Quaestor károsultak megmentéséért


Vendég

/ #5736

2016-02-22 19:12

Akkor most valami más: Történet a következő. A Q -ban a NYESZ számlán kötvények (jó sok). Valamennyi kp. a számlavezetési díjra 2015 ben. -2016 január. Felszámoló kiadja (utalja) számlákon szereplő pár ezer Ft Kp-t majd közli, hogy 480 Ft tartozást mutat a NYESZ szla (számlavezetési díj hátralék) Ezt befizettem ott a helyszínen. Kérjem (kértem) az „üres” / mert forgalomképtelen Q kötvény van rajta/ transzferét a fogadó bankba, ahol előzőleg NYESZ számlát nyitottam.    A felszámoló elküldte a transzfer igazolást a fogadó banknak.
És itt jön a csavar: a bankom közli hogy nem tudja fogadni az „üres” NYEESZ számlát (2009 ben nyitottan, tavaly mentem nyugdíjba de már nem vehettem fel) mert-csak. A szabályokat kell nekik követni, nem akarnak törvénytelenséget, még a jogi osztálynak meg kell vizsgálni az én érdekemben óvatosak , hogy ne kezdődjön el újra a 10 éves időtartam.. bla bla. Ja a K&H. Ez megy egy hónapja.
Járt így még valaki? Ami fontosabb: tud valaki olyan bankot ajánlani ahová transzferáltathatom az üres NYESZ számlámat?