Quaestor károsultak megmentéséért


Vendég

#5726 Re:

2016-02-21 10:37

#5725: -  

 Láttunk már ilyet ebben az országban, pl a 90-es évek elején, hogy bizonygatták, hogy egyes vállalatok, pénzintézetek stb., semmit se érnek. Aztám ma ugyanezek ott vannak a leggazdagabbak között. Nincs új a nap alatt, legfeljebb a nagyon naivaknak, vagy az ide irogató álnaivaknak, más szóval a  megfizetett magyarázóknak. 


Vendég

#5727

2016-02-21 11:25

5723

nem kell lenézni az általad nevezetes ostobákat, igen ostobák vagyunk, mert bíztunk az olyan falyta általad inteligensnek nevezett honfitársainkban mint amilyen te vagy. nem az a lényeg lesz-e olimpia, hanem az hogy egy városfejlesztés önmagában is felértékelödik. mi valamennyien nem a felértékelődött kötvény értékét szeretnénk megkapni, hanem a fa. időpontjában realizálódott értéket. sem 150-m, sem 220-m nem mozgatható a számlavezető bank közreműködése nélkül, ez ahhoz túl nagy összeg, ehhez mit szólsz??!! Tarsoly Csaba lenne a felelős? ő-volt az egyetlen aki életszerű, értelmes megoldást volt képes felvázolni.

még azt is megkockáztatom, hog egy esetleges feltőkésítés kapcsán a Q-bankot talpra lehetne állítani. te inteligens vagy bizonyára érted ennek fontosságát, és miértjét.


Vendég

#5728 Re:

2016-02-21 11:33

#5725: -  

 "sokat ér"

Nálad mennyi az a sok? Legalább nagyságrendileg összevethető a kárértékkel? Több tízmilliárd, százmilliárd? És hány év múlva tudják értékesíteni? És a jelzálog plusz egyéb terhek levonása után ebből a "sokból" mennyi juthat a károsultaknak?

Ezekre válaszolj, mielőtt dodonai jóslásokba bocsátkozol!


Vendég

#5729 Re: Re:

2016-02-21 15:38

#5728: - Re:  

 A hozzászólásidból - úgy tűnik- csak neked van eszed Zsenikém. Még hozzá annyi , hogy a Q-ba tetted te is a pénzed. Ha pedig nem, akkor húzz innen az anyádba és ott okoskodjál. 


Vendég

#5730 Re: Re: Re:

2016-02-21 15:58

#5729: - Re: Re:  

 Csak hányd ki magad nyugodtan! És ha az anyázáson kívül tudsz valami értelmeset is kinyögni, a témához érdemben hozzászólni, akkor jelentkezz.


Vendég

#5731 Re: Re: Re: Re:

2016-02-21 20:30

#5730: - Re: Re: Re:  

 Micsoda magas szellemi színvonal, magasröptű érvelés! És még azt várod, hogy a véleményednek hitele legyen?!


Vendég

#5732

2016-02-21 21:25

Engem abszolut nem érdekel, hogy ez a project mennyit ér, mivel ebből úgysem fogunk egy fillért se viszontlátni. Azon viszont elgondolkoztam, a mai "termést" átfutva, hogy miért próbálják egyesek folyton azt bizonygatni, hogy a project alig ér valamit, miközben egy éve még a külügy keresett külföldi befektetőket ennek megvalósításához. Most akkor vagy a project szánalmas, vagy azok szaktudása, akik az ország ügyeit intézik. Ha az utóbbi igaz, akkor ez az ország nagyobb bajban van, mint mi kötvényesek.


Vendég

#5733 Re:

2016-02-22 09:47

#5732: -  

A kárrendezés szempontjából ez valóban egy álvita!

De nem árt visszanézni, hogy honnan is ered!
A témát az 5695-ös hozzászólás hozta ide azzal a Tarsoly ügyvédjétől származó mézesmadzaggal, hogy
Megvan a quaestorosok pénze!
ami mögött az a minden reális alapot nélkülöző spekuláció és tudatos manipuláció áll, miszerint a Q-tulajdonban lévő 33 hektáros Nagyvásártelepi ingatlan olyan értékes, hogy az fedezetet nyújthat a 150 milliárdos kárra (vagy a jelentős részére). Ennek alátámasztására ugyan egyetlen hihető érv sem hangzott el, de az itteni kommentelők mégis rácuppantak anélkül, hogy a telek netto értékével legalább nagyságrendileg képben lennének.

Úgyhogy mindenkinek azt javallom, hogy először ismerje meg a tényeket, aztán már torzíthatja őket tetszés szerint.


Vendég

#5734 Re: Re:

2016-02-22 10:38

#5733: - Re:  

 Az igaz, hogy ezt a vitát az 5695-os beírás gerjesztette, de a hír megjelent az Index-en, a vs.hu-n, és a Pénzcentrumon is, és egyik helyen se cáfolták. Azért ez mégis csak elgondolkodtató, nemde?!


