Quaestor károsultak megmentéséért


Vendég

#6026 Re: Re: Re:

2016-04-09 09:01

#6023: - Re: Re:  

Továbbra is tévedésban vagy!!

A tájékoztató nem az 5.2 pont módosításra, hanem a tv. 1. § (1) bekezdésére hivatkozik! Az pedig azt mondja ki, hogy a tv. hatálya nemcsak Hruria kötvényeire terjed ki, hanem a kapcsolt vállalkozásnak minősülő befektetési szolgáltató, vagyis a QUAESTOR Értékpapír Zrt. ingatlan kötvényeire is.

Ezt fejti ki a Kártalanítási Alap számítással kapcsolatos tájékoztatója :

Miért vonták le a kárrendezési összeg kiszámítása során olyan kötvények hozamát is, amelyek a felszámolás időpontjában már nem voltak az értékpapírszámlán? A Kárrendezési törvény alapján nemcsak a felszámolás időpontjában az értékpapírszámlán meglévő kötvényekre, hanem a jogosult által korábban vásárolt valamennyi, a Quaestor cégcsoporthoz tartozó társaság által kibocsátott kötvényre tekintettel 2008. január 1. után jóváírt hozamot le kell vonni a kárrendezési ellenérték meghatározásakor. A jelzett időpontot (2008. január 1.) követően a Quaestor Ingatlan Kötvény és a Quaestor Financial Hrurira Kft. kötvényprogramja keretében kibocsátott kötvények esetében történt hozamjóváírás, tehát ezek a hozamok kerültek levonásra a kárrendezési összeg kiszámításakor.” 


Vendég

#6027 Re: Re: Re: Re:

2016-04-09 09:06

#6025: - Re: Re: Re:  

 

Tájékoztatás a Quaestor kötvények utáni kárrendezés ellenértékének számításával kapcsolatban

Rövidített link: http://karrendezesialap.bva.hu

Közlemények rovatban

 

 


Vendég

#6028 Re: Re:

2016-04-09 09:12

#6022: - Re:  

 Az FB csoportban olvasható egy ilyen válasz:

Kaptam emailt:
Bemásolom:

A Kárrendezési Alaphoz érkezett megkeresésére hivatkozva az alábbi tájékoztatást adjuk.
Mellékelten megküldjük a kárrendezési összeg kiszámításához hozamadatot szolgáltató Quaestor Értékpapír Zrt. „f.a.” által rendelkezésünkre bocsátott adatok alapján készült részletező kimutatást, amely kötvény fajtákra lebontva tartalmazza a számláján 2008. január 1. után jóváírt bruttó illetve nettó hozamot, továbbá azoknak a kötvényeknek a beszerzési értékét, amelyek a felszámolás kezdetekor az értékpapírszámláján voltak.
Szeretnénk felhívni a figyelmét, hogy a kárrendezési szabályok szerint figyelembevételre került minden olyan hozam, amit a Quaestor cégcsoporthoz tartozó társaság által kibocsátott kötvényre tekintettel az elmúlt 8 évben jóváírtak az Ön számláján. Ebbe az időszakba esett a Quaestor Ingatlankötvények utáni hozamjóváírás is, tehát ha Ön rendelkezett ilyen kötvénnyel, ennek hozamát is tartalmazza a kimutatás.
Amennyiben a kimutatás adatai érdemi eltérést mutatnak az Ön rendelkezésére álló bizonylatokkal, és ennek további vizsgálatát kéri, kifogását továbbítani fogjuk a Quaestor Értékpapír Zrt. „f.a.” felé, azonban ez nem hosszabbítja meg a kérelem visszavonására rendelkezésre álló határidőt. A Kárrendezési törvény által meghatározott számítási módra vonatkozó kifogásokkal azonban az Alap nem tud érdemben foglalkozni.
A kárrendezési eljárás szabályozását a tőkepiac stabilitásának erősítése érdekében vett egyes kárrendezési intézkedésekről szóló 2015. évi CCIV. törvény (továbbiakban: Kárrendezési törvény) tartalmazza. Eljárásunkat e jogszabályi rendelkezések határozzák meg.
Kérjük, hogy szíveskedjék a fentieket kiegészítő tájékoztatásként elfogadni és a kárrendezési ellenérték meghatározását ennek a figyelembevételével megítélni.

