Quaestor károsultak megmentéséért


Vendég

#6051 Re: Re: Re: Re: Kártalanítási eljárás

2016-04-09 17:45

#6050: - Re: Re: Re: Kártalanítási eljárás 

 Érdekes, hogy pl. a Külügy pénz- államkötvény felvételével kapcsolatos feljelentést csípőből elutasították, az eljárást meg sem indították...

 

 


Vendég

#6052

2016-04-09 17:55

TULAJDONJOG SOHA NEM VOLT MÉLTÁNYOSSÁG ALAPÚ!!!!!!   ELSŐ  GENERÁCIÓS ALAPVETŐ EMBERI JOG, KÜLÖNÖSEN MINT EMBERT, MINT EMBERI LÉNYT A CSELEKVÉSI SZABADSÁG ÖNÁLLÓ KIBONTAKOZÁSÁNAK ALAPVETŐ FELTÉTELE AZ ANYAGI ALAPON NYUGVÓ TULAJDONI JOG, AMI MÁS ELBÍRÁLÁS ALATT ÁLL MINT EGY INGATLAN. 

EZ AZT JELENTI HOGY AZ EGYÉNEK 25-ÉVRE VISSZAMENŐLEG IS KÖVETELHETIK ALAPVETŐ MEGSÉRTETT JOGAIK ORVOSLÁSÁT, EZZEL ELLENTÉTBEN ALAPJOG NEM SZOLGÁLHAT EGYÉNEKRE EMBERI ÉLET VISSZAFEJLŐDÉST, CSALÁDOK ÖNÁLLÓSÁGÁNAK MEGSZÜNTETÉSÉT.  VISSZAHATÁLYU TÖRVÉNY TILALMA!!! A TÖRVÉNY A KOMMUNIZMUS BŰNEIRE ÉPÜL, U.CIKK g) 

A QUAESTOR MINTEGY 60-CÉGÉNEK MINDEGYIKÉHEZ KAPCSOLÓDNIA KELL EGY-EGY SZÁMLAVEZETŐ BANKNAK, EZ AZT JELENTI HOGY A LEGNAGYOBB HASZON-ÉLVEZŐ A BANKRENDSZER. ILL. KÁRONSZERZŐJE. 

 

 


Vendég

#6053 Re: Re: Re: Re: Re: Kártalanítási eljárás

2016-04-09 18:54

#6051: - Re: Re: Re: Re: Kártalanítási eljárás 

  Érdekes, hogy több mint egy év számtalan cáfolata után is makacsul és persze tudatosan összemossák a Q-nál lévő állampapírokat a csődöt előidéző vállalati kötvényekkel. Az állampapírok nem voltak fiktívek, azokat nem lopták el, vagyon felmérése során maradéktalanul megtalálták, és a tulajdonosaik maradéktalanul meg is kapták azokat. Az MNKH 3,8 milliárdos állampapírjainak kivétele ügyében tett feljelentést eme alapvető különbség miatt utasították el, minthogy az állampapír kivétele nem minősül bennfentes kereskedésnek.  


Vendég

#6054 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kártalanítási eljárás

2016-04-09 19:24

#6053: - Re: Re: Re: Re: Re: Kártalanítási eljárás 

Kösz, most már megnyugodtuk. De írhatnál valami nyugtatót arra is, hogy lehet az, hogy egy 25 éve, a felügyelet által ellenörzőtt cégnél minden megvan (részvények, állampapírok stb,), sőt a cégcsoport elemeinek többsége a mai napig müködik, nem ment csődbe. Csak pont a felügyelet által engedélyezett fránya kötvényekkel volt gond.

Aki csal, az bizony csal mindenütt ahol lehet. Aki lop itt, az lop másutt is. Ezt még az óvodások is tudják. De ennél a csúnya Q.-nál ez másként volt. Itt csak a kötvény-befektetők pénze tünt el, mindenki más minden fillérjét megkapja.

Minket, károsultakat ennek az ellentmondásnak a megválaszolása már régóta izgat és nem hagy aludni.

Nem tudnál erre is valami nyugtató magyarázatot adni?????????????


Vendég

#6055 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kártalanítási eljárás

2016-04-10 04:09

#6053: - Re: Re: Re: Re: Re: Kártalanítási eljárás 

 "...az állampapír kivétele nem minősül bennfentes kereskedésnek"

és te ezt elhiszed és terjeszted. Pedig, ha valaha is voltál a tőzsde közelében, akkor tudnod kéne, hogy a bennfentes kereskedés nem más mint kereskedés a bennfentes infok alapján. Itt ez történt, akárhogy is magyarázzák. 


