Quaestor károsultak megmentéséért


Vendég

#5501 Re: Kárrendezés számítása.

2016-01-06 17:29

#5499: Tomboy - Kárrendezés számítása. 

 „Alkotmányellenes, diszkriminatív.”
Ha biztos tudásod van arról, hogy alkotmányellenes, akkor fordulj az AB-hez. Ha nem, akkor fordulj a gyógyszerészedhez, mert az itteni szócséplés sehová sem vezet. Ha egyedül nem boldogulsz, csatlakozz a zárt csoport, ill. Kámán-Pikó toborzójához, amit itt is olvashatsz. „Aki szeretne csatlakozni, az a feleségemnél, Gabinál jelentkezhet privátban. Ennek költségéről később tudunk információval szolgálni.”
http://forum.portfolio.hu/topic.php?t=21804

 


Vendég

#5502 Re: Kárrendezés számítása.

2016-01-06 18:57

#5499: Tomboy - Kárrendezés számítása. 

 "Szó szerint értelmezem a számítás menetét, érdekes megjegyzést teszek. A felszámolás elrendelésekor nyilvántartott kötvényeink és a vásárlása érdekében megfizetett összeg a kiindulási alap. Magyarul ez az utoljára nyilvántartott kötvény típusokat jelenti..."

Egyetértek, én is így értelmezem, bár mindenki a hozamok elvonásáról beszél Ádámtól-Évától kezdve. Én is többször átolvastam a szöveget, több minden szerintem sem egyértelmű. Kérdés az Alap, hogy értelmezi, fel fogom hívni őket.


Vendég

#5503 Re: Re: Kárrendezés számítása.

2016-01-06 19:13

#5501: - Re: Kárrendezés számítása. 

Kedves 5501-es Sorstárs (ha ugyan valóban az vagy)!

Az 5499-es Hozzászóló vette a fáradtságot, átrágta magát a törvényen, bemásolta a legfontosabb részeket és nagyon is érdekes gondolataihoz kért véleményeket. Sajnos nem túl gyakori az ilyen fórumokon ez a megközelítés.

Ezért aztán meg kell, hogy kérdezzelek, miért kell őt gyógyszerészhez küldeni és miért nevezed szócséplésnek az észrevételeit. Tényleg nincs más gondolatod, mint az eféle durvaság, amire itt senkinek nincs szüksége.


Vendég

#5504 Re: Re: Kárrendezés számítása.

2016-01-06 19:46

#5501: - Re: Kárrendezés számítása. 

 Gondolom, te ugyanezt írtad volna tavasszal is, ha valaki a törvény első változatáról írta volna, hogy „Alkotmányellenes, diszkriminatív”. Fárasztó lehet még mindig védeni a mundér becsületét!


Vendég

#5505 Re: Re: Kárrendezés számítása.

2016-01-06 19:53

#5502: - Re: Kárrendezés számítása. 

Kérlek a választ oszd meg velünk is. Jó lenne tiszta képet látni. A kifizetések úgy is az Alap számításai szerint történnek. (egyenlőre)


Vendég

#5506

2016-01-07 06:29

Az összes hozamot elvonják. Megkaptuk az IM válaszát. A pénzünk jelentős részéről le kell mondanunk.


Vendég

#5507 Re:

2016-01-07 08:06

#5506: -  

 Hol olvasható ez a válasz?


Vendég

#5508 Re: Re: Re: Kárrendezés számítása.

2016-01-07 09:25

#5505: - Re: Re: Kárrendezés számítása. 

Beszéltem velük, sajnos elég egyértemű a helyzet. 2008 után minden hozamot levonnak, és 3m felett még a 11%-ot. A számításokat viszont nem az Alap végzi, hanem bizonyos "Befektetési szolgáltatók", de róluk nem lehet többet tudni. A tervek szerint áprilisban várhatók az elszámolási értesítők, ami gyakorlatilag végzés, de nem kell elfogadni. (Aki nem fogadja el, az most nem kap semmit, és keressen ügyvédet.) Ezt követően 30 nap múlva kezdődnek a kifizetések, de most nem az OTP-nél, hanem a helyi takarékszövetkezeteknél. A kifizetési kondiciók ugyanazok, mint az OTP-nél voltak. 