Üdvözlettel:

Kárrendezési Alap


Vendég

#6029 Re: Re: Re: Re: Re:

2016-04-09 09:33

#6027: - Re: Re: Re: Re:  

 Köszönöm szépen


Vendég

#6030 Re: Re: Re: Re:

2016-04-09 09:53

#6026: - Re: Re: Re:  

 Az ingatlan kötvénynél a Q. Pénzügyi Tanácsadó Rt. a kibocsátó és a forgalmazó Q. Értékpapír Rt az adásvételi szerződés szerint


Vendég

#6031 Re: Re: Re: Re:

2016-04-09 10:12

#6026: - Re: Re: Re:  

Lehet hogy én egy hülye vagyok, és tévedek, de ez amit írsz ferdítés. De védjed nyugodtan őket.

"... tv. hatálya nemcsak Hruria kötvényeire terjed ki, hanem a kapcsolt vállalkozásnak minősülő befektetési szolgáltató, vagyis a QUAESTOR Értékpapír Zrt. ingatlan kötvényeire is."

Két dolog, amiben Te tévedsz. Olvasd végig a törvényt, és pontosan értelmezd.

Egyik:

A Törvény pontosan: "1. § (1) A törvény hatálya azokra az ügyletekre terjed ki, amelyeknél az ügyfél jognyilatkozata a kibocsátó - a társasági adóról és az osztalékadóról szóló törvény szerinti - kapcsolt vállalkozásának minősülő, e törvény hatálybalépésének napján felszámolás alatt álló befektetési szolgáltató által értékesített kötvény (a továbbiakban: kötvény) vásárlására irányult..."

A QÉpZrt. a felszámolás alatt álló befektetési szolgáltató, aki a kibocsátó Hruria Kft kapcsolt vállakozásaként a Hrurira Kft kötvényeit értékesítette. Én a Hrurira QFH kötvényeiből vásároltam A QÉPZrt-től, tehát ezekre az ügyletekre terjed ki a törvény hatálya. Hogy lehet ezt másképp értelmez?

Másik:

Nincs olyan, hogy Quaestor Értékpapír Zrt. ingatlankötvényei. Nekem a Quaestor Pénzügyi Tanácsadó Zrt. ingatlankötvényei voltak (ami talán valamikor 2002.-ben indult)

 

A Kártalanítási Alap tájékoztatója pedig nem a 2015. évi CCXIV. törvényre, hanem saját Kárrendezési Szabályzatukra utal, annak is a február 17-i módosított 5.2 pontjára, amibe belerakták a Q Pénzügyi Tanácsadó Zrt.-t

 

A KRESZ szerint lakott területen belül 50 km/óra a megengedett sebesség, de anyukám megengedte, hogy 70-el menjek.

Anyuka nem írhatja felül a KRESZ-t. A Kárrendezési Alap szabályzata sem írhatja felül a törvényt.

Nem lehetne belekeverni az elszámolásba korábbi, ingatlankötvény hozamait, főleg, hogy az én töbször is elismert követelésem  a Hrurira QFH kötvényeire vonatkozik.

 

 

 

 


Vendég

#6032

2016-04-09 10:31

Nagyon érdekes, hogy most pik-pak visszavonják a 15 évig futó ingatlankötvények utolsó 4-5 évben kifizett hozamát.

Miért nem mindjárt az egészet? 1990 óta a Quaestor egy piramijátékos kamucég volt?

Nem volt ingatlanfejlesztés? Nem épült szálloda, lakópark, amiről ezek ez ingatlankötvények szólnak?

