Quaestor károsultak megmentéséért


Vendég

#6226 Re: Re:

2016-04-19 13:52

#6225: - Re:  

Kérlek, ha a pertársasággal kapcsolatban van valami konkrét információd, akkor itt is add közzé.
A másik kérdés, ha most elfogadja az ember a felajánlott alamizsnát (esetemben 300 ezer a 3 millió helyett), akkor is lehet perelni?


Vendég

#6227 Re: Re: Re:

2016-04-19 14:06

#6226: - Re: Re:  

 Itt csak lózungokat fogsz hallani... "penge ügyvéd". Aha, ja sok ilyen van. 1 éve megy a "pereskedés", de ide még senki sem írta le egy penge ügyvéd nevét sem - gyanítom nem is fogják. Pertársaság. Aha, kivel ? A falusi a falusival, vagy mégis hogyan... akinek van infója az megtartja magának, akinek meg nincs az elhiheti a pertársaságokat, csak sose fog bekerülni egybe sem. Az ügyvédes, pertársaságos kérdésekre a válasz a néma csönd. :) Jobban jársz ha elolvasod mit írt a Palotás, az legalább egy kis kapaszkodó mire számíthatsz (tömören, fogadd el az "alamizsnát") ahelyett, hogy a csodára várnál, ügyvédekkel, meg egyebekkel kapcsolatban...


Vendég

#6228

2016-04-19 15:06

Én beadtam a felszámolóhoz a hitelezői igényt, befizettem az 1 %-ot. Nem tudom, lesz-e belőle valami, de ne nézegessek úgy a tükörbe - mondjuk hónapokon, éveken át -, hogy még csak meg sem próbáltam...


Vendég

#6229 Re: Re: Re: Re:

2016-04-19 15:46

#6227: - Re: Re: Re:  

"Itt csak lózungokat fogsz hallani."

Nemcsak ezen az anonim fórumon, hanem egy sokkal zártabb, elvben szervezettebb közösségben, az FB csoport(ok)nál is jó esetben csak lózungok, zömmel pedig sehová sem vezető indulatkitörések hangzanak el.  Értelmes kezdeményezés, mint például egy pertársaság szervezése több mint egy év elteltével sem történt meg. A 32 ezer károsult közösség, ill. annak vezetésére vállalkozók csapata sem tudott összehozni egyetlen épkézláb, a siker akárcsak halvány esélyt kínáló szerveződést. Így marad az egyéni érdekérvényesítés, amelyhez kapaszkodót, iránymutatást ezek a fórumok nem kínálnak.   


Vendég

#6230 Re:

2016-04-19 15:53

#6228: -  

 Ahogy McMurphy mondta a Száll a kakukk fészkére" c. filmben: "Én megpróbáltam, legalább megpróbáltam, az istenit!"


Vendég

#6231

2016-04-19 16:38

mit tenne kardos doktor?

12

#6232

2016-04-19 16:38

Lehet hogy hülye kérdés, de van még aki nem kapott elszámolás értesítőt a Kárrendezési Alaptól?

Nekem még nem jött, levelekre nem válaszolnak, telefonon a "második körben" értesítést hangoztatják.

Köszönöm a választ előre is.


Vendég

#6233

2016-04-19 17:16

 a tulajdonjog ellentételezés nélkül hagyása nem másmint káronszerzés, mert a tulajdonjog nem szállhat át ellentételezés nélkül, ezt az alapjog, és a ptk. is tartalmazza.


Vendég

#6234 Re:

2016-04-19 17:34

#6232: 12 -  

Kb. 2 hét után ma kaptam a KA nevében válaszoló Quaestor Értékpapír Zrt. "f.a."-tól tételes válaszlevelet az általam vitatott elszámolásról. Egy tétel kivételével mindegyik stimmelt a saját nyilvántartásommal. Ha írtál, várj türelemmel, te is meg fogod kapni a választ.


Vendég

#6235 Re: Re:

2016-04-19 17:55

#6234: - Re:  

 Minden vitatott elszámolásnál lesz (legalább) egy nem stimmelő tétel, ami miatt borul az egész.

De akkor mi lesz a megoldás? Elfogadják a bizonylatokkal alátámasztott saját nyilvántartást? Korrigálják a hibás

elszámolást, vagy küldenek egy kioktató stílusú mellébeszélő választ?


Vendég

#6236 Re:

2016-04-19 18:17

#6228: -  

 nullás vagy avagy alamizsnás?


