre is köszönöm.


Vendég

#6150 Re: Az ügyészség miatt úszhatja meg a Quaestor ügyet Tarsoly

2016-04-15 15:34