Az ETO park, meg stadion is csak úgy kinőtt a földből? A focisták is Quaestor pénzből éltek.

Sok kis barom befektetől visszaveszik a hozamokat, de focibuzi miniszterelnökünk rátenyerel a pénzünkből épült stadionra.

És még mi minden másra, ha a követelseink átszállnak a Kárrendezési Alapra?


Vendég

#6033 Re:

2016-04-09 10:42

#6032: -  

 ha azt az ingatlankötvényt 2007. év előtt vetted és megtartottad a futam idő végéig, a teljes hozamot a futam idő végén írták jóvá és az egészet levonja a Kár. Al. , nem számolgatnak, ezt a törvényi paragrafust betartották, de azt nem, hogy a jognyilatkozatom mire terjed ki


Vendég

#6034 Re: Re: Re: Re: Re:

2016-04-09 10:47

#6030: - Re: Re: Re: Re:  

 Így van, ahogy mondod, de a lényegen nem változtat, hogy más a forgalmazó, mint a kibocsátó. Mindkét vállalkozás a Quaestor csoport tagja, és a kárrendezési tv. levonandó hozamokra vonatkozó része "a jogosult által korábban vásárolt valamennyi, a Quaestor cégcsoporthoz tartozó társaság által kibocsátott kötvényre" kiterjed.


Vendég

#6035 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-04-09 10:59

#6034: - Re: Re: Re: Re: Re:  

 szerintem ezt már csak a Kárrendezési Alap indokolja, Te melyik kibocsátóra tettél jognyilatkozatot?


Vendég

#6036 Quaestor Befektetési Alapok

2016-04-09 11:33

Tisztelt Károsulttársaim!

A Quaestor Befektetési Alapok új forgalmazója az NHB Bank lett.

https://www.nhbbank.hu/preview/quaestor?preview=true

 


Vendég

#6037 Re: Quaestor Befektetési Alapok

2016-04-09 11:36

#6036: - Quaestor Befektetési Alapok 

 Köszönjük a nagyszerű hírt, de itt és most mi mással vagyunk elfoglalva.


Vendég

#6038 NemRe: Re:

2016-04-09 12:04

#6033: - Re:  

Köszönöm. Most értettem meg, hogy a bánatba jött ki a 7,99 millió követelésben 3.682.500. Ft hozam

A követelésem egyik része kb. 2.6 millió- Ft, ami a következőképp állt össze:

2002-ben 882.000 Ft-ért vettem Ingatlankötvényt. Ez 2012-re 2.106.000.- Ft lett, amiből QFH kötvényt vettem.

aA QFH kötvény hozott még 2014-ig 520.000.- Ft-ot.

És akkor most ott tartunk, hogy 12 év után a 2.626.433.- Ft-ból

visszavettek az ingatlan és a QFH kötvények után 1.804.000.- Ft-ot, maradt a 822.000.-Ft

GYAKORLATILAG ODA VAN 12 ÉV MINDEN HOZAMA!

A több 5,3 millió követelésemet nem boncolgatom, mert rövid időn beül agyvérzést kapok.

Tehát tényleg nem a Kárrendezési Alapot kell szidni,

DE AZÉRT ŐK IS BEKAHATJÁK!

KÖSZÖNJÜK GOMBNYOMKODÓ NARANCSMAJMOK!

KÖSZÖNJÜK FIDESZ!

 

Már csak egy kérdés:

HA NÁLAM NINCS A 12 ÉVNYI HOZAM, AKKOR HOL A LÉ, FIÚK!


Vendég

#6039 Kártalanítási eljárás

2016-04-09 12:22

Kedves Károsulttársaim!