Vendég

#6237 Re: Re: Re: Re: Re:

2016-04-19 18:18

#6229: - Re: Re: Re: Re:  

 és egyedül fizetni egy ügyvédet sokkal drágább


Vendég

#6238 Re: Re: Re:

2016-04-19 18:26

#6235: - Re: Re:  

Nálam is van több tétel, ami nem egyezik a kimutatással. Ha megírom, már egyeztetésre sincs elég idő a hó végéig. Egyébként elfogadnánk a kártalanítást, de nem akarjuk, hogy az esetleges egyeztetés eltolja a kifizetést. 

Ti mit tesztek? Megköszönöm ha válaszolsz.


Vendég

#6239 Re: Re: Re:

2016-04-19 18:41

#6235: - Re: Re:  

Én még nem kaptam elszámolást. Ahogy olvasgatom itt és máshol a hozzászólásokat azt tudom megállapítani:

 

1. Az ügyfelek értékpapírszámlája nem hiteles, ha már tömegesen fordulnak elő elszámolási hibák.

2. Az alap abból indult ki, hogy az ügyfelek értékpapírszámlája a számviteli és egyéb törvényeknek megfelelő.

3- Így nem vette elő az adásvételi szerződéseket és az elszámolásokat, nekünk ezt javasolják az egyeztetéshez. Ránk bízzák a hibás elszámolás korrigálását.

Nekik is ezt kellett volna tenni, ha ilyen határozatokat adtam volna ki a munkahelyem már repültünk volna főnökömmel együtt.

Összeegyeztetni az értékpapírszámlát a meglévő iratokkal. Pláne, ha tudják, hogy büncselekmény történt.

Ahol plusz kamat levonás van, a minusz máshol jelentkezik. Vajon kinél?? Van olyan, ahol nem vontak le kamatot, de kellett volna?

 


Vendég

#6240 Re: Re: Re: Re:

2016-04-19 19:02

#6239: - Re: Re: Re:  

 Ez az egész kezd hihetetlenné válni számomra. Nálam megjelent például egy olyan kötvény, amit sosem vettem, ezért szerződésem sincs róla. Hogy bizonyítsam be, hogy nem vettem? A kamatot persze levonták. Ha ilyen előfordulhat, hogy lehet hinni az elszámolásban?


Vendég

#6241 Re: Re: Re: Re:

2016-04-19 19:10

#6239: - Re: Re: Re:  

 Nekem volt olyan kötvényem, ami minuszt termelt (lévén a megvétel után a kedves ügyintéző rábeszélt a kötvénycserére a hamarosan következett év közi hozamfizetéskor (QFH évi kétszeri hozamfizetéssel), csak azt "felejtette el" elmondani, hogy ha akkor eladjuk a kötvényt, akkor az buktával jár, ami azonnal minusz 40e Ft "hasznot" generált...) szerinted ezt hogyan számolták el ? A kérdés persze költői, nagyjából ugyanis ennyivel nem passzol az elszámolásom... :( Azaz a minusz hozamot szemrebbenés nélkül bekönyvelték nekem plusszos hozamként, amit most le is vonnak. (mivel TBSZ számlám volt, s minden papír megvan, igy a trükközés lehetősége minimális...)

A plusszos levonások ellentettje ott jelentkezik, hogy ennyivel kevesebb a kifizetnivaló, s mivel magánemberként nem tudjuk leellenőrizni valójában mennyi is volt a bemenő pénz a Q-ba, mit termelt, már ha termelt, mennyi a valós kár (hallottunk már "kismillió" számot 2015 március óta) így nem nehéz elképzelni, hogy a levonogatósdi arra megy ki, hogy az összkár kifizetése minél kevesebből megoldódjon, lezárva az ügyet végleg. 


Vendég

#6242 Re: Re: Re: Re: Re:

2016-04-19 19:12

#6240: - Re: Re: Re: Re:  

 Nekünk volt ingatlan kötvényünk (Qpt), ami sok év alatt fialt kb 1mFt-ot (bruttó). Természetesen levontánk, ahogy kell, de a fura az hogy az adólevonás (mezei számlán tartottuk) kb 35 eFt az 1 mft-ra. Na ezt magyarázza meg valaki, met én nem tudom.


Vendég

#6243 Re: Re: Re: Re: Re:

2016-04-19 19:19

#6241: - Re: Re: Re: Re:  

Te szerencsés vagy, nekem van olyan is a részletezésben, hogy kötvénnyel csináltam vagy 500 000 Ft (!) veszteséget, miközben az életben nem adtam el idő előtt kötvényt. Most mit kezdjek ezzel, és hogy higgyek a többi levonás korrektségében?


