Quaestor károsultak megmentéséért


Vendég

#5426

2015-12-16 15:12

Örült beszéd, de nincs benne rendszer:

Quaestor-törvény újratöltve

http://hirtv.hu/reggelijarat/quaestor-torveny-ujratoltve


Vendég

#5427

2015-12-16 17:34

BudaCash-es barátainkban sem fogunk csalódni. portfolio.hu:

"Tisztelt sorstársak, örömmel értesítek mindenkit készül a "Questor tv" AB panaszindítvány 2.0. AB befogadva az első indítványunk pozitív döntést hozott. Valamiért a jogalkotó ismételten hozott egy ugyanúgy diszkriminatív törvényt. Akinek építő jellegű észrevétele van jelentkezzen." tchongee

"Valamikor januárban tervezzük beadni....addig pár jogásszal át kell rágni...." tchongee


Vendég

#5428 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-12-16 17:44

#5409: - Re: Re: Re: Re:  

 Miután leírta, hogy NYESZ-en tartotta, amiből ki nem tudott venni, így az ő esete eléggé egyszerű, ahhoz írtam a kiszámolósdit. Az én estem szintén egyszerű, MINDENEM TBSZ-en volt, 2012, 2013, 2014 TBSZ számlákkal, se kivenni, se betenni nem lehetett, minden papírom a betétekről megvan visszamenőlegesen, így nálam nem fognak tudni trükközni, mert eléjük tudom tenni az utalásokat (banki bizonylatok), valamint a KP-s befizetéseket (pénztári kp befizetési bizonylatok a Q-ból), tehát a BETETT TŐKÉM az fix. Na ebből számolgathatnak, nem kell visszakonvertálgatni meg egyéb "időhúzó, bonyolult" műveletekbe belemenni... :)

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2015-12-16 18:19



Vendég

#5430 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-12-16 18:21

#5428: - Re: Re: Re: Re: Re:  

 Biztos vagyok abban, hogy a legtöbb ügyfélnél nem ilyen egyszerű a helyzet.

A trükközést illetően azt hiszem, hogy ez a gyanú minden alapot nélkülöz. Miért próbálnának trükközni, amikor nem tudhatják, hogy kinek milyen bizonylatai vannak? Ráadásul nehéz is lenne hamis, a valósnál magasabb hozamokat kimutatni, ezzzel a tavaszi elszámolás készítésekor se volt senkinek problémája.


Vendég

#5431 Re:

2015-12-16 18:33

#5427: -  

 Miféle Quaestor törvény ellen készült a beadvány? Az eddigi Q-tv. hatályát veztette, míg az új törvénynek teljesen más a címe. Hol olvasható a szöveg, amihez várjátok az "építő jellegű észrevételeket"?


Vendég

#5432 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-12-16 19:15

#5430: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Igen, én magam is biztos vagyok benne, hogy a legtöbb ügyfélnél nem ilyen egyszerű, s ellenőrizni sem fogja tudni a befizetési bizonylatok (valószinűsíthető) hiányában. A "trükközést" én nem számítási módszerben, hanem időhúzási dolognak értem, tavaszzal is volt akinek 3x-or kellett a beküldött papírokat "hiánypótolni", sőt mai napig vannak emberek, akikkel nem történt meg a pontos elszámolás. Amúgy szerinted a károsultak hány százaléka fog kiigazodni, egy 2015 márciusi állapot VISSZAFELE számolgatásán mondjuk csak 2010-ig, ha közbe vett is ki, tett is be, TBSZ-e is volt, meg közbe tette más termékbe, onnan visszatette kötvénybe, stb... szerintem nem sok. Főleg ha 3 sorban elintézik a kiszámolás ismertetését. Le kellene vezetni évekre, s minden tranzakcióra, de szerintem erre nem fog sor kerülni sajnos. Mellesleg, ha nem stimmel az általuk kiszámolt, s a kezedben levő bizonylatok alapján vélelmezett befektetett össztőke, hova lehet pld fordulni panasszal, van-e reklamálási idő, mód, stb. Mert erre nem tér ki a törvény, viszont igen szűkös határidők (érthetően persze) vannak, amibe nem tudom hogyan fér bele pld egy bizonylatokkal alátámasztott saját számítási mód ismertetése... mert abban azért megegyezhetünk szerintem, hogy az indulási tőkét ha visszafele számolgatom (azaz hozamokat levonogatok) akkor az eredmény nem lehet kevesebb, mint a BETETT pénzek összege (s ha volt kivett pénz akkor azzal csökkentve persze) Ha ugyanis kevesebb, akkor valahol valami gond van, s gyanítom nem a banki utalásokban...