Ami az új Kártalanítási Törvényt illeti, gyalázatos szabályt sikerült alkotni. A Kártalanítási Alapot nem akarom védeni, de mivel jogalkalmazó, ezért muszály neki a jogszabályt alkalmazni. Ezen a számunkra előnytelen, nem etikus, sokak szerint alaptalanul ill. jogtalanul levonásokat eszközlő törvényen leginkább a jogalkotók (az igen kedves képviselő Urak) tudnának változtatni. Emlékeztetni kellene Rogán urat, hogy itt csalás, sikkasztás, ahogy Ő fogalmazott címeres gazemberség történt. És mit igért kormányunk a botrány kirobbanása után szinte azonnal? Na mit?! Mindenki kárpótolva lesz, mégpedig úgy, hogy mindenki 30 millió Ft-ig megkapja a teljes követelését. Ezzel szemben több mint egy év elteltével ott tartunk, hogy a Beva által kifizetett fiktív kötvények értékén túl a mostani körben egyénenként változó 0-10-20-30% környéki a fennmaradó követelésre felajánlott kifizetés. Ez röviden szólva gusztustalan. Évek, évtizedek munkájának eredményét akarják tölünk elvenni ezzel a 8 évre visszamenő hozamlevonással. És az Alkotmánybíróság sem hiszem hogy erre gondolt káronszerzés alatt, csak a törvényalkotó esett át a ló túloldalára. Gondoljunk csak bele. Jogilag akkor 8 évre visszamenőleg semmis minden szerződésünk? Akkor a Quaestor miből is építette a győri stadiont, lakóparkokat, stb. stb. Használták a pénzünk, nem alamizsnát kérünk, hanem legalább az eredeti befizetéseinket a mindenkori piaci ill. jegybanki alapkamattal növelt összeggel! Tessék minden politikust bombázni levelekkel, hogy emlékezzenek mit is ígértek számunkra egy évvel ezelőtt. A bűnösök pedig nyerjék el méltó büntetésüket!

És ugye az szerintetek sem alkotmányos, hogy az a Quaestor ügyfél, aki még a botrány kirobbanása előtt kivette a pénzt és megszüntette a számláját attól nem követelik vissza a hozamokat 2008-ig visszamenőleg, tőlünk viszont igen. Mert ez igazán nem egyenlő elbánás.


Vendég

#6040 Re: NemRe: Re:

2016-04-09 12:24

#6038: - NemRe: Re:  

 PÉNZ NEM VÉSZ EL, CSAK ÁTALAKUL!!!


Vendég

#6041 Re: Re: Re: Re: Re:

2016-04-09 12:26

#6031: - Re: Re: Re: Re:  

Nem ferdítek, és még kevésbé védem őket! Magam is érintett vagyok, de igyekszem dühtől nem elvakítottan, higgadtan értelmezni a helyzetet, még ha az a számomra is fájdalmas. Jó lenne a politikai vagdalkozást és propagandát abbahagyni, az értelmes párbeszédre koncentrálni, arra hogy adott feltételek között hogyan tudunk optimálisan kijönni a csávából. Ebbe beletartozik az is, hogy mindenki elmondja a saját véleményét, de az is, hogy azt más megcáfolja, vagy kritizálja. A politikai árokásásnak itt nincs helye, van elég más fórum erre a célra.  

A vita nem a Hruria által kibocsátott kötvényekről, nem a te QFH kötvényeidről és annak hozamairól szól, hanem arról, hogy ezen „vállalati kötvények” mellett a korábban forgalmazott ingatlankötvények hozamát jogosan, azaz a kárrendezési tv.-nek megfelelően vonták-e le a kárrendezés számításakor. Márpedig a tv. 1. § (1) alapján a Quaestor Pü.-i Tanácsadó ZRt. által kibocsátott, és a Quaestor Értékpapírkereskedelmi Nyrt által forgalmazott ingatlan kötvények a tv. értelmezése alapján ide tartoznak. Ha te ezt másként értelmezed, ha úgy látod, és meg vagy győződve arról, hogy a törvénybe nem fér bele az ingatlankötvények utáni hozam levonása, akkor keress egy ügyvédet és jogi úton támadd meg ezt a gyakorlatot.  


