Quaestor károsultak megmentéséért


Vendég

#5576 Re:

2016-01-17 17:35

#5574: Punktum -  

 Agymosott hülye vagy és punktum!!!!

 


Vendég

#5577 5574 punktum

2016-01-17 17:57

Kedves kommentàló. Nàlad egy probléma van a magzatvizedbe nem càpàk uszkàltak akkor legalàbb nem születtél volna meg.


Vendég

#5578 Re: 5574 punktum

2016-01-17 20:12

#5577: - 5574 punktum 

 Ő ebből egész jól megél! Ő is tudja mi is tujuk - egy g*ci troll. Hiába mit meg nem tesz az ember a családért. Hát még ha örömét is leli benne.


Vendég

#5579 ÖkörRe:

2016-01-17 20:57

#5574: Punktum -  

Rosszindulatú barom!


Vendég

#5580 Re:

2016-01-17 21:15

#5574: Punktum -  

Na ide figyelj te nagyokos! A Quaestor károsultak nem akartak nyerészkedni, már többen leírták itt is és a médiban is, hogy: A Quaestor hozama nem volt kiemelkedően magas, sok helyen lehetett hasonló hozamokat elérni!!! Nem tanítani akarlak, de tudod mi a kötvények kockázata normális esetben?! Na tudod? Nem? Akkor elárulom, pld. az árfolyamkockázat az egyik legnagyobb veszély... És nem az hogy ellopnak 150 milliárnyi kötvényt. Ha nem lennél elvakítva, rájönnél kik ma az elvtársak. Tudod, akik folyamatosan milliárdos állami megbízásokat kapnak, persze tök véletlenül. Egyébként meg figyelmeztetni szeretnélek, nekem nem volt devizahitelem és mégse rinyáltam, amikor az adófizetők pénzéből enyhítették a terheiket. Sőt pld. szerencsére nem voltam érintett egyik árvízi katasztrófában sem, pedig tudod az államnak hány száz milliárdjába került a védekezés, meg az újjáépítés? Sőt hogy a pénzügyi szektornál maradjunk...Emlékszel, hogy az utóbbi néhány évben hány bank, Takarékszövetkezet ment csődbe s fizettek az adófizetők pénzéből kártérítést nékik? Arra kérlek, ne légy önző, s láss az orrodnál messzebb. Eszedbe juttatom, te is kerülhetsz bármikor önhibádon kivül olyan helyzetbe, mint most a Quaestor károsultak. És akkor tudnád meg igazán, milyen jó lenne a segítség.


Vendég

#5581 Re:

2016-01-18 04:16

az nem baj hogy a kormány is az adó fizetők pénzét költik ?

 


Vendég

#5582

2016-01-20 10:15

a facebook-on írják elkezdték kipostázni az elszámolásokat. Valaki kapott már elszámolást?


Vendég

#5583 Re:

2016-01-20 12:56

#5582: -  

 IGen küldik,most kaptuk meg csak azt írják hogy nem kell kérelmet beadni.Leírják az új nyilvántartási számot meg hogy 2008 január elsejétől levonják az összes kamatot, tehát a szamitast.


Vendég

#5584

2016-01-20 21:46

Mi is ma kaptuk meg a levelet a Kárrendezési Alaptól. Még a lényeg, hogy márc. 31-ig értesítenek mindenkit, mennyi jár neki az új szabályzat szerint. Ápr. 30-ig aki akarja, visszavonhatja a kérelmét (gondolom, a 30 MFt felettieket érinti ez) és egyénileg kell perelnie. Aki nem vonja vissza, annak ápr. 30 után kifizetik ami még jár neki. 


Vendég

#5585

2016-01-21 04:40

köszönöm a válaszokat.

 

M

#5586

2016-01-21 09:01

A hozamok levonását magyarázza el nekem valaki:

Ha a lejáró kötvények egy részéből időnként részvényt vettem, majd eladtam őket és újra kötvényt vásároltam, akkor a részvényvásárlás ellenértékéül kifizetett pénzből is levonják utólag a hozamot? Ez technikailag azt jelentené, hogy úgy vettem részvényt, hogy nem is volt rá elég pénzem...

Ráadásul a részvényt a KELER kezeli, melyhez a Q-tól átkerült a pénz, majd vissza. Szerintem ez olyan mintha a részvény vásárlásával realizáltam volna az addigi hozamokat, majd azok eladásakor új befizetést teljesítettem volna Q számlára. Mit gondoltok erről?

 

 


Vendég

#5587 Re:

2016-01-21 11:56

#5586: M -  

 Megnézik mennyi a követelésed (amit eddig is tudtál), ebből levonják azt a kamat összeget amit te Q kötvény után kaptál (nem értem hogy jön ide részvény vagy akármi). Tökmindegy, hogy mit csináltál a kamattal (kivetted, q kötvénybe fektetted, részvényt vettél, stb.). Két számot vonnak ki egymásból: mostani követelés - q kötvényből kapott kamat.