Vendég

#5735 Re: Re: Re:

2016-02-22 17:38

#5734: - Re: Re:  

 Ha senki sem cáfolta az ügyvéd urat, akkor bizonyára ő a nyerő.


Vendég

#5736

2016-02-22 19:12

Akkor most valami más: Történet a következő. A Q -ban a NYESZ számlán kötvények (jó sok). Valamennyi kp. a számlavezetési díjra 2015 ben. -2016 január. Felszámoló kiadja (utalja) számlákon szereplő pár ezer Ft Kp-t majd közli, hogy 480 Ft tartozást mutat a NYESZ szla (számlavezetési díj hátralék) Ezt befizettem ott a helyszínen. Kérjem (kértem) az „üres” / mert forgalomképtelen Q kötvény van rajta/ transzferét a fogadó bankba, ahol előzőleg NYESZ számlát nyitottam.    A felszámoló elküldte a transzfer igazolást a fogadó banknak.
És itt jön a csavar: a bankom közli hogy nem tudja fogadni az „üres” NYEESZ számlát (2009 ben nyitottan, tavaly mentem nyugdíjba de már nem vehettem fel) mert-csak. A szabályokat kell nekik követni, nem akarnak törvénytelenséget, még a jogi osztálynak meg kell vizsgálni az én érdekemben óvatosak , hogy ne kezdődjön el újra a 10 éves időtartam.. bla bla. Ja a K&H. Ez megy egy hónapja.
Járt így még valaki? Ami fontosabb: tud valaki olyan bankot ajánlani ahová transzferáltathatom az üres NYESZ számlámat?


Vendég

#5737 Re:

2016-02-23 08:53

#5736: -  

Kedves Sorstárs!

Ugyanez a problémám, gondolkozzunk együtt, tán másoknak is segíthetünk.

Tudomásom szerint (korábban már tranferáltattam Nyesz-t) a Nyesz csak akkor jogfolytonos (a 10 év "bünti" nélkül), ha a befogadóhoz megérkezik ugyanaz a pénzösszeg, ami az elöző helyen, esetünkben a Q-nál rajta volt. Szerintem most ez okozhat gondot, hogy mennyi az annyi, vagyis mit érnek a Q kötvények. Nekünk persze az lenne a legjobb, ha az 0Ft lenne, de mivel kapunk kárpótlást, nem hiszem, hogy ezt elfogadják. Jogilag a névérték minusz a bünti lenne jogos, de nem ismerek erről állásfoglalást. Tudomásom szerint foglalkoznak vele, de írni kéne a Kár. alapnak, hogy el ne aludjon az ügy.

Megköszönöm, ha megírod, hogy jutottál idáig, mert nekem a felszámoló még csak nem is válaszolt a a Nyesz és a Tbsz áthelyezésére vonatkozó kéréseimre. Nekem is csak Q kötvényem volt, meg némi kp és Kurázsi, de azt se tudtam kideríteni, hogy mely számlákon és mennyi, a válaszuk hiányában. Budapesti vagyok, a Báthory irodába jártam. Előre is köszönöm.


Vendég

#5738 Re: Re:

2016-02-23 21:39

#5737: - Re:  

 Én szintén NYESZ számlával rendelkeztem, amit 2008-ban nyítottam, s az akori jogszabályok értelmében 3 év volt a megkötés. Ha jól emlékszem, akkor ez 2010-ben változott 10 éves megkötésre a számla feltörésére vonatkozóan. Már januárban itt jeleztem, hogy a Felszámoló közleményében van szó a NYESZ és TBSZ számlákon lévő vagyon áttranszferálására. Innen tölthető le az a nyomtatvány, amit meg kell küldeni a felszámolónak. Én is kilincseltem pár banknál, hogy hova lehetne átkérni. Tekintettel, hogy új NYESZ számla nyítását kérték volna, ami  valójában - hiába a későbbi igazolás - most indult volna a 10 éves futamidő. Ezért úgy döntötte, hogy a meglévő számlaszámomat a Budapest Banknál adtam meg, és ezt küldtem el a Felszámolónak ajánlottan. Én február 02-án adtam póstára ajánlottan, és már 05-én imélben kaptam választ új kódszámmal, majd értesíteni fognak a döntésről. Tehát várok! Reméllem, hogy az itt leírtak talán másoknak is segít.