Vendég

#6042 ANYAGRe: Re: NemRe: Re:

2016-04-09 12:32

#6040: - Re: NemRe: Re:  

ANYAG NEM VÉSZ EL, CSAK A HELYÉT VÁLTOZTATJA.

Akkor ha mára kiagyvéreztük magunkat, vidámkodjunk egy kicsit :)


Vendég

#6043 Re: Kártalanítási eljárás

2016-04-09 12:56

#6039: - Kártalanítási eljárás 

Persze, hogy nem egyenlő elbánás, de attól még teljes mértékben alkotmányos, hiszen két össze nem hasonlítható kategóriáról van szó.

Aki a bedőlés előtt kivette a pénzét, annak semmiféle követelése sincs, tehát a kárrendezés nem vonatkozik rá. A törvény azokra vonatkozik, akik egy bedőlt vállalkozás hitelezői, és az akkori (tavaly márciusi) hatályos jog szerint csak a felszámolási eljárásban érvényesíthették volna követeléseiket. Tavaly márc. 10-én józan ésszel egyetlen Q-károsult sem gondolhatta, hogy a hatályos jogszabályok alapján számottevő összeget viszont fog látni a befektetéseiből. Erre jött a MÉLTÁNYOSSÁG alapú (tehát nem alanyi jogon járó, hanem juttatás jellegű) első, majd a második kárrendezési törvény, amely valamilyen mértékű kárpótlást jelentett a károsultak számára. Az már egy másik, de semmiképpen sem az alkotmányosságot érintő kérdés, hogy ennek mértékével ki mennyire elégedett.   


Vendég

#6044 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-04-09 12:58

#6041: - Re: Re: Re: Re: Re:  

Politikától nem lehet elvonatkoztatni, és nehéz higgadtnak maradni.

Baromira nehéz több mint 3 millió veszteségetet elkönyvelni, hogy összességében 12-13 év hozam oda van.

Az is igaz, hogy elvesztünk részletekbe. Értelmezzük, hogy hogyan értelmezzünk.

A törvény meg úgy szar, ahogy van.

Egy hét dühöngés után tényleg ma értettem végre meg, hogy miért annyi az annyi.

Továbbra is tartom, hogy ez az ingatlankötvény hozam visszavonás rohadtul nem korrekt és dühít,

hogy nem marad más, belekényszerítenek, hogy jogi út, meg ügyvéd, meg felszámolási eljárás.

Mennyi idő? Mi lesz a vége?

És most azon kezdtem el gondolkodni, hogy mi a fontosabb 3 millió vagy a nyugalmam.


Vendég

#6045 Re: NemRe: Re:

2016-04-09 13:08

#6038: - NemRe: Re:  

 Ezeknek a kötvényeknek árfolyamuk volt, nem kamat (nem vettem minden évben új kötvényt), ezért vonták le az egészet, de 2002. évben vásároltam és megvártam a futamidő végét 2012. évet és akkor kértem vissza.

A 2015. évi CCXIV. törvény így fogalmaz:

"4. § E törvény alkalmazásában:

1. befektetési szolgáltató: a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény (a továbbiakban: Bszt.) alapján befektetési szolgáltatási tevékenység folytatására jogosult szervezet;

2. diszkont kötvény: olyan nem kamatozó kötvény, amelyet névérték alatt bocsátottak ki, és a lejáratkor névértéken váltanak be;

3. hozam: az értékpapírszámla-vezető által a kárrendezésre jogosultnak ténylegesen jóváírt

a) kamat összege,

b) eladási és vételi ár különbözete a lejárat előtt az 1. § (1) bekezdése szerinti befektetési szolgáltató által visszavásárolt kötvény esetén,

c) névérték és vételár különbözete diszkont kötvény esetén;

4. vállalkozás: gazdasági tevékenységet folytató jogalany.

