Quaestor károsultak megmentéséért


Vendég

/ #5432 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-12-16 19:15

#5430: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Igen, én magam is biztos vagyok benne, hogy a legtöbb ügyfélnél nem ilyen egyszerű, s ellenőrizni sem fogja tudni a befizetési bizonylatok (valószinűsíthető) hiányában. A "trükközést" én nem számítási módszerben, hanem időhúzási dolognak értem, tavaszzal is volt akinek 3x-or kellett a beküldött papírokat "hiánypótolni", sőt mai napig vannak emberek, akikkel nem történt meg a pontos elszámolás. Amúgy szerinted a károsultak hány százaléka fog kiigazodni, egy 2015 márciusi állapot VISSZAFELE számolgatásán mondjuk csak 2010-ig, ha közbe vett is ki, tett is be, TBSZ-e is volt, meg közbe tette más termékbe, onnan visszatette kötvénybe, stb... szerintem nem sok. Főleg ha 3 sorban elintézik a kiszámolás ismertetését. Le kellene vezetni évekre, s minden tranzakcióra, de szerintem erre nem fog sor kerülni sajnos. Mellesleg, ha nem stimmel az általuk kiszámolt, s a kezedben levő bizonylatok alapján vélelmezett befektetett össztőke, hova lehet pld fordulni panasszal, van-e reklamálási idő, mód, stb. Mert erre nem tér ki a törvény, viszont igen szűkös határidők (érthetően persze) vannak, amibe nem tudom hogyan fér bele pld egy bizonylatokkal alátámasztott saját számítási mód ismertetése... mert abban azért megegyezhetünk szerintem, hogy az indulási tőkét ha visszafele számolgatom (azaz hozamokat levonogatok) akkor az eredmény nem lehet kevesebb, mint a BETETT pénzek összege (s ha volt kivett pénz akkor azzal csökkentve persze) Ha ugyanis kevesebb, akkor valahol valami gond van, s gyanítom nem a banki utalásokban...