Kérem folytassák az InuYasha leadását, mely évek óta szünetel!

Lengabor

/ #255

2013-01-16 16:53

Jaken25: hát ja, volt téma és volt mit írni :)
Az, hogy mi káros és mi agymosás, azt mindenki máshogy ítéli meg. Van, aki az animéket, más a tehetségkutatókat, megint más az úgynevezett scripted reality-sorozatokat (pl. A gyanú árnyékában, Családi titkok, Bűnök és szerelmek), más pedig a brazil és mexikói szappanoperákat tartja annak. Mint szinte semmiben, ebben sincs általánosan elfogadott konszenzus.
Az, hogy szerinted nem túl véres, azzal mondjuk nem teljesen értek egyet, de az tény, hogy minden értéke és tanulsága mellett is van benne erőszak és brutalitás. Szerintem mondjuk pont jó az arány az animében, ezért is kedvelem annyira. Van bőven komoly, elgondolkodtató, izgalmas, megdöbbentő, vicces vagy romantikus szál is benne. A Dragon Ball pont azért nem jó példának, mert végső soron azzal is megszívta az RTL, és ha pár hónapja nem döntött volna úgy a Viasat6, hogy a Z-t újra műsorra tűzze, valószínűleg soha senki nem vetítette volna le még egyszer. Ehhez mondjuk az is hozzájárult, hogy ma már egész más az emberek felfogása, mint 15 éve, amikor a kereskedelmi tévézés még épp, hogy megszületett, amikor a felnőttek a szocializmus gyötrelmeiből azt hozták át magukkal, hogy itt rendnek és fegyelemnek kell lenni. Egész egyszerűen elképzelhetetlen volt, és pont ezért okozott megdöbbenést az, hogy délután ilyen erőszakos műsor kerülhet képernyőre. Az akkori emberek ezt a mentalitást hozták magukkal, ezért is háborodtak fel néhányan. Azóta viszont felnőtt egy új generáció, akik egész más helyzetben és lehetőségekkel szocializálódtak. Itt már jobban érvényesült a szabadságjog és a demokrácia. Ezért sem rökönyödik ma már meg senki, hogy pl. a ValóVilág és az X-Faktor mellett megfér egy több Oscar-díjat nyert film vagy épp Dóra, a felfedező vérgagyi és szánalmas történetei (ha már itt tartunk, azt jobban büntetném, mint az animéket, mert szó szerint agysejtpusztító).
Nem, nem mehetne a Kölyökklubban, főleg nem korhatár nélkül. Pont ez volt az egyik fő oka, hogy 4 és fél éve eltüntették, mert nem megfelelő időpontban sugározták. Van egy médiatörvény, vannak rendelkezései, van egy médiahatóság, aki figyeli a csatornák tevékenységét. Ha szabálytalanságot észlel, súlyos milliókra megbünteti akár az RTL-t is vagy bizonyos időpontra felfüggeszti a műsorszolgáltatást (magyarán elsötétítik). Ezt pedig egy amúgy is válságos időszakban épeszű csatorna nem kockáztathatja meg.
Sajnos amit A gyanú árnyékában prezentálnak, az sok családra igaz. A történetek nem légből kapottak, bárkivel előfordulhat bármi. Abban igazad van, hogy vannak benne túlzások, de egy műsor színvonaltalansága nem menti fel egy másik műsor (jelen esetben az InuYasha) hibáit. Mindent önmagában kell megítélni, nem máshoz hasonlítani.

budhának annyiban nincs igaza, hogy akár egy szappanoperával is meg mernék csinálni, ha nem jó a nézettsége. Bőven tudnék példát mondani arra, hogy volt, amit a felénél levettek képernyőről, mást csak hosszú idő után folytattak, egész más időpontban, megint más meg olyan botrányosan gyenge nézettséggel kezdett, hogy dupla helyett egyből csak egy részt vetítettek, ráadásul a délutáni időpont helyett délben, amikor a célközönség nagy része dolgozik vagy iskolában van.
De a legdurvább talán az volt, amit a TV2 csinált: a Tiltott szerelem című török szappanopera elég váratlan véget ért, a TV2 Facebook-oldalán olvasható egyes kommentek szerint 5 vagy 15 perccel a vége előtt, pont akkor, amikor a katarzis felé közeledtek, na akkor jött egy Voice-reklám, majd a Tények, de a befejezés, az nem. Valamennyi mindenképpen lemaradt a török szerelmi szappan végéből. Fél éven át néztek valamit, aminek a végét valami technikai malőr miatt a csatorna nem mutatta meg nekik, ezért igen idegesek lettek. Egy élmény volt olvasni a Facebookos hozzászólásokat. A TV2 még másnap délután jelezte, hogy hétfőn leadják a teljes epizódot, de hát úgy már mégsem volt az igazi.
Szóval a lényeg, hogy nálunk a csatornák azt tesznek meg, amit nem szégyellnek. Mindent a nézettségért és a profitért - az, hogy közben a néző esetleg jól szórakozik, már csak egy mellékes plusz, de abszolút nem az a fő csapásirány.