Vendég

#6057

2016-04-10 07:14

A helyzet kétségbeejtő: nagyon úgy néz ki, hogy az emberek maholnap már a legravaszabb hazugságokat sem hiszik el. Ráadásul a bennfentes kerekedés műbalhéját Pápa Leventétől kezdve Magyar Györgyig az összes fogadott és fogadatlan prókátor csúnyán el is bukta.

Tanulság? Né ugorj ott, ahun árok nincsen!


Vendég

#6058 Re:

2016-04-10 07:26

#6057: -  

 A helyzet valóban kétségbeejtő, de nem azért, amit írsz, hanem azért mert több mint tízezer ember nem kap semmit, pedig már egy éve reménykedik valamiféle a kárrendezésben.


Vendég

#6059 Re: Re:

2016-04-10 07:33

#6058: - Re:  

 A dolgok jelenlegi állása szerint ami neked nagy semmi, az éppen 120 md Ft.

Dehát tégy jót a kutyával, s megugat érte.


Vendég

#6060 Re: Re: Re:

2016-04-10 08:21

#6059: - Re: Re:  

 Annyira sajnállak, de tényleg.

Nekünk elég sokba került ez a Q ügy, neked valószínűleg semmibe, de mégis úgy érzem, hogy téged kell sajnálni.


Vendég

#6061 Re: Re: Re:

2016-04-10 08:45

#6059: - Re: Re:  

 Ne erőlködj már, itt mindenki tudja, hogy ki vagy, a kutyát se érdekli a véleményed.


Vendég

#6062

2016-04-10 08:46

állami tulajdon, és magántulajdon  jogegyenlőségen alapul, lényegtelen hogy államkötvény vagy Q-kötvény. alapjogi értelemben nem lehet különbséget tenni mivel az egyenlő bánásmod végső alapja az egyenlő méltóság. az önkormányzatok kamatokkal eggyütt megkapták a befektetéseik ellen értékét, ez vonatkozik a Q-kötvény tulajdonosokra is, niután a diszkrimináció tilalmába ütközés fennáll.  a 2-ik Q-törvény a bankok kérelmén alapul, és nem a Quaestor kötvény tulajdonosok alapjogi panaszán. 

valójában nincs is Q-kötvényünk, erre is rálehet fogni hogy állam kötvény, vagy éppen betét. a lényeg meghatározott időre, meghatározott kamat ami tökésedéssel már tulajdonjog, atulajdonjog pedig alajogi VÉDELEM  alatt áll.


Vendég

#6063 Re: Re: Re:

2016-04-10 16:05

#6059: - Re: Re:  

32 ezer meglopott embert kutyának nevezni.... Gratulálok!

Kívánom neked is, hogy éld át azt, amit mi az elmúlt egy évben.

Aztán ugathatsz Te is!

 

 


Vendég

#6064 Re: Re: Re:

2016-04-10 17:26

#6059: - Re: Re:  

 Egyenlőre úgy néz ki, hogy mi "kutyák" tettünk jót másoknak és nem nekünk tettek jót.


Vendég

#6065 Re: Re: Re:

2016-04-10 18:49

#6059: - Re: Re:  

 Előbb-utóbb mindenki sorra kerül. Egyszer még Ön is térdre rogyhat. És akkor kihez fog imádkozni? Lesz aki meghalgassa? Aligha.


Vendég

#6066

2016-04-10 19:55

Az törvényes hogy 40 napból aki a kárrendezési alap kártérítésére várt most 19 nap alatt kell dönteni hogy beadja a hitelezői igényét ?


Vendég

#6067 Re: Re:

2016-04-11 08:29

#6022: - Re:  

 Április 4-én írtam az info-kukac-karrendezesialap-hu címre e-mailt, hogy nem értek egyet a hozammal és kérem a részletes számítást. Még nem kaptam semmilyen választ.

Ugyanakkor a Vectigalis-nak is írtam, hogy ha elfogadom az Alap kárrendezési ajánlatát, akkor elveszítem-e a további hitelezői igény jogomat, és erre azt válaszolta egy hölgy, hogy "Amennyiben a kártalanítást követően még marad igénye, azt hitelezői igényként bejelentheti. Nem tudok róla (!), hogy a kettő kizárná egymást." Hát szerintem rosszul tudja, elfogadás esetén lemondok a további követelésről, mert az átszáll az Alapra. Jól gondolom?


Vendég

#6068 Re: Re: Re:

2016-04-11 08:34

#6067: - Re: Re:  

 Jól gondolod, egyértelműen le van írva az Alap levelében. Itt már mindenki össze-vissza beszél.