Nyesz-ről, Tbsz-ről nem tudnak érdemi mondani. Akinek ilyen gondja van, és szeretné ezeket továbbvinni, feltétlenül írjon e-mailt a bevakukacbva.hu-ra, és/vagy levelet az 1476 Budapest, Pf.495-re. Jó lenne, ha ezt minél többen tennétek, hogy lássák az igényt, szerintem segíteni szeretnének nekünk.

Egyébként, ha valakinek valami kérdése van, hívja a 216 7130, 216 7131 számot. Segítőkész, empatikus ügyintézőkkel beszélhet.

 


Vendég

#5509 Re: Re: Re: Re: Kárrendezés számítása.

2016-01-07 10:44

#5508: - Re: Re: Re: Kárrendezés számítása. 

 Csak azt nem értem, miért ábrándoztok még a TBSZ-ről... Az értetlenkedésem oka a következő:

5 évre betettük a pénzünk, igérvén, hogy akkor nem lesz kamatadó. Bedőlt a cég, buktunk. Van egy TBSZ számlánk, ami alapban fel van törve, hisz a BEVA már kifizetett amennyit kifizetett. A maradékból a hozamokat leveszik, elvonnak 11%-ot pluszban a betett tőkéből (a 3 milliós rész nevetségesen alacsony, 5 évre hozamokkal nem lehetne túllépni... na ja ha valaki 2-2,5 milliót tett be) Azaz hogyan lehetne visszaállítani az eredeti állapotot ? Levonták a hozamokat, miből lenne a levonandó kamatadó a TBSZ lejártakor ? Mit ér a kamatadó mentesség akkor, amikor a hozam nulla, azaz a kamatadó is nulla, tehát "sokat" segít, hogy nem vonják le a nagy nullát... vagy továbbviszed még két évig a nulla körüli hozamokkal más cégnél, s a végén a nagy nullából engedi el a kamatadót ? Meg imádkozol, hogy a 2 év múlva még álljon az intézmény ahova betetted a pénzed...

Mondjuk volt TBSZ-en nekünk a családban 30 milliónk a Q-nál. Kaptunk eddig 12-őt a BEVA-tól. Most még nagyon jó esetben kapunk újabb 12-őt. Ebből hogyan lesz újra 30 milliós TBSZ számla ? Azt hiszik "kiegészítjük" a hiányzó 6-tal (hogy majd ellophassák azt is...) Eleve ki az a balfék - már elnézést -, aki ezek után egy büdös krajcárt 1 mp-re is odaad Mo-on bármilyen pénzügyi szolgáltatónak ? Nem hogy 5 évre TBSZ-re, de egyetlenegy másodpercre sem adok én már senkinek itt semmit sem. Kinek kell még a TBSZ-es kábítás ? 3 év lejárt a TBSZ számláinkból, 3 éve nem vehettem ki egy büdös petákot sem, mert akkor "felbomlik" és elveszik a kamatadó mentesség... nesze neked, most nem a kamatadó veszik el, de elveszik a betett pénzem 11%-a, az elmúlt 4 év hozamai, s ezek után van itt még egyetlenegy ÉPESZŰ ember is aki TBSZ-ről álmodik, azzal szarakodik ??? Kuporgattunk, nem vettünk semmi extrát az elmúlt 10 évben, hogy majd egyszer eljön a mi időnk, s a takarékoskodásunknak meg lesz a haszna, na eljött az idő... csak nem a jó(bb) anyagi körülményekre, hanem arra, hogy itt hagyjuk ezt a szarkupacot amit Mo-nak csúfolnak, s minél messzebb kerüljünk ezektől a vérszívóktól, s máshol NYUGODT körülmények közt ÚJ életet kezdjünk (a még megmaradt s eddig el nem lopott pénzünkből)...

