Quaestor károsultak megmentéséért

Quoted post


Vendég

#6045 Re: NemRe: Re:

2016-04-09 13:08

#6038: - NemRe: Re:  

 Ezeknek a kötvényeknek árfolyamuk volt, nem kamat (nem vettem minden évben új kötvényt), ezért vonták le az egészet, de 2002. évben vásároltam és megvártam a futamidő végét 2012. évet és akkor kértem vissza.

A 2015. évi CCXIV. törvény így fogalmaz:

"4. § E törvény alkalmazásában:

1. befektetési szolgáltató: a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény (a továbbiakban: Bszt.) alapján befektetési szolgáltatási tevékenység folytatására jogosult szervezet;

2. diszkont kötvény: olyan nem kamatozó kötvény, amelyet névérték alatt bocsátottak ki, és a lejáratkor névértéken váltanak be;

3. hozam: az értékpapírszámla-vezető által a kárrendezésre jogosultnak ténylegesen jóváírt

a) kamat összege,

b) eladási és vételi ár különbözete a lejárat előtt az 1. § (1) bekezdése szerinti befektetési szolgáltató által visszavásárolt kötvény esetén,

c) névérték és vételár különbözete diszkont kötvény esetén;

4. vállalkozás: gazdasági tevékenységet folytató jogalany.

 

Az ingatlan kötvényemet sehová nem tudom besorolni, 3.b) betette a lejárat előtt szót, nem vettem ki lejárat előtt, megvártam a futamidő végét. Milyen hozamot vontak le? Nincs kamat, nem diszkont kötvény.

Válaszok


Vendég

#6047 Re: Re: NemRe: Re:

2016-04-09 13:30:41

#6045: - Re: NemRe: Re:  

 Még hozzáteszem: a kiadott elszámolás tőke és hozadék összege (10 évi) és nincs adó levonás, mert 2002. éven vásároltam a kötvényt. Valószínű, hogy a tiéd is hasonló, azaz figyelembe vették az értékpapír számlán jóváírt hozamot törvény szerint, de azt nem vették figyelembe, hogy a törvény ezt a hozamot nem értelmezi, azaz nem lehet levonni. Ez a levonandó hozam a tövény szerint nem létezik.

Másoknak! Ezért a Kárrendezési Alapot nem kellene védeni, nem angyalkák, próbálnak kibújni minden alól.