Quaestor károsultak megmentéséért

Quoted post


Vendég

#5739 Re: Re:

2016-02-24 06:45

#5737: - Re:  

 Pillanatnyilag csak gondolkodni tudunk, de a megoldás nem látszik, mivel nincs egységes gyakorlat. A jelen helyzetben a bedőlt brókercégek esetében más szabályok az irányadók mivel a TBSZ számlák is áthelyezhetők függetlenül attól hogy azon Q kötvények is voltak. A felszámolás alatt álló pénzintézetek esetében más szabályok vonatkoznak. Pl .kamatadó és eho mentesen lehet transzferálni a pénzeket. Itt a bankok jogi osztályainak felkészületlensége látszik leginkább, mert nem tudnak mit kezdeni a 0 kp tartalmú NYESZ számlákkal, aminél "csak" a jogfolytonosságot tudja a felszámoló transzferálni mert pénzeszköz nincs rajta. (pedig erre volt egy évük a bankoknak, hogy felkészüljenek rá a jogászok de csak a székük karfáját szorongatták és azon "dolgoztak", hogy lehetőleg ne kelljen csinálni semmit. Még most is hetek kellettek arra, hogy kiizzadják: Nem tudják fogadni a 0-s számlát esetemben a K&H persze kizárólag az én érdekemben. ) Esetemben még párszáz Ft mínusz is volt számlavezetési hátralék, amit a felszámoló helyszínen kifizettetett velem, mert a "mínuszt" nem lehet áthelyezni. Kértem akkor had tegyek rá még 500 Ft-ot hogy legyen rajta valami pénz, erre azt mondták hogy a felszámolási szabályok nem teszik lehetővé. Erősen úgy látom ,hogy ezek a jogi osztályok csak AB beadványok megírásában jeleskednek. Új információ, hogy a UNI Credit is hasonló álláspontot képvisel. bár ők már arról is nyilatkoztak, hogy mérséklik a lakossági üzletágat. Valami Patai aki a Q ügyben amúgy is jeleskedett.. Emlékeim szerint a CIB is így kezdte.

Válaszok


Vendég

#5740 Re: Re: Re:

2016-02-24 18:16:47

#5739: - Re: Re:  

Köszönöm a válaszod. Úgy tudom, hogy a bankok minisztériumi állásfoglalásra várnak. Ugyanez volt az adóvisszatérítéssel, amit végül megoldottak, a Nyesz helyett most már pénzszámlára is utalhat a NAV. Nem nagyon propagálták, van egy olyan érzésem, hogyan sokan nem is tudnak róla és hagyják elveszni az adóvisszatérítésüket. Figyelni kell mindent, és legalább itt informáljuk egymást. Ha lesz új infom, beírom a fórumra.  Jó lenne, ha más is ezt tenné.