Fogd a visszakapott pénzed aztán ásd el, vagy váltsd át valutára a TBSZ és egyéb baromságokat meg hagyd meg azoknak a merész kalandoroknak, akik hisznek ebben a rendszerben s ennek a rendszernek a fő haszonélvezői (mint Sz. Péter, Borkai Zsolt pld), az ÁTLAGEMBER az elmúlt 1 évben elég izelítőt kapott/kaphatott mit is érnek itt a törvények, no meg mennyi értelme van hosszú távú megtakarításokban gondolkozni... még rövidben sincs, s akkor nincs Q ügy, meg nincs fejfájás, meg jajjgatás.


Vendég

#5510 Re: Re: Re: Re: Re: Kárrendezés számítása.

2016-01-07 12:09

#5509: - Re: Re: Re: Re: Kárrendezés számítása. 

Érthető  kifakadásod, én is hasonló cipőben járok.

De azért lássuk be azt is, hogyha egy más szolgáltatónál lettünk volna (van jónéhány, amelyiknél nem történtek ilyen mocskos dolgok), és vettünk volna valami jó terméket (pl egy jó indexkövető alapot), akkor most nagyon is jól jönne az a Tbsz, vagy Nyesz számla. Akik ebben gondolkodnak, azok valószínűleg azok, akik befektetőként megpróbálnak talpraállni. Ezért szerintem lehet ÉPESZŰ az, aki a Tbsz, Nyesz számláját vissza akarja szerezni. Lehetnek ilyenek, sokfélék vagyunk.

Egyébiránt, a véleményed többi részét sajnos aligha lehet vitatni, a tények önmagukért beszélnek. 

 


Vendég

#5511

2016-01-07 13:37

BUÉK mindenkinek,kérem segitsetek,ha csak Q-kötvényem volt azon maradt a nem fiktiv  kötvények összege,

kell most valamit tennem? idős ember vagyok kérem a segitséget. Köszönöm szépen nyugdijas mama


Vendég

#5512 Re:

2016-01-07 18:41

#5511: -  

 Ha beadta tavaly a igényét, és kapott is pénzt a bevától, akkor már nem kell semmit se tenni, csak várni a postást a kifizetésre vonatkozó levéllel.


Vendég

#5513 Re: Re:

2016-01-07 19:02

#5512: - Re:  

 Köszönöm szépen a választ.


Vendég

#5514 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kárrendezés számítása.

2016-01-07 20:27

#5510: - Re: Re: Re: Re: Re: Kárrendezés számítása. 

 Ma nem történtek, majd holnap fognak. Ott - ebben az országban - ahol arra lehet játszani, hogy ha bedöntöm a céget több tíz, vagy száz milliárdos hiánnyal, csalással, s ugysem csinálnak velem semmit sem, akkor ott ki miben bízik "más" szolgáltatóban ? Van olyan cég, ami azóta alakult miután a Q bedobta a kulcsot, s másból sem állnak mint VOLT Quaeastor alkalmazottakból - akiknek VOLT kitől tanulni. Na most rábíznád a pénzed ezekre ?


Vendég

#5515

2016-01-08 07:36

Ez most a készpénzzel kapcsolatos mai cikk:

 

www. origo.hu

 

Visszakapják pénzüket a quaestorosok

 

Na most azt írja a cikkben:

 

Nyilatkozni kell az utalásról

Azon ügyfelek, akik még nem rendelkeztek a pénzeszközeik utalásáról, a felszámoló honlapjáról letölthető, közjegyző által hitelesített transzferálási és átutalási megbízás megküldésével, vagy a kiadási irodán kitölthető formanyomtatvánnyal teljesíthetik azt. Akik már korábban eljuttatták a felszámolóhoz a transzferálási és átutalási megbízást, azoknak a felszámoló megkezdi a kiadást.