Vendég

#5433 Re: Re:

2015-12-16 19:28

#5431: - Re:  

 portfolio.hu fórumai között: "Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?"


Vendég

#5434 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-12-16 19:39

#5430: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Nekem volt olyan esetem, hogy a hozam jóváírás nem volt jó, több adót vont le a számítógép (igazolni is tudom papírokkal). Persze rögtön jeleztem, hogy valami nem stimmel. Az ügyintéző is számolgatta (igazat adott) és mondta, hogy majd jelzi a központnak. Egy hét múlva telefonon visszaszóltak, hogy igazam van és az értékpapírszámlára rátették a különbözetet.

Ezek után vajon 2008. évtől milyen nyilvántatásuk lehet.


Vendég

#5435 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-12-16 19:46

#5428: - Re: Re: Re: Re: Re:  

 De ott is kapott kamatot, ráadásul bruttó kamatot, azt le fogják vonni.


Vendég

#5436 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-12-16 19:55

#5435: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Persze hogy levonják a 2015 márciusi állapotból, ráadásul TBSZnél a bruttó hozamokat. DE a betett pénznél nem jöhet ki kevesebb a levonogatások után. S TBSZ esetén nem tudtál hozzanyúlni se kivenni se betenni, azaz ott amit betettél a gyűjtőév(ek)ben az lesz a káralapod. Legalább egyszerűen le tudja ellenőrizni mire számíthat, hisz a levonogatások után a BETETT ösztőkéjét kellene kapnia eredményként. Az esetében mivel nem vett ki semmit, így a betett pénze lesz az alap - hisz a hozamokból is kötvényt vett ami hozamok nullázva azt eredményezik hogy a belőlük vett kötvény is nulla, azaz marad a betett pénze. Most azon lehet elmélkedni, hogy A (levonogatós) vagy B (betett pénz összeadogatós) módon jutunk el az alaptőkéhez. TBSZ, NYESZ esetén egyszerűbb összeszedni a befizetéseket - ha megvannak - mint visszaszámolgatni mondjuk 5 évet hozamos hozamokkal... főleg ha a számlán esetleg pénzösszeg is maradt, hisz nem biztos hogy épp annyi volt a hozam, hogy abból kerekre jött ki az új kötvények értéke, tehát pénzösszeg szinte mindig maradt a számlán, amivel hogy mi lesz arról nemigen lehet a törvényben olvasni... (oké hogy ezek csak párezer Ft-ok mint maradványértékek, de a PONTOS elszámolás ugye a pontos elszámolás. Ráadáasul párezerszer 32e károsult már egész szép összeg...)


Vendég

#5437 Re: Re: Re:

2015-12-16 22:24

#5433: - Re: Re:  

 Ha szívességet kérsz tőlünk, ha már hozzánk fordulsz, hogy segítsünk az AB panaszotok elkészítésében anélkül, hogy a véleményezendő szöveget vagy a forrását belinkelnéd, akkor kifejezetten arrogáns ez a semmitmondó válaszod! Megadsz egy 11 ezer hsz.-t tartalmazó topikot, hogy keresgéljünk a kommentek között. Én vettem a fáradságot, visszaolvastam néhány száz hsz.-t, de nem találtam meg a véleményezendő anyagot. Ezek szerint szívatni akarsz minket?

Mindezek után akár mellőzheted is a választ!


Vendég

#5438 Re: Re: Re: Re:

2015-12-17 07:18

#5437: - Re: Re: Re:  

Félreértés van. Én is Quaestor károsult vagyok, és sok pénzem bánja ezt a mókát. Viszont jó lenne már végre, ha befejeződne, és én a magam részéről hajlandó vagyok elfogadni az új törvény szerinti kárrendezést. Még akkor is, ha nem kapok vissza mindent, és végén kb 2 millió Ft-om bánja.

És gondolom, hogy a 32 ezer emberből sokan vannak ugyanígy. Mert abban ezért egyet érthetünk, hogy csak kárrendezésre, és nem kártalanításra számíthatunk, főleg nem 100%-ban visszakapott pénzekre.

És csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy a BudaCash ügyfelek egy 10-15 fős csoportja már most AB beadványt készít elő. És hiába fogadná el a Quaestorosok küzül is több ezer, vagy több tízezer ember ezt, amig van néhány elégedetlen (akiket egyébként meg is lehet érteni), ez az ügy még nagyon sokáig nem fog rendeződni.

