Quaestor károsultak megmentéséért


Vendég

#5451 Re: Vigyázz a szóval tettel...

2015-12-18 04:59

#5445: - Vigyázz a szóval tettel... 

 Eltévesztetted a házszámot! Ez nem az FB csoport politikai dühöngője!


Vendég

#5452

2015-12-18 07:28

Valakinek be kellene perelni az MNB-t, ún. próbapert csinálni, csak hogy lássuk, mit mond a bíróság.

Van valaki a károsultak között, aki jogosult a perben teljes személyes költségmentességre? Mert ő ingyen perelhetne, nem kell illetéket, szakértői költséget fizetnie, így ha bukik, akkor sem bukik sokat.

 


Vendég

#5453 Re:

2015-12-18 08:57

#5452: -  

 Valaki meg vigye le a szemetet!


Vendég

#5454

2015-12-18 08:57

itt szó sincs fiktív, nem fiktív kötvényről, de még kötvényröl sem. a nem fiktív kötvény sem kötvény. a szerződésben pénzügyi eszköz van. MNB-nek elejétől kezdve tudnia kellett hogy a Q. kibocsátás semmilyen kötvényhez nem köthető. ha betétnek bizonyul akkor az OBA-t bekellet volna hívni mint kártalanító felet és jelenleg nem 100000-Eu-ig hanem akár a teljes összegig. v. színű ezt akarták elkerülni.

Banki, hitelintézeti tevékenység MNB. felügyelett, OBA.-garancia mellett folytatható.

Soha ne mis volt kötvényünk, csak elhittük MNB.-nak. bíztunk a kormányban, mint legnagyobb befektetőben.

médiában is azt hangoztatták, több mint egy bank, értékteremtő beruházások.....

 

 


Vendég

#5455 Re:

2015-12-18 10:12

#5454: -  

 Nem kell hülyeségekkel és álproblémákkal traktálni a népet! Igenis kötvényről van szó, nem pedig betétről. Az új törvény is kötvényt definiál az 1.§-ban, függetlenül attól, hogy a kötvény kibocsátása ténylegesen megtörtént-e, vagy sem. 


Vendég

#5456 Re: Re: Re: Re:

2015-12-18 17:59

#5450: - Re: Re: Re:  

 Nekem pedig fogalmam sincs , hogy fogják kiszámolni a hozamokat , legalább 2007.-óta volt ott számlám , először pár százezer Ft, azután időnként , ha volt miből tettem hozzá . Általában újrakötöttem , aztán  201o.-ben szinte mindet kivettem , megint gyűjtögöttem , ha lett egy kerekebb összeg bevittem . Az újrakötések után a bedőlésig végül 2 fajta kötvény maradt . / Csak erről tartottam meg az adásvételi szerződéseket ./ Hogy tudom ezt majd ellenőrizni , ha egyáltalán lesz mit , hogy jól számolták-e ki ?/  Névértéken 4,8 m volt , BEVA fizetett 3,5 m.  ??


Vendég

#5457

2015-12-18 18:15

Szerintem csak a bedőléskor tulajdonunkban levő kötvények kamatozását vizsgálják. Nekem 2011-től vannak QFH kötvényeim. Előtte ingatlan kötvények voltak. Szép lenne, ha majd még azok hozamát is vissza kellene fizetni.


Vendég

#5458 Re:

2015-12-18 18:56

#5457: -  

 Ne írjatok már ilyeneket, mert még kitalálják. Aztán még kevesebbet kapunk.


Vendég

#5459

2015-12-18 19:04

Van valakinek infoja arról, hogy mi lesz a Tbsz és Nyesz számlákkal. Nekem volt minkettő, éveken át fizettem a Nyesz vezetési költségét. Miért ne kaphatnánk vissza? Én már többször is írtam a felszámolónak, válaszra se méltatott, pedig szerintem az általunk összehordott pézből fizetik őket.


Vendég

#5460 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-12-18 19:11

#5456: - Re: Re: Re: Re:  

 Ha nem tartottad meg a bizonylataid, akkor nincs választásod, az elszámolóra kell hagyatkoznod. De nem kell eleve feltételezni, hogy téged meg akar rövidíteni. A 75%-ot már megkaptad, túl sokra már ne számíts.


Vendég

#5461 Re:

2015-12-18 19:35

#5457: -  

 Szerintem csak a bedőléskor tulajdonunkban levő kötvények kamatozását vizsgálják

 

Nagyon tévedsz! Minden 2008 után kifiztett hozamot levonnak a követelésedből, függetlenül attól, hogy lejárt, vagy megmaradt kötvényről va-e szó..