Vendég

#6244 Re: Re:

2016-04-19 19:21

#6234: - Re:  

 Igen, az a korrekció miatti kérelmedre jött válasz lehetett... De! nekem még a legelső elszámolást sem küldték még ki, amire tudnék reagálni, hogy elfogadom, vagy sem.  Azt tanácsolták, adjam be a hitelezői igényt a Vectigalis kft-nek, a min. 5000 ft regisztrációs díjjal, mivel nem ismerem a követelésem mértékét, csak egyelőre legyek bejegyezve és ez majd pontosítható, ha megjön a hőn várt elszámolásom:-( Ma lett vége a dalnak a Hruriánál:-)

angyaliüdvözlet

#6245 Re: Re: Re: Re: Re:

2016-04-19 19:27

#6229: - Re: Re: Re: Re:  

 Kedves Vendég, sajnos igazad van. De az FB csoportok sem szervezettebbek, mint ez a fórum. A legnagyobb csoportban valamivel több, mint 7000 tag van, de a kemény mag, a rendszeresen kommentelők száma (vagy az egyáltalán megszólalók száma) nem több 200-nál, a legkeményebb, szervező mag kb. 30-40 fő. Anyagi lehetőségeinkhez képest sok mindent megtettünk, de a közönnyel, a csodára várással nehezen tudjuk felvenni a harcot. Egyszerűen képtelen vagyok felfogni, hogy miért nem mozdultak meg az emberek, miért közönyösek és belenyugvóak, hiszen nyilvánvalóan meglopták őket! A hitelezői választmány létrehozására tett erőfeszítések hatására is csupán 2900-an írták alá az íveket... Bezzeg, amikor sorra kapták a nullásakat, hirtelen megélénkült mindenki, de akkor már késő volt... A hitelezői választmány ügye még nincs teljesen veszve, hiszen ha most sokan belépnek a felszámolásba, de sokat ne várjunk tőle! 


Vendég

#6246

2016-04-19 19:29

becsaptak és pofátlanul hazudnak
angyaliüdvözlet

#6247

2016-04-19 20:03

Sajnos nem enged linket idemásolni, de ma reggel Kálmán-Pikó István nyilatkozott a Lánchíd és a Klubrádióban is, interneten mindkét nyilatkozat meghallgatható, nagyjából ugyanarról szól mind a kettő. Májusban kitűzött tárgyalási időpont van, egy próbaper indul, amelyben az MNB az alperes, államigazgatási jogkörben elkövetett gondatlan károkozással vádolja a felperes. Ennyit az FB csoport/csoportok impotenciájáról...


Vendég

#6248

2016-04-19 21:37

Annyit azért nem árt hozzátenni a FB és itt a fórumbeli állandó kritikákhoz - amelyek jogosak - hogy sokan nincsenek neten főleg az öregek. A fiatalok hétközben dolgoznak, azaz pld a hétközi tüntetésekre vidékről felmenni nem egyszerű. Lehetne sorolni az okokat - mondhatni kifogásokat - de abban mindenképpen van valami, hogy hihetetlen az ilyen közöny mint ami a 210 milliárd eltűnt közös pénzünk után alakult ki a károsultak körében, mint ha nem is veszett volna el semmink sem... mit várunk a társadalomtól, ha mi magunk sem akarunk kiállni önmagunkért. Persze, hogy semmibe vesznek minket a politikusok is - elsétálnak mellettünk a Parlamentnél, mégcsak a szemük sem rebben ahogy hazudoznak - ha látják milyen tesze-toszák a károsultak... sajnos remény sincs arra, hogy bármi is történjen ezen a téren ebben az országban, ha ezer Q ügy robban ki sem lesz semmi de semmi változás. Maximum páran szegényebbek, mások meg gazdagabbak lesznek - mert hogy itt ebben az ügyben nem egy és nem két ember nagyon jól járt az is biztos.


Vendég

#6249 Re:

2016-04-20 06:57

#6247: angyaliüdvözlet -  

  „Májusban kitűzött tárgyalási időpont van, egy próbaper indul, amelyben az MNB az alperes,”  

Remek! akkor végre ütni fog az igazság órája!

Az elmúlt egy évben vagy tucatnyi alkalommal tartottak a kormány és az MNB vezetőit mint főbűnösöket ábrázoló bábukkal színesített, gyújtó hangú politikai beszédekkel tűzdelt demonstrációt az MNB előtt. Itt az alkalom, hogy kiderüljön, mindez csak politikai hecckampány volt-e, vagy megalapozott-e az MNB felelőssége a bróker botrányban.     


Vendég

#6250 Re: Re:

2016-04-20 07:05

#6249: - Re:  

 A kérdés csak az, hogy mire lesz jogerős itélet... mondjuk 10 év múlva ? Vagy akkor kezdik újra majd az egészet... ilyen kaliberű ügyekben nem 2 hét alatt szokott itélet születni. 10 év múlva meg hol lesznek már a mostani MNB-s, valamint politikai vezetők... (arra az esetre ha kiderül a hanyagságuk)