Vendég

#5588

2016-01-21 12:43

Mit kapunk vissza? Nagyon egyszerűen: amit "új pénzként" Q kötvény vásárlására vittünk a Quaestorba 2008-2014 között. De ha ez több, mint 3 millió, a 3 millió feletti részből még levonnak 11%-ot.

 


Vendég

#5589

2016-01-21 17:47

A kötvény kibocsátó: Quaestor Financial Hruria Kft

A felszámolás alatt álló társasvállalkozása (egyben a kötvény forgalmazója): Quaestor Értékpapír Zrt (a csaló)

A törvény szerint erről a 2 db vállalkozásról van szó.

Én 2012. évig a Quaestor Pénzügyi Tanácsadó Rt. (másik vállalkozása a Q-nak) ingatlan kötvényébe fektettem a pénzem és utána fektettem a Q.F. H. kötvénybe. Gondolom, hogy nem minden kötvény hozamát fogják levonni, ami Q.-val kezdődik.

 

 


Vendég

#5590 Re:

2016-01-22 20:17

#5589: -  

 én is ugyanígy reménykedem, mivel 2011-ig ingatlan kötvényeim voltak. Úgy olvastam egy cikben, hogy a Q. volt dolgozói számolják ki a levonandó kamatot. Nálam pl. az a problémás, hogy NYESZ főszámlára könyvelték az összes hozamot, amit nem lehetettt kivenni, hanem azon az összegen Kurázsi értékpapirt kellett vásárolni, majd ezt eladták, s azon az összegen lehetett újabb Q.kötvényt vásárolni. Rehát a hozam nem mint hozam lett újból visszaforgatva. Tehát ezért nem tudom, milyen formá-ban vonják majd le! Csak reménykedem!

 


Vendég

#5591 Re: Re:

2016-01-24 10:36

#5590: - Re:  

 A kifizetett összeg számításában hiba csúszott!!! Egy tételt kétszer von le!!!

 

A Kárrendezési Alap a minap ezt írta:

A követelés ellenértékének meghatározásakor az értékpapírszámláján a Q. É . ZRT felszámolásának elrendelesékor nyilvántartott kötvények vásárláskor megfizetett összeget, de ebből legfeljebb 30 M ft-ot kell alapul venni. A kövények vételárából le kell vonni azt a hozamot, amit Önnek 2008. január 1-jétől a Q. kötvényekre tekintettel jóváírtak a számláján.

Ha a hozam levonása után.... stb.

Ezt követően a kárrendezés összegét csökkenteni kell a BEVA által megállapított kártalanítás összegével. Mindezek levonása után kapott összeget fizeti meg a Kárrendezési Alap a követelések ellenértékeként a jogosultnak.

Ez mit jelent egy egyszerű esetben:

Diszkont kötvényt vásároltam 2008. évben 600 e Ft-ért. A számlámon jóváírt hozamot is visszaforgattam, azaz minden évben új diszkont kötvényeket vettem a tőkén és a hozamon (feltőkésítés történt). Így 2014. évben már 1 m Ft-tal rendelkeztem és tudtam venni újabb diszkont kötvényt. A kamatot már nem írták jóvá 2015. évben a felszámolás miatt.

A számítás a közölt levél alapján:

A számlán nyilvántartott megfizetett összeg: 1 000 000 Ft. Ebből levonva a felhalmozott hozam (400 000 Ft), marad 600 000 Ft.

A BEVA úgy döntött, hogy 1 M Ft-ból 600 000 Ft fiktív kötvény, azaz kifizetett nekem 600 000 Ft-ot (60%).

Tehát a Kárrendezési Alap számítása által kifizetett összeg: 1 000 000 Ft-400 000 Ft-600 000 Ft= nulla Ft

Miért jött ez ki ez 0 Ft, mert egy tétel kétszer került levonásra. A hozamban benne van a fiktív kötvény hozama is (240 000 Ft) és a BEVA által kifizetett összegben is benne van a fiktív kötvény  feltőkésített hozama (400 000 Ft 60%-a= 240 000 Ft).

Ha így számol a K. Alap akkor helytelen és tiltakozni kell, mert egy tétel nem kerülhet kétszer is elvonásra. Azaz kétszer is büntetnek a balgaságunk és kapzsiságunk miatt.

 

  

 

 


Vendég

#5592

2016-01-24 12:10

Kedves társaim! A másik csoportnál AB hoz címzett beadvány készül. Számunkra különösen fontos (lenne) az összes 2008 óta képződött kamat elvonása törvénytelenségének kimondása. Ez egyébként a TBSZ-NYESZ számla tulajdonosakat leginkább érinti , mivel nem is volt más lehetőségük mint visszaforgatni a kamatokat. De másokat is akik régi ügyfelek és az elműlt hét évben kötvényt vásároltak!
Jelentkezni az alábbi linken lehet: quaestorkarosultakkozossegeKUKACgmail.com 

 

 


Vendég

#5593

2016-01-24 13:45

Az első törvényt elfogadták áprilisban. Megtámadták AB-nál májusban. Háromszori nekifutásra novemberre lett döntés. Hat hónap. Ha a nyári szünetet leszámítom, négy hónap.

