Quaestor károsultak megmentéséért

Quoted post

vendég

#3426 levélküldés! Orbánnak !

2015-08-08 17:39

Tisztelt Miniszterelnök Úr!

A Quaestor Károsultak Kárrendezésével kapcsolatban rengeteg hír terjed a médiában és a világhálón. 
Több tízezer károsulttal együtt aggodalommal figyelem, hogy a hatályos (nem felfüggesztett), 2015. évi XXXIX. tv. (Quaestor törvény) betartását a hivatalos szervek, többek között a Kárrendezési Alap, valamint a Magyar Nemzeti Bank, figyelmen kívül hagyják:

„4. § (4) Az Alap működésének biztosítása érdekében - az állam kezességvállalása mellett - legfeljebb 10 éves futamidőre kötvényt bocsáthat ki, hitelintézettől legfeljebb 10 éves futamidőre kölcsönt vehet fel, és az MNB-től - az állam kezességvállalása mellett - legfeljebb 3 hónapos futamidejű áthidaló kölcsönt vehet fel.”
„10. § (4) bekezdés értelmében, az Alap a tájékoztatást követő 30 napon belül teljesítik a kifizetést a kárrendezésre jogosultnak.”

Szeretném Önt tájékoztatni, hogy a Quaestor Alap kárrendezése még a mai napon sem indult meg, pedig levelüket közel 30 napja készhez kaptam, ebben arról tájékoztattak, hogy én kárrendezésre jogosult vagyok. Szeretnék Önnek idézni néhány bekezdést a levélből:

Beva általi kártalanítás összege: xxxxx
QA általi kárrendezés összege: xxxxx
Összese: xxxxx

„Az eljárás jelenlegi szakaszában a Beva általi kártalanítás, azaz xxxx,- Ft kerül kifizetésre. …
A fennmaradó összeg kifizetését pénzügyi fedezet hiányában a QA csak későbbi időpontban fogja teljesíteni. A fennmaradó összeg kifizetésének időpántjáról értesíteni fogjuk.”

Mint azt fentebb látható xxx forintnyi megtakarításom volt a Quaestorban, ebből közel xxx forintot kellene az Alapnak – a hatályos törvény szerint – legkésőbb e hónapban kifizetnie.
Érthetetlen számomra, hogy az általam megvásárolt kötvénynek hogy lehet egy része fiktív (melyet a Beva fizetett ki), illetve valós, melyet az Alapnak kellene kifizetnie? Ez irányú kérdésemet az illetékes szervnek feltettem.

Arra kérném Önt és a kormányt, hogy tegyen meg mindent annak érdekében, hogy a megszavazott 2015. évi XXXIX. tv. (Quaestor törvényt) az illetékesek be tudják tartani, illetve betartsák.

Köszönettel
32000 fő Questor károsult és családjaik

 

orbanviktor@orbanviktor.hu

Válaszok

vendég

#3427 Re: levélküldés! Orbánnak !

2015-08-08 17:45:41

#3426: vendég - levélküldés! Orbánnak ! 

 gergely.gulyas@parlament.hu;
gyorgy.balla@parlament.hu;


Vendég

#3435 Re: levélküldés! Orbánnak !

2015-08-09 06:02:00


Vendég

#3436 Re: levélküldés! Orbánnak !

2015-08-09 06:46:04

#3426: vendég - levélküldés! Orbánnak ! 

 Ebből csak az a kérdés maradt ki, hogy igaz-e, miszerint  ő adott parancsot a "készfizető" szó kihagyására


Vendég

#3438 én isRe: levélküldés! Orbánnak !

2015-08-09 10:33:15

#3426: vendég - levélküldés! Orbánnak ! 

 én is elküldtem Orbánnak

ELTŰNTEK AZ ILLETÉKESEK ?

#4106 Re: levélküldés! Orbánnak !

2015-10-11 19:38:49

#3426: vendég - levélküldés! Orbánnak ! 

 ÉN IS IRTAM LEVELET, DE FELESLEGESEN. MINDENKI ELTÜNT A QUESTOR ÜGYBEN, CSAK NEM ODA AHOL A HELYÜK LENNE. !

 LETILTOTTAK? NEM TOVÁBBÍTHATÓK A LEVELEK ( QUESTOR? FIDESZ? BEVA? MNBANK , FELSZÁMOLÓ ?)