Quaestor károsultak megmentéséért

Quoted post


Vendég

#5590 Re:

2016-01-22 20:17

#5589: -  

 én is ugyanígy reménykedem, mivel 2011-ig ingatlan kötvényeim voltak. Úgy olvastam egy cikben, hogy a Q. volt dolgozói számolják ki a levonandó kamatot. Nálam pl. az a problémás, hogy NYESZ főszámlára könyvelték az összes hozamot, amit nem lehetettt kivenni, hanem azon az összegen Kurázsi értékpapirt kellett vásárolni, majd ezt eladták, s azon az összegen lehetett újabb Q.kötvényt vásárolni. Rehát a hozam nem mint hozam lett újból visszaforgatva. Tehát ezért nem tudom, milyen formá-ban vonják majd le! Csak reménykedem!

 

Válaszok


Vendég

#5591 Re: Re:

2016-01-24 10:36:56

#5590: - Re:  

 A kifizetett összeg számításában hiba csúszott!!! Egy tételt kétszer von le!!!

 

A Kárrendezési Alap a minap ezt írta:

A követelés ellenértékének meghatározásakor az értékpapírszámláján a Q. É . ZRT felszámolásának elrendelesékor nyilvántartott kötvények vásárláskor megfizetett összeget, de ebből legfeljebb 30 M ft-ot kell alapul venni. A kövények vételárából le kell vonni azt a hozamot, amit Önnek 2008. január 1-jétől a Q. kötvényekre tekintettel jóváírtak a számláján.

Ha a hozam levonása után.... stb.

Ezt követően a kárrendezés összegét csökkenteni kell a BEVA által megállapított kártalanítás összegével. Mindezek levonása után kapott összeget fizeti meg a Kárrendezési Alap a követelések ellenértékeként a jogosultnak.

Ez mit jelent egy egyszerű esetben:

Diszkont kötvényt vásároltam 2008. évben 600 e Ft-ért. A számlámon jóváírt hozamot is visszaforgattam, azaz minden évben új diszkont kötvényeket vettem a tőkén és a hozamon (feltőkésítés történt). Így 2014. évben már 1 m Ft-tal rendelkeztem és tudtam venni újabb diszkont kötvényt. A kamatot már nem írták jóvá 2015. évben a felszámolás miatt.

A számítás a közölt levél alapján:

A számlán nyilvántartott megfizetett összeg: 1 000 000 Ft. Ebből levonva a felhalmozott hozam (400 000 Ft), marad 600 000 Ft.

A BEVA úgy döntött, hogy 1 M Ft-ból 600 000 Ft fiktív kötvény, azaz kifizetett nekem 600 000 Ft-ot (60%).

Tehát a Kárrendezési Alap számítása által kifizetett összeg: 1 000 000 Ft-400 000 Ft-600 000 Ft= nulla Ft

Miért jött ez ki ez 0 Ft, mert egy tétel kétszer került levonásra. A hozamban benne van a fiktív kötvény hozama is (240 000 Ft) és a BEVA által kifizetett összegben is benne van a fiktív kötvény  feltőkésített hozama (400 000 Ft 60%-a= 240 000 Ft).

Ha így számol a K. Alap akkor helytelen és tiltakozni kell, mert egy tétel nem kerülhet kétszer is elvonásra. Azaz kétszer is büntetnek a balgaságunk és kapzsiságunk miatt.