Quaestor károsultak megmentéséért

Quoted post


Vendég

#5461 Re:

2015-12-18 19:35

#5457: -  

 Szerintem csak a bedőléskor tulajdonunkban levő kötvények kamatozását vizsgálják

 

Nagyon tévedsz! Minden 2008 után kifiztett hozamot levonnak a követelésedből, függetlenül attól, hogy lejárt, vagy megmaradt kötvényről va-e szó..

Válaszok


Vendég

#5464 Re: Re:

2015-12-18 22:07:36

#5461: - Re:  

 

#5461: - Re:  

16§ (3) A követelés ellenértékének meghatározásakor a jogosult értékpapírszámláján a befektetési szolgáltató felszámolásának elrendelésekor nyilvántartott kötvény vásárlása érdekében megfizetett összeget, de jogosultanként legfeljebb harmincmillió forintot kell alapul venni.

(4) A kárrendezésre jogosult részére fizetendő ellenérték meghatározása során a (3) bekezdés szerinti összegből le kell vonni a kárrendezésre jogosultnak vagy jogelődjének 2008. január 1-jétől az 1. § (1) bekezdése szerinti kibocsátó által kibocsátott kötvényére tekintettel jóváírt hozamot.

Ha 2007-től végig a Hrurira Q kötvényében lett volna a pénzem akkor igen, a 2008-tól fizetett kamatokat vonják.

De én a Hrurira kötvényeből (QFH) 2011-ben vásároltam először, aztán még háromszor, és a hozamokból is.

Összesen van 11 tétel, ezeknek külön-külön a vásárlástól számított hozamait fogják levonni, meg a 3 milla felett 11%-ot.

Hogy akadjon karácsony este halszálka a torkukon.