A közoktatásért!
Quoted post
a karaván áll :) |
#258 Re: Re: Re: Re: Re: tenni kell2013-01-31 20:03#255: - Re: Re: Re: Re: tenni kell Kedves (?) Vendég! Megint elfelejtetted a nickneved? :))) Tudod Te, ki szeretne ilyen körülmények között dolgozni? Hát, a mi iskolánkban szerintem egyet sem tudok mondani. Az eddigi 3 fiatal pályakezdőnk közül 3 ment el. Vajon miért? A mostani végzősök között kérdezősködve SENKI nem akar tanári pályát választani. Vajon miért? Ha a tanári pályáról vagy fizetésről hallanak, nevetnek, gúnyosan! Vajon miért? Igen, magániskolát kellene alapítani, ahol kis létszámban (nem 40 fős osztályban) tanítanánk a mostani, igencsak problémás gyerekeket, mert így lehetne fejleszteni őket. A tanárok többsége kreatív, gondolkodó, tehetséges ember, akikben mindezt elfojtják, De hogy ez kinek jó? A gyerekeknek biztos nem! Persze, a gyerek az utolsó szempont a mostani huzavonában, ez látható. "Egy kicsit legyél rugalmasabb!" Hát, ha neked a gúzsba kötve táncolás rugalmas?!
|
Válaszok
Tudorka2 |
#260 Re: Re: Re: Re: Re: Re: tenni kell2013-02-01 06:42:07#258: a karaván áll :) - Re: Re: Re: Re: Re: tenni kell A problémák elbagatellizálása a kormányzati stratégia, s a "vendégé" is. Provokátor. Ahogy nézem a bizonytalanság, a kiszámíthatatlanság és a kimutatások gyártása akadályozza a munkát. Nem mindegy, hogy az amúgyis alacsony jövedelmekből mennyi vész el cafeteria, utazási hozzájárulás vagy egyéb kiegészítés formájában. Feltételezem, hogy a kormány azért húzza az időt, mert közvetlenül a választások előtt akar "osztogatni" és a lehető legkevesebbet. Közben nem érdekli, hogy az eljátszott bizalom légkörében mennyire romlik az életminőség, vagy a tanárok munkájának színvonala. Végsősoron nem érdeklik a gyerekek sem. Szerintem a lehető legkonkrétabban kell megfogalmaznunk a problémáinkat, lehetőleg értékitélet nélkül, hogy mennél többen átérezhessék, megértsék, s azonosulni tudjanak. Rengeteg tapasztalat van a kommentekben, szerintem érdemes osztani, én rendszeresen ezt teszem. Nincs miért keseregni. 49-en kezdték. Elérjük a 4000-et és jöhet újabb tiltakozási hullám. Nyilvánvalóan sokan, sok helyen szerveződünk az érdekeink védelmében. |
antironwerber |
#268 Re: Re: Re: Re: Re: Re: tenni kell2013-02-01 19:36:11#258: a karaván áll :) - Re: Re: Re: Re: Re: tenni kell "A mostani végzősök között kérdezősködve SENKI nem akar tanári pályát választani." Szégyen, amikor elkezdték a pályára készülést, a főiskolai, egyetemi tanulmányaikat tudták, hogy milyen fizetés vár rájuk. Most szembesültek, most a szemét Orbán alatt. Pfuj. Hoffmann Rózsa. Fuj. Ezek a gúnyosan nevetők csak hobbi szinten voltak főiskolások, egyetemisták......valahol kellett agyoncsapni az időt, papamama pénze elég volt erre is. Ugyan, nevetséges érveket hozol... |
Tiltakozás az isaszegi szénhidrogén kutatófúrás ellen
Taylor Swift elmaradt Bécsi Eras Tour koncertjét hozzuk Magyarországra!
Mentsük meg a Rómait az árvizektől
Van valami, amit meg akar változtatni?
A változást sosem azok indítják el, akik csendben maradnak. A petíció szerzője kiállt mellette és cselekedett. Ön is ugyanezt fogja tenni? Indítson egy társadalmi mozgalmat egy petíció létrehozásával.
Kezdje el saját petíciójátTovábbi petíciók, amik érdekelhetik
A száj- és körömfájás (FMD -magyarul RSzKF) jelenlegi diagnosztikai és válságkezelési gyakorlatának azonnali felülvizsgálata, életpárti alternatívák bevezetése érdekében.
3646 Létrehozva: 2025-04-02
Az állatok, a gazdák és a magyar vállalkozások védelmében – emberséges, etikus és független járványkezelést!
1258 Létrehozva: 2025-03-30
Petíció az Isaszeg és Dány közötti 3102-es út felújításáért!
390 Létrehozva: 2025-04-17
Kiállok a Veres1 Színház mellett!!!
377 Létrehozva: 2025-04-13
Tiltakozás az isaszegi szénhidrogén kutatófúrás ellen
334 Létrehozva: 2025-04-18
Vonják vissza Vészabó Noémi amatőr, giccsfestő Munkácsy Mihály-díját
1836 Létrehozva: 2025-03-20
Egy gyermekes családok SZJA mentessége/Támogasson minket
2297 Létrehozva: 2025-03-04
Húsvéti Nyilatkozat és baráti levél polgártársainkhoz - amicus curiae
283 Létrehozva: 2025-04-23
Gyermekeink érdekében: Ne szervezzék át a XVI. kerületi óvodák csoportjait!
565 Létrehozva: 2025-03-27
Petíció a Magyarkanizsa község és Szabadka közötti buszközlekedésért
216 Létrehozva: 2025-04-25
Ne zárják be a jászberényi Fürkész Óvodát!
163 Létrehozva: 2025-04-21
Mentsük meg a Rómait az árvizektől
1556 Létrehozva: 2025-03-05
Állandó füst megszűntetése 2 iskola és 1 óvoda udvarán (az Endresz György u. 49.-ből)
108 Létrehozva: 2025-04-02
Maxim Imola úszásoktatásának engedélyezésére való kérelem
92 Létrehozva: 2025-04-15
Segítő szakemberek kiállása az agresszív közbeszéd ellen
5855 Létrehozva: 2025-03-17
Petíció a DSZC-s iskolák reggeli kezdési időpontjának módosításáért
71 Létrehozva: 2025-04-03
Követeljük a fideszes bűnözők teljes körű elszámoltatását és büntetőjogi felelősségre vonását!
7824 Létrehozva: 2020-07-28
Ne oltsák be a gyerekeket a szülő beleegyezése nélkül!
56 Létrehozva: 2025-04-15
Ingyenes kötelező ivartalanítás bevezetése és sintértelepi altatás tilalma
6932 Létrehozva: 2023-07-26
Petíció a Magyarkanizsa község és Szabadka közötti buszközlekedésért
45 Létrehozva: 2025-04-25