Vendég

#5462 Re:

2015-12-18 21:13

#5459: -  

Nekünk az össz. pénzünk TBSZ és NYESZ számlákon volt. 3x írtam, xxx szer telefonáltam és ebből 6 x el is értem őket! Jött egy Mail, amiben türelmet kérnek ezt azt hiszem a május- júniusi leveleimre.. A telefonos hölgy már a hangomról ismer. A felét sem mondom el már automatikusan mondja: tudom emlékszem a múltkor is kérdezte, rajta vagyunk, türelmet kérünk szakembereink , jogászaink vizsgálják, az NGM válaszra várunk, a NAV még nem küldte meg az állásfoglalását azt várjuk bla - bla bla . Nagyon kedves, megértő volt. Októberben annyi változott, hogy hozzá tette: Legyen egy kicsit még türelemmel. A (PSZAF)honlapon rövidesen megjelenik a VÁLASZ legkésőbb péntekig. Ja ezt a múlt héten hétfőn mondta. Csak azért mert infót kértél. Ennyi.

Ja és a 2010-es TBSZ számla december 31-én lejár, de mindegy is mivel a felszámolás miatt mindenki kamatadó és EHO mentesem kapja vissza a kamatokkal (5év) és 11% -al csökkentett pénzét. A NYESZ viszont érdekesebb, mert azt akár „üresen” is lehetne transzferálni, mert ezt törvény mondja ki. Persze a törvények végrehajtása Mo-n annyit ér mint a  "RIP" QUAESTOR törvényé.

én is

#5463

2015-12-18 22:01

#5462: - Re:  

 Én március 11-én voltam első ízben a Q-nál a NYESZ listát lekérni. Akkor kértem az ügyintézőt, hogy transzferálja át más bankhoz a számlámat. Közölte, hogy csak abban az esetben lehetne, ha másik banknál is van NYESZ-R számlám. ugyanis az "R" jelzés a főszámla, ami adómentes. Még közölte azt is, hogy ha itt a Q-nál nem lehetséges a kifizetés, akkor ha más banknál újból kötök számlát, akkor 10 évig nem lehet hozzáférni.  

Én is szeretnék érdeklődni, hogy a 3 mill. feletti -11%-os levonást hogy értitek, mivel aki a BEVA-tól kapott e felett kapott, annak ugyan is az 1 mill. feletti részre már levont egyszer 10 %-ot. Tehát aki kb. 4 mill. kapott, annak duplán kell megfizetni-e a sarcot?


Vendég

#5464 Re: Re:

2015-12-18 22:07

#5461: - Re:  

 

#5461: - Re:  

16§ (3) A követelés ellenértékének meghatározásakor a jogosult értékpapírszámláján a befektetési szolgáltató felszámolásának elrendelésekor nyilvántartott kötvény vásárlása érdekében megfizetett összeget, de jogosultanként legfeljebb harmincmillió forintot kell alapul venni.

(4) A kárrendezésre jogosult részére fizetendő ellenérték meghatározása során a (3) bekezdés szerinti összegből le kell vonni a kárrendezésre jogosultnak vagy jogelődjének 2008. január 1-jétől az 1. § (1) bekezdése szerinti kibocsátó által kibocsátott kötvényére tekintettel jóváírt hozamot.

Ha 2007-től végig a Hrurira Q kötvényében lett volna a pénzem akkor igen, a 2008-tól fizetett kamatokat vonják.

De én a Hrurira kötvényeből (QFH) 2011-ben vásároltam először, aztán még háromszor, és a hozamokból is.

Összesen van 11 tétel, ezeknek külön-külön a vásárlástól számított hozamait fogják levonni, meg a 3 milla felett 11%-ot.

Hogy akadjon karácsony este halszálka a torkukon.

 

 


Vendég

#5465 Re: Re: Re:

2015-12-19 06:23

#5464: - Re: Re:  

 A tv. indoklásából válik egyértelművé, hogy minden 2008 után kifizetett hozamot össze kell számolni.

"Az értékpapír-számlán nyilvántartott kötvények alapján számított követelés összegéből, vagy ha az meghaladja a harmincmillió forintot, úgy harmincmillió forintból le kell vonni a törvény hatálybalépésétől számított nyolc éven belül, a kárrendezésre jogosult vagy jogelődje BÁRMELY KÖTVÉNYÉRE tekintettel jóváírt hozamot."


Vendég

#5466 Re: Re:

2015-12-19 08:13

#5462: - Re:  

Kedves Sorstársam,

köszönöm szépen az infot. Én még tavasszal írtam dr. Pillér Zsuzsának (megérdemli, hogy a néven említsem) e-mailt, levelet, választ nem kaptam. Érdeklődtem telefonon, érdemi válasz nem volt. Bementem személyesen, a portán csak azt a telefonszámot nyomták a kezembe, ahol korábban se mondtak semmit. Mikor egy kissé határozottabban léptem fel, megjelent két kigyúrt alak, és én eltávoztam. Ezért aztán különönösen örülök a válaszodnak.