 

Az ingatlan kötvényemet sehová nem tudom besorolni, 3.b) betette a lejárat előtt szót, nem vettem ki lejárat előtt, megvártam a futamidő végét. Milyen hozamot vontak le? Nincs kamat, nem diszkont kötvény.


Vendég

#6046 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-04-09 13:16

#6044: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Te sem, és a károsultak jelentős része sem végezte el a sok szakszból álló gyászmunkát. Még mindig a a düh és a harag fázisában vagy. Ha nyugalmat akarsz lelni, akkor a gyászmunkát mindenképpen el kell végezned. Ehhez a neten találsz fogódzót, pl. ezt:  http://www.gyaszportal.hu/cikkek/gyasz-fazisai

 


Vendég

#6047 Re: Re: NemRe: Re:

2016-04-09 13:30

#6045: - Re: NemRe: Re:  

 Még hozzáteszem: a kiadott elszámolás tőke és hozadék összege (10 évi) és nincs adó levonás, mert 2002. éven vásároltam a kötvényt. Valószínű, hogy a tiéd is hasonló, azaz figyelembe vették az értékpapír számlán jóváírt hozamot törvény szerint, de azt nem vették figyelembe, hogy a törvény ezt a hozamot nem értelmezi, azaz nem lehet levonni. Ez a levonandó hozam a tövény szerint nem létezik.

Másoknak! Ezért a Kárrendezési Alapot nem kellene védeni, nem angyalkák, próbálnak kibújni minden alól.


Vendég

#6048 Re: Re: Kártalanítási eljárás

2016-04-09 14:24

#6043: - Re: Kártalanítási eljárás 

Kedves hozzászóló!

Ha szerinted az jogos, hogy aki a csőd előtt kivette az összes pénzét hozamokkal együtt azoknak nem kell 2008-ig visszatéríteni minden hozamot, míg akik bentragadtak azok a kártalanítási tv. szerint buknak 2008-tól minden hozamot...akkor te nem érted, hogy az Alkotmány szerint nem lehet különbséget tenni. Mindketten azonos cég kötvényeit vették, csak az egyik hamarabb adott el mindent. Szóval ez diszkrimináció! Olyan, mintha a zöld szeműek megkaphatják az összes hozamot, a kék szeműek pedig nem. Gondolj bele milyen világ lenne... Szóval emiatt a törvény ALKOTMÁNYELLENES


Vendég

#6049 Re: Re: Re: NemRe: Re:

2016-04-09 15:12

#6047: - Re: Re: NemRe: Re:  

  "eladási és vételi ár különbözete a lejárat előtt az 1. § (1) bekezdése szerinti befektetési szolgáltató által visszavásárolt kötvény esetén,"

vagyis, ha nem lejárat előtt ( megvártad a futamidő végét) vetted ki a kötvényedet, a kötvényed után kapott hozam törvény szerint nincs nevesítve, ami nincs nevesítve az nem vonható le- ez vonatkozik a másoglagos forgalomba vett ingatlan kötvényekre is

 

Jogosan lehet reklamálni!!!

 


Vendég

#6050 Re: Re: Re: Kártalanítási eljárás

2016-04-09 16:05

#6048: - Re: Re: Kártalanítási eljárás 

Nem jogos, csak nehéz bizonyítani. A felszámoló szeptemberben indított kereseteket ilyen esetekben. Talán még emlékszel a beperelt idős nőre, akit a FB csoport is istápolt, és amit a sajtó is felkapott. De a felszámolónak nem volt elegendő bizonyítéka, így elállt a keresettől.

Azóta azokban az esetekben indultak perek, ahol a bennfentesség bizonyítható. Erről pl. itt is olvashatsz:

Quaestor felszámolás: csak a kétes ügyletek miatt indulnak perek

http://www.psfn.hu/hirek/2015-10-06-Quaestor-kozlemeny.html