 

 


Vendég

#5739 Re: Re:

2016-02-24 06:45

#5737: - Re:  

 Pillanatnyilag csak gondolkodni tudunk, de a megoldás nem látszik, mivel nincs egységes gyakorlat. A jelen helyzetben a bedőlt brókercégek esetében más szabályok az irányadók mivel a TBSZ számlák is áthelyezhetők függetlenül attól hogy azon Q kötvények is voltak. A felszámolás alatt álló pénzintézetek esetében más szabályok vonatkoznak. Pl .kamatadó és eho mentesen lehet transzferálni a pénzeket. Itt a bankok jogi osztályainak felkészületlensége látszik leginkább, mert nem tudnak mit kezdeni a 0 kp tartalmú NYESZ számlákkal, aminél "csak" a jogfolytonosságot tudja a felszámoló transzferálni mert pénzeszköz nincs rajta. (pedig erre volt egy évük a bankoknak, hogy felkészüljenek rá a jogászok de csak a székük karfáját szorongatták és azon "dolgoztak", hogy lehetőleg ne kelljen csinálni semmit. Még most is hetek kellettek arra, hogy kiizzadják: Nem tudják fogadni a 0-s számlát esetemben a K&H persze kizárólag az én érdekemben. ) Esetemben még párszáz Ft mínusz is volt számlavezetési hátralék, amit a felszámoló helyszínen kifizettetett velem, mert a "mínuszt" nem lehet áthelyezni. Kértem akkor had tegyek rá még 500 Ft-ot hogy legyen rajta valami pénz, erre azt mondták hogy a felszámolási szabályok nem teszik lehetővé. Erősen úgy látom ,hogy ezek a jogi osztályok csak AB beadványok megírásában jeleskednek. Új információ, hogy a UNI Credit is hasonló álláspontot képvisel. bár ők már arról is nyilatkoztak, hogy mérséklik a lakossági üzletágat. Valami Patai aki a Q ügyben amúgy is jeleskedett.. Emlékeim szerint a CIB is így kezdte.


Vendég

#5740 Re: Re: Re:

2016-02-24 18:16

#5739: - Re: Re:  

Köszönöm a válaszod. Úgy tudom, hogy a bankok minisztériumi állásfoglalásra várnak. Ugyanez volt az adóvisszatérítéssel, amit végül megoldottak, a Nyesz helyett most már pénzszámlára is utalhat a NAV. Nem nagyon propagálták, van egy olyan érzésem, hogyan sokan nem is tudnak róla és hagyják elveszni az adóvisszatérítésüket. Figyelni kell mindent, és legalább itt informáljuk egymást. Ha lesz új infom, beírom a fórumra.  Jó lenne, ha más is ezt tenné. 

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2016-02-24 19:40



Vendég

#5742

2016-02-24 19:42

A felszamolótől ma kaptunk igazolást.


Vendég

#5743 Re:

2016-02-25 05:25

#5742: -  

 Miről, milyen igazolást?


Vendég

#5744 Re:

2016-02-25 05:36

#5742: -  

Ti kaptatok vagy a bank, ahol az új számlát nyitottátok? Nekem „csak” egy E-mail jött a felszámolótól, hogy az igazolást elküldték. Két hét múlva többszöri határozott kérdésemre válaszolva közölték: megkapták, de Ők nem tudják a jogfolytonosságot biztosítani . Ezért új számlaként kezelik - mert a jogi osztály……. most megyek felmondani.

2015 augusztustól

#5745 Re: Re:

2016-02-25 15:14

#5744: - Re:  

 NEkünk ebben a levélben azt közölték hogy 2014 augusztustől 2015 januárig mennyi volt a kamat ebből mennyi kamatadót fogtak le pedig előtte is volt penzunk bent meg utána is maradt ott.


Vendég

#5746 Re: Re:

2016-02-25 17:13

#5744: - Re:  

 Nálam ugyan ez. De szó szerint. Átmentem egy másik bankba előtte kérdeztem tudják e biztosítani a jogfolytosnosságot. A válasz- igen. Még nem jöttem ki az ajtón, az első banktól hívnak: most már ők is tudnák fogadni.

Na Patai Úr! B*sszák meg!


Vendég

#5747

2016-02-28 09:27

kapott mar valaki kotvenyrol elszamolast?


Vendég

#5748 Re:

2016-03-02 10:11

#5747: -  

 úgy látom, hogy senki


Vendég

#5749 Re: Re: Re:

2016-03-02 19:04

#5734: - Re: Re:  

 

Fura pályázaton viszi el Matolcsy rokona a Buda-Cash-vagyont

2016. március 02., szerda, 12:07

A Matolcsy György unokatestvérének érdekeltségébe tartozó NHB Bank úgy nyerte meg a bedőlt Buda-Cash ügyfélvagyonára kiírt pályázatot, hogy nem is felel meg az egyik alapvető feltételnek. Nem rendelkezik ugyanis országos hálózattal, márpedig ez a Buda-Cash-károsultak nagy száma miatt kötelező előírás volt a pályázatban.

 

Az ilyen hírek miatt gondolhatják sokan, hogy a Duna City project sokat érhet! 


Vendég

#5750 Re: Re: Re: Re:

2016-03-03 08:37

#5749: - Re: Re: Re:  

 Sokat is ér majd valakiknek, csak nem nekünk!