 


Vendég

#5439 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-12-17 08:13

#5438: - Re: Re: Re: Re:  

 Nem nagyon hiszem, hogy nagy gond lenne az "elégedetlenkedők" panasza. Ugyanis eddig is lehetett volna fizetni ha annó akartak volna - nem a panaszok miatt nem fizettek, hisz halasztó hatálya azoknak nem volt. Eddig nem fizettek, mert a bankok sokalták a kifizetnivalót (ez most jócskán lecsökkent), nem voltak elégedettek a garanciákkal (ezeket most megkapták). Így már csak a kifizetnivaló kiszámítása áll a kifizetések útjába, amint meglesz kinek mi jár, s azt el is fogadja, lesz itt fizetés nyomban, attól függetlenül ki mit és hova adott be panaszként.


Vendég

#5440 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-12-17 10:46

#5439: - Re: Re: Re: Re: Re:  

 Ha jól értem az előzményekből, a BC-sek egy csoportja meg akarja támadni az új törvényt, s ehhez kérnek ötleteket. A magam részéről nagyon remélem, hogy ezek az újabb AB panaszok nem fogják megakadályozni vagy hátráltatni a kifizetéseket


Vendég

#5441 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-12-17 13:08

#5440: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

Nem kérnek tőlünk ötleteket. A hírt csak azért raktam ide, hogy tudjuk mi quaestorosok, mi zajlik a háttérben. Az, hogy a parlament elfogadta a törvényt, még nem jelenti, hogy mindenki elfogadja azt. Közülünk is tuti lesznek, akik AB-hez fordulnak.

BC-seknek egy valami fáj, hogy az ő kártalanításukat nem terjesztették ki 30 millió Ft-ig. Az ő kárukat csak a BEVA szabályok szerinti max 6 millióig fizetik. A felszámoló szarakodása miatt meg 10 hónap után még azt sem tudják, hogy miből mennyi hiányzik. A hiányrol csak találgatások vannak. Valószínűleg olyanok támadják a Q törvényt, és akarják kiterjesztetni a BC-re is, akiknek több tíz, vagy éppen száz milliója áll benne.

De ez az ő gondjuk. A baj az, hogy minket szívatnak, meg most már a Hungáriásokat is, ha megtámadják a törvényt.


Vendég

#5442

2015-12-17 14:17

Ne aggodjatok, csak a bolha kohog. 

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2015-12-17 14:38



Vendég

#5444 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-12-17 14:41

#5432: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 EN is számoltam akinek pld.  5 évig csak 2 millió volt betéve. És pld 80 % fiktív kötvény volt ,annak nincs mire számolni.


Vendég

#5445 Vigyázz a szóval tettel...

2015-12-17 19:18

Vigyázó szemetek Ákosra vessétek!

http://www.stop.hu/belfold/a-retteges-korszakat

 


Vendég

#5446

2015-12-17 19:23

INDEX.HU.HU. olvassátok el több mint 6,év alatt kb. Egy milliárdot lopott egy gyanúsított.  DE EZ CSAK EGY MILLIARD. Polt Peter nyilatkozta.Ennyi már meg lesz.

vendég

#5447 Re:

2015-12-17 19:24

#5446: -  

 Csak nem nekünk ez a baj...majd Vajna bácsi és a többi pofárahízósnak....


Vendég

#5448 Re:

2015-12-17 19:48

#5446: -  

Hat év alatt. Ennyit még el is lehetett költeni, ha valaki szorgalmas. De hol a többi 149 000 000 000 ?


Vendég

#5449 Re: Re:

2015-12-17 20:06

#5448: - Re:  

 Nem 149 milliárd hanem 209 milliárd vagy már ki tudja. Ez csak egy csepp a tengerbe. Amúgy azért hát év alatt el lehet költeni egy milliárdot.NEm tudom en meg nem próbáltam.


Vendég

#5450 Re: Re: Re:

2015-12-17 20:18

#5449: - Re: Re:  

 Nem tudom, számomra a 7 millió hozamom is nagyon jó lenne ha meghagynák nekem, hogy magam elkölthessem (szigorúan csakis a rohadó nyugati Ausztriában ezek után természetesen), a milliárdok elköltését meghagynám másoknak, de míg ők elszórják a MI betett milliárdjaink, addig nekem speciel 2 millió Ft tőkehiányom fogja bánni ezt a "kalandot"... (a 4 év "hozammentességet" már nem is említem...) Persze a kisember baja nemigen érdekel senkit sem.