Feljelentés a Bankok ellen


Vendég

/ #38 Re: Lépések

2013-11-20 09:13

#18: Pannonia Mozgalom - Lépések

Úgy tudom:  A devizahitel egyáltalán nem hitel,hanem egy olyan befektetés a hitelfelvevő részéről ,aminek a lényege hogy az összes ,kivétel nélkül az összes profit a banké,  az összes kozcázat pedig a hitelfelvevőé .Nem hitel azért az egyszrű okért ,mert  hitel egy olyan fix összegben fel vett  kölcsön ,amit azonos fix  összegben kell visszafizetni ,a szerzödésben kijelölt és annak alapján  mindkét fél álltal kiszámítható  kamattal együtt  ,de a deviza adós nem tudhatja ,hogy mennyit kell fizetnie ,mert  a törlesztés egy olyan ténytől az árfolyam mozgásától  függ,amihez semmi köze, hiszen ő forintot kapott és forintban fizet. .........

A PSZÁF  álláspontja szerint: A a pénzügyitermék besorolható a BSZT.-ben foglalt ,részletezett pénzügyieszköz fogalmába ,s így "csak" befektetési szolgáltatás nyújtása keretében  értékesíthető""... akkor mi is a gond azzal ,hogy a deviza alapú konstrukció  kihelyezésének  a szabálytalanságát hatóságaink elismerjék?????.

Az,hogy ennek a beismerése  nem csupán semmisségi ,érvénytelenségi következménnyekkel  jár, hanem az ügyfél  kártérítésre is jogosúlt . !!!!!!!!!!!!

A probléma pedig a kövtkező: Miután tisztázódott ,hogy ez a meg előlegezett pénzügyi befektetés  természetes személy lakóingatlanára jelzálogot nem lehet bejegyezni !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tessék a jogszabály: Az ingatlan nyílvántartásról szoló 19997.évi CXLT.törvény új megfogalmazása szerint ( 16/A.§(1) bekezdés ) ,nem  lehet jelzálogot bejegyezni olyan ingatlanra ,amelyre  a természetes személy devizában  nyújtott és forintban  törlesztett kölcsönszerződés alapján kapott hitelt..A polgári törvénykönyv 261.§ (4) bekezdése alapján , természetes személy  devizában nyílvántartott ,vagy  nyújtott( (devizaalapú) kölcsönszerződésből keletkező hitelezői  követelés biztosítására , természetes személy tulajdonába álló  ingatlanra jelzálog nem  alapítható. A felek ettől eltérő rendelkezése  semmis. "  Tehát  az összes eddig végrehajtási  eljárás  jogtalan  és az így megkárosított  ügyfeleknek kártérítés jár.

 

"A BTK.318.§(1) bekezdése így rendelkezik: "Aki jogtalan  haszonszerzés végett mást tévedésbe ejt ,és ezzel kárt okoz ,csalást  követ el.

tehát ez már hivatalból el itélendő.

Ez a szöveg idézet volt egy jóval hosszab terjedelmű levélből. ,mely a legfőbb ügyész úrnak  volt címezve.,és többen megkapták a levelet. INTERNETEN,  -KÖZZÉTETT.......

Mindenki olvassa és tanúlmányozza , a maga érték rendeje szerint.