Vendég

#6069

2016-04-11 11:24

Ez a helyzet úgy szar, ahogy van. Nekem és a testvéremnek 12,5 millió a követelésünk. 8-at visszakaptunk, a hozamvisszavonás és a 11% levonás után számítottam még 3 millióra. De nem. Mindkettőnknek 0 Ft jár.

És csak azért, mert levonták a QFH kötvények előtti ingatlan kötvények hozamát is. Nekem pl. a teljes 10 éves hozamot.

Két lehetőség van: Elfogadom, vagy Nem fogadom el, amit küldtek.

Kárrendezési Alappal és a számítást végző PSFN-el semmiféle egyeztetésre nincs lehetőség. Számítás módját, mértékét, összeget, miért annyi amennyi, hogy mi van a törvényben, ez nem a "beszéljük meg kategória".

Ha nem nyilatkozok, akkor ezt elfogadottnak tekinti.  Ha visszautasítom és beküldöm a nyilatkozatot, hogy visszavonom a kérelmet, akkor itt a vége. Április 30. után vagy így vagy úgy, de nekünk a Kárrendezési Alaphoz semmi közünk nem lesz.

Ha visszautasítom, akkor a fiktív kötvények után a QÉp Zrt felé lehet igényt beadni,. De mivel a fiktív kötvények mindketőnk esetében 6 millió Ft alatt volt, a BEVA kifizetés után ide már nincs mit benújtani.

Marad a valós kötvényekből eredő követelés, amit a Hrurira Kft felszámolásából lehet követelni. Hrurirának nagy valószínűséggel nincs vagyona, illetve senki nem tudja, hogy mi van egyáltalán. Szerintem innen semmit nem fogunk viszontlátni, hiába adjuk be az igényt. De ha nem döntök jövő keddig, április 19-ig, akkor ez is bezáródik.

Sakk-matt. Ennyi volt Pajtikáim.

Vagy az országgyűlésnek kellene módosítani  törvényt, hogy legalább a korábbi hozamokat ne vonják le, vagy az AB-nek kellene hirtelenséggel megtárgyalni és alkotmányba ütközőnek nyilvánítani.

De ez meg már az álmodozás kategóriája.

 


Vendég

#6070 Re:

2016-04-11 12:21

#6069: -  

Én is így látom, sajnos, de azért két kérdésben nem vagyok biztos, és megköszönöm, ha válaszolsz.

1) Miért kéne elfogadni, hogy levonták az ingatlan kötvények teljes hozamát, miközben csak a 2008 utáni hozamok levonását írja el a tv.

2) Miért gondolod, hogy egyeztetésre nics lehetőség? Írtál nekik és ezt közölték? 

Egyébként a Hrurirának nincs vagyona, csak a 10mFt törzstőkéje, és igazad van, hogy az összes többi az álmodozások kategóriája, mivel az egész törvény a kifizetések minimalizálását célozta meg a bankok nyomására.

 


Vendég

#6071 Re: Re:

2016-04-11 12:48

#6070: - Re:  

 A "bankok nyomását" értjük - sőt meg is tudom érteni -, csak akkor nem úgy kellene reklámoznia a tisztelt kormánynak ezt a "kártalanítást", hogy a "pénzügyi szektorba vetett bizalom megerősítését célzó lépés", mert ha ennek a törvénynek a hatására bárkinek is megerősödik a bizalma a pénzügyi rendszerben, az jobb ha azonnal a kályhában elégeti az összes megtakarítását. Ez a kártalanítás véleményem szerint maximum arra jó, hogy ELRIASSZA az embereket a pénzügyi szektortól - mind a bankoktól, mind a további bárminemű befektetésektől...

Okoljuk a bankokat, közben állítólag úszik a kormány a pénzben, de egy krajcárt sem hajlandó se direkt, se az MNB-n keresztül indirekt módon számunkra a kártalanításra biztosítani, közben sorolhatók lennének napestig azok a rétegek (most legújabban a CSOK-osok) akiknek ilyen-olyan jogcímen, hülyébbnél-hülyébb okokra hívatkozva szórják a 10 milliókat... (sokadszorra említem az ifjúgazdáknak szétszórt többtíz hektárnyi potya ingyenföldeket, a traktorokra adott több tízmilliókat, stb, stb...) Mert azokra VAN pénz - őket támogatni, sokunkat meg kifosztani kell, pld 2002-es befektetések hozamainak levonogatásával.