A NAV-nál idén is volt adóvisszatérítésem, ami a Nyesz-re ment volna. Természetesen nem utalták, beidéztek, jegyzőkönyveztek, majd kaptam egy levelet, ha nyitok egy új Nyesz-t, utalják a pénzt, de akkor tíz évig nincs kivét. Ezt nem tettem, és jól tettem, mert összel megjelent egy rendelet (amiről már tavasszal is voltak hírek), hogy ez esetben elutalhatják a pénzt a bankszámládra, ha kéred. Így tettem, állítólag december végére megérkezik.

A Nyesz-nek semmi köze a Q. csődjéhez, jogász barátaimmal átbeszéltük. Én mellesleg nem is a Q.-nál nyitottam. Ez a számla magántulajdon, a tulajdonos fizeti a fenntartását, transzferálható és jogfolytonos, feltéve, hogy a  transzfer után ráteszed a korábbi megtakarításod. Remélem, hogy megoldják. Szerintem hasonló a helyzet a Tbsz-szel is, amióta transzferálhatóvá tették. 

 


Vendég

#5467 Re: Re: Re: Re:

2015-12-19 08:16

#5465: - Re: Re: Re:  

 Azt hiszem, hogy tévedsz. Csak a Hruria által kibocsátott kötvényekről lehet szó. Nekem például vot magyar államkötvényem, jól néznénk ki, ha ebből is levonnának.


Vendég

#5468 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-12-19 08:30

#5467: - Re: Re: Re: Re:  

Én is így értettem. Természetesen csak a Hruria, ill. most már a Hungária kötvényeiről van szó.

Én az 5457.-re reagáltam, aki azt állította tévesen, hogy "Szerintem csak a bedőléskor tulajdonunkban levő kötvények kamatozását vizsgálják."


Vendég

#5469 Re: Re: Re:

2015-12-19 08:55

#5466: - Re: Re:  

A Nyesz számlákat  már rég transzferáltatni lehetett volna a Q-tól, aztán a te dolgod, hogy rá tudod-e tenni a szükséges pénzt. Ehhez viszont az kéne, hogy azok akik most azt a vagyont számolgatják, ami a mi megtakarításunkból jött létre, és amiből kapják a nem kis fizetésüket, legalább szóba álljanak velünk!


Vendég

#5470 Re: Re: Re:

2015-12-19 12:33

#5466: - Re: Re:  

 Egyik számla se köthető a pénzintézethez, hanem a tulajdonoshoz. Ezt fejezi ki a hordozhatóságuk is. Jogállamban azonnal kiadnák.


Vendég

#5471 Re: Re: Re: Re:

2015-12-19 14:57

#5470: - Re: Re: Re:  

Hol van itt jogállam?
Jogállamban megfelelő ellenőrzés mellett ilyen elő sem fordulhat! Vagy ha mégis a jogállam - elismerve a felelősségét - 100 % ban kártalanít. Ennek a csíráját láthattuk (volna) az elvetélt Q törvényben amiről aztán kiderült, hogy több részletében nem alkotmányos. Most esetünkben akkor a jogállamiság nem alkotmányos? Ez persze csak egy vicc – volt. Pedig egyáltalán nem vicces.


Vendég

#5472

2015-12-19 16:41

Elvetélt a hitelezői választmány alakítását kezdeményező aláírásgyűjtés?

Egy hónappal ezelőtt az FB csoport vezetői kampányt indítottak a hitelezői választmány megalakításához szükséges 12 ezer aláírás összegyűjtésére. Az aláírásokat a tömegdemonstrációkon (??) és az MSZP irodákban (sic!!!) szinte konspiratív módon gyűjtik. Az eredményéről, a kampány állásáról viszont semmilyen nyilvános információ nem jelent meg. Ki tud róla valamit?


Vendég

#5473 Re:

2015-12-19 21:31

#5472: -  

Látszik te nem akarsz aláírni. Te konspiratív módon akarsz információhoz jutni! Kinek az érdekében?
Aki alá akarja írni tudja hol kopogjon. Ha MSZP iroda akkor ott. Ha a pokolban akkor ott. Csak segítsenek visszakapni a pénzünket. A FIDESZ-nél pillanatnyilag csak a trollokat fogadják és fizetik.


Vendég

#5474 Re: Re:

2015-12-20 04:36

#5473: - Re:  

Valóban nem akarok újra, mert már aláírtam egy hónappal ezelőtt, amikor még nem volt látható, hogy az akció irányítását a hozzád hasonló politikai haszonlesők kaparintják meg.
A paranoiáddal nem foglalkozom, téveszméid csak annyiban érdekesek a károsultak többsége számára, hogy ezzel a kirekesztő szemlélettel nemhogy 12 ezer, hanem egyezer aláírás sem fog összejönni.


Vendég

#5475 Re:

2015-12-20 12:25

#5472: -  

 Van értelme a hitelezői választmánynak? Mire összejönne a 12 000 aláírás, már lejár a határidő az új tv. szerinti kifizetésekre és onnantl nekünk semmi keresnivalónk nem lesz a felszámolási eljráásban, hiszen MINDEN követelésünkről lemondunk.