 

Közjegyző által hitelesített nyomtatványt kér. Egy hitelesítés többezer forint, megéri? Szerintem szinte minden kötvényesnek van készpénze is a számlán, ami maradványösszeg volt. Ti mit csináltok?


Vendég

#5516 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kárrendezés számítása.

2016-01-08 08:09

#5514: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kárrendezés számítása. 

Nem, én biztosan nem, nincs vita köztünk, legfeljebb csak abban, hogy szerintem lehetnek olyanok, akiknek kellenek ezek a számlák. De ez már legyen az ő dolguk.


Vendég

#5517 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kárrendezés számítása.

2016-01-08 09:41

#5516: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kárrendezés számítása. 

 Akkor egyetértünk. Speciel engem nem izgat ki mennyire bízik ezek után a magyar pénzügyi rendszerben, én magam örökre megtanultam a leckét, hogy SOHA többet ne bizzak meg magyar pénzügyi cégben (a magyar államban meg főleg NE) - ha ez volt a cél akkor sikerült elérni... :)


Vendég

#5518 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kárrendezés számítása.

2016-01-08 10:15

#5514: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kárrendezés számítása. 

 És Tarsoly ötletadója vajon a Baumagos  csaló, Balázs László volt? Vagy fordítva? Melyik csinálta hamarabb?


Vendég

#5519 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kárrendezés számítása.

2016-01-08 13:37

#5518: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kárrendezés számítása. 

 Igazság az, hogy majdnem lényegtelen. Egy normális állam vagy csukja le az ilyen embereket egy ÖRÖK ÉLETRE, ezzel elvéve mások kedvét az ilyen mókáktól, ha meg erra képtelen (vagy részese a bulinak) akkor meg álljon helyt a kárért, s térítse meg a trógerség miatti veszteséget. Ne pedig arról papopjon, hogy meg kell tanulni a befektetőknek bánni a pénzzel... az ilyen ügy az nem tanulás vagy igazán hozzáértés kérdése, hanem maximum jövőbelátással lehet kikerülni, ha előre tudom, hogy valaki el FOGJA majd egyszer lopni a pénzt. Alapban nem az az alapfelállás, hogy be fognak csapni. Ha mindez mégis megtörténik, mint ahogy Mo-on nem egyszer és kétszer az utóbbi években, akkor meg igenis valami nagyon nem működik jól. Vagy mondom a törvények, a bíróságok, vagy igenis az állami szervek. Ha meg azok sem, akkor felesleges tartani őket... magyarul mehetnek isten hírével akár közmunkásnak is, ott több hasznuk lesz, s nem kell annyit fizetni nekik a "mi nem tudunk segíteni", "mi nem hibáztunk", "mi nem vagyunk felelősek semmiért" tipusú mondatokért...


Vendég

#5520

2016-01-08 14:35

Hol vannak az ürlapok? 


Vendég

#5521

2016-01-08 14:36

Mikor küldik postán a tájékoztatót a kártérítéshez?

zsolt

#5522 Re:

2016-01-08 16:57

#5521: -  

 Itt lehet tájékozódni:    

  http://www.karrendezesialap.bva.hu/


Vendég

#5523 Re:

2016-01-08 17:11

#5515: -  

 Ez megint jol ki van talalva, nana,hogy sokan nem mennek kozjegyzohoz, a maradvany penzek, pedig ott maradnak ! Bizonyara ez sem keves penz! Ugyan miert nem lehetne ezt az osszeget is , a tartozashoz csatolni es egyutt kifizetni ! Ujabb es ujabb lenyulas!!


Vendég

#5524 Re: Re:

2016-01-08 17:15

#5522: zsolt - Re:  

 TUD VALAKI VALAMIT A kURÁZSIRÓL?


Vendég

#5525 Re: Re: Re:

2016-01-08 18:02

#5524: - Re: Re:  

Transzferálni lehet. Beváltani esetleg  Április 1 után. Minden előtte: rémhír.