Vendég

#6072 Re: Re: Re:

2016-04-11 13:24

#6071: - Re: Re:  

 

A levelemből egy részlet, amit többek között a Kárr. Alapnak küldök:

A Kárrendezési törvény (2015. éci CCXIV. törv.) alapján a Quaestor Pénzügyi Tanácsadó Rt-től vásárolt ingatlan kötvények hozama nem számít bele a levonandó nettó hozamba. Hivatkozok a Kárrendezési törvény 16.§ 4) bekezdésére, az 1.§(1) bekezdésére és 4. §-ra.

 

16.§ " 4) A kárrendezésre jogosult részére fizetendő ellenérték meghatározása során a (3) bekezdés szerinti összegből le kell vonni a kárrendezésre jogosultnak vagy jogelődjének 2008. január 1-jétől az 1. § (1) bekezdése szerinti kibocsátó által kibocsátott kötvényére tekintettel jóváírt hozamot."

"1. § (1) A törvény hatálya azokra az ügyletekre terjed ki, amelyeknél az ügyfél jognyilatkozata a kibocsátó - a társasági adóról és az osztalékadóról szóló törvény szerinti - kapcsolt vállalkozásának minősülő, e törvény hatálybalépésének napján felszámolás alatt álló befektetési szolgáltató által értékesített kötvény (a továbbiakban: kötvény) vásárlására irányult, és amelynél az ügyfél az ellenérték-fizetési kötelezettségének eleget tett, és értékpapírszámláján kötvény került jóváírásra, függetlenül attól, hogy a kibocsátás vagy a jogügylet érvényesen létrejött-e, illetve teljesedésbe ment-e. A törvény hatálya azon befektetési szolgáltatóval szemben fennálló követelésekre terjed ki, amely befektetési szolgáltató felszámolását a bíróság e törvény hatálybalépését megelőző évben jogerősen elrendelte, és a felszámolási eljárás 2016. február 15-ig jogerősen nem zárult le."

4. § E törvény alkalmazásában:

1. befektetési szolgáltató: a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény (a továbbiakban: Bszt.) alapján befektetési szolgáltatási tevékenység folytatására jogosult szervezet;

2. diszkont kötvény: olyan nem kamatozó kötvény, amelyet névérték alatt bocsátottak ki, és a lejáratkor névértéken váltanak be;

3. hozam: az értékpapírszámla-vezető által a kárrendezésre jogosultnak ténylegesen jóváírt

a) kamat összege,

b) eladási és vételi ár különbözete a lejárat előtt az 1. § (1) bekezdése szerinti befektetési szolgáltató által visszavásárolt kötvény esetén,

c) névérték és vételár különbözete diszkont kötvény esetén;

4. vállalkozás: gazdasági tevékenységet folytató jogalany.”

 

 

Én, mint ügyfél a jognyilatkozatom a Quaestor Financial Hruria Tanácsadó és Szolgáltató Kft kibocsátóra terjed ki a QFD150812 és a QFD150520 kötvényei miatt. Más kibocsátóra nem tettem jognyilatkozatot.

Az ingatlan kötvénynek hozama a vételi és eladási árfolyam különbözete. Az ingatlan kötvényeket nem lejárat előtt, hanem lejáratkor vásárolta vissza a befektetési szolgáltató tőlem. Az ingatlan kötvény nem diszkont kötvény és nem fizetett kamatot (ha így lenne, akkor nagy a probléma). Ez a hozam, amit kaptam az ingatlan kötvény lejáratakor(10 év után) a Kárrendezési törvény szerint nincs nevesítve, így nem is lehetett volna levonni.

 

A Kárrendezési Szabályzat beadási határidőn túli módosítását az ügyfél rovására már nem tudom értelmezni.

 

A Quaestor Pénzügyi Tanácsadó Rt ingatlan kötvény programja évekkel ezelőtt lezárult, visszafizette tőkéstől és hozamostól a kötelezettségét és a pénzünkből komoly beruházásokat valósított meg.

 

 

 


Vendég

#6073 Re: Re: Re: Re:

2016-04-11 16:40

#6072: - Re: Re: Re:  

 Ezt a levelet azért küldöd, mert már kaptál részletes kimutatást az Alaptól a hozamok levonásáról?


Vendég

#6074

2016-04-11 17:13

Quaestor-ügy: Aki 30 milliónál többet bukott, jól járhat

Ilyen címmel több cikk is megjelent ma. Érti valaki a tartalmukat?


Vendég

#6075 Re: Re: Re: Re: Re:

2016-04-11 17:25

#6073: - Re: Re: Re: Re:  

 nem kaptam, de kérek részletes kimutatást (eltérés van), kiegészítve a fentiekkel, valamint az én részletes kimutatásommal