Az új beadványokról (amik még be sincsenek adva) jó esetben június-július lesz, mire döntés születik.

Az új törvény alapján meg április végéig dönteni kell, hogy elfogadjuk vagy sem a felkínált kárpótlást.

És ha alkotmányellenesnek mondja ki az AB, a kifogásolt pontokat, akkor mi lesz? Új törvény jövő ilyenkorra? Lesz?

Jól ki van ez találva. Eszi, nem eszi, nincsen más.


Vendég

#5594

2016-01-24 15:38

Emberek gondolkozzanak màr egy kicsit. Amióta a törvény megszületett mindenki szàmol (kivon összead) itt senki nem jön ki jól, sőt senki nem fogja tudni követni a szàmitàsokat aminek a végét megkapjuk papiron màrcius végén. Szerintem veszteni valónk nincs az AB-nél fellebbezni kell. Ezt nem lehet ennyibe hagyni. Mindenki összekuporgatta spórolta a pénzét biztonsàgba tudta ezt  nem lehet ennyibe hagyni. Itt mindenki tudja milyen hanyagsàgok àldozata lettünk. Nem vagyok troll csak reàlisan látom a jelenlegi helyzetem. Mindenki gondolkozzon el!


Vendég

#5595 Re:

2016-01-24 16:43

#5594: -  

 EGYETERTEK.ETTOL ROSSZABB TORVENY SZERINTEM NINCS.Aki pl.8eve tartja a pénzét a Q_nál és 80%volt neki a fiktív nem hogy nem kap már semmit de meg neki kell visszafizetni. Nyolc évi kamat nagyon sok egy millióra kb 800 ezer a kamat ha kb 10 % kal számolunk.


Vendég

#5596 Re: Re:

2016-01-24 18:24

#5595: - Re:  

 "nem hogy nem kap már semmit de meg neki kell visszafizetni."

Troll!! Vigyázat! Senkinek nem kell visszafizetni semmit!


Vendég

#5597 Re:

2016-01-24 18:26

#5592: -  

 Nem tudom, hogy minden kamatot megtudunk-e menteni az Alk. Bíróságnál, de nagy eséllyel lehet indulni a kétszeri levonás miatt (itt törvénytelenség történt), kétszer nem lehet úgyanazt a tételt levonni. Ráadásul ez a dolog minden BEVÁ-s károsultat érint. Egyébként a mostani kifizetést már a beadványok nem érintik, csak javulhat a helyzet.

M

#5598 Re: Re:

2016-01-24 21:01

#5587: - Re:  

 Úgy jön ide a részvény, hogy annak vásárlásakor a pénzem a Q-tól átkerül a KELER-hez, majd eladáskor vissza, tehát technikailag ez egy pénzkivét (hozam realizálása), majd új pénz beáramlása a a Q számlára.

Véleményem szerint azokat a pénzeket, melyeket nem forgattunk vissza részvénybe hanem más instrumentumba kerültek egy időre, azokat úgy kell(ene) kezelni, mintha kivettük volna a számláról, vagy mintha megszüntettük volna a (rész)számlát.

Ha nem így számítják, mi is beadhatnánk egy AB kérelmet (ugye kedves BC károsultak), hogy azokank is vonjanak el minden hozamot utólag, akik az elmúlt hét évben szüntették meg a Q számlájukat.

M

#5599

2016-01-25 07:17

jav.: "nem forgattunk vissza KÖTVÉNYBE..."


Vendég

#5600 Re: Re: Re:

2016-01-25 07:19

#5591: - Re: Re:  

 Nincs ebben semmi kétszeri levonás. Más és más törvény vonatkozik itt a két kifizetésre. A BEVA a csőd idején meglevő állományod alapján fizetetett ki a törvényeknek megfelelően.

Közben hoztak egy törvényt azoknak decemberben, akikért a BEVA nem állt helyt, vagy nagyon keveset kaptak, vagy 6 millió felett voltak. Ez az új törvény meg a BETETT pénzed veszi alapul, 2008-tól. Mintha a fiókban őrizted volna. Akinek a BEVA ugyanannyit adott mint ez a törvény alapján járna, az nem lát semmit most. Akinek a BEVA többet adott, az áldja az istent, hogy se vissza nem kellik fizetni a különbözetet, meg a zsebében a pénz nyár óta, meg elmondhatja, hogy volt hozama valamennyi, nem nulla hozamért tartotta a pénzét x évig egy "pénzintézetnél"... Aki meg 6 millió fölött volt az szintén áldhatja a sorsot, hogy a NAGYON NAGY bukta helyett kisebb a buktája. Ismerek embert akik 20 millió bukta helyett igy kiszállnak 8 millió minusszal. Most akkor igazából kinek is rossz ez a törvény... oké, valójában MINDENKINEK, de lehetne ennél sokkal de sokkal rosszabb is a helyzet. A sok ugrálással viszont a végén el tudjuk érni hogy úgy pofára ejtenek minket, hogy a végén ezt is örömmel fogadnánk majd el AKKOR, amikor majd ez a hajó is elmegy...