Quaestor károsultak megmentéséért

Quoted post


Vendég

#5894

2016-04-04 08:41

Q.2 tv. 16§

(3) A követelés ellenértékének meghatározásakor a jogosult értékpapírszámláján a befektetési szolgáltató felszámolásának elrendelésekor nyilvántartott kötvény vásárlása érdekében megfizetett összeget, de jogosultanként legfeljebb harmincmillió forintot kell alapul venni.

(4) A kárrendezésre jogosult részére fizetendő ellenérték meghatározása során a (3) bekezdés szerinti összegből le kell vonni a kárrendezésre jogosultnak vagy jogelődjének 2008. január 1-jétől az 1. § (1) bekezdése szerinti kibocsátó által kibocsátott kötvényére tekintettel jóváírt hozamot

Mi volt nyilvántartva 2015. márciusában?

A 2012., 2013-ban 11 vételben vásárolt QFH kötvények 7,9 M Ft értékben. Ez a követelésem.

A kamatok Káronszerzés? Nem tetszik, de rendben van, elfogadom. Vonják vissza ezeket a hozamait.

Vonják le a 11%-ot. Aláírom: Tanulja meg a hülye, hogy mibe fektet.

De hogy lehet levonni korábbi, 10-15 év alatt rendben kifutottt, lezárt ügyletek, 2008. és 2012. közötti hozamait.

Én a  QFH kötvények után nyújtottam be kárigényt. Kizárólag ezek hozama vonható vissza.

Hogyan lehet belekeverni az Ingatlan kötvények hozamait, a QFH kötvények kárrendezésbe?

Ha lett volna még Állampapír, egyéb Q kötvények, akkor semmi sem érvényes? Ez egy kamu cég 1990 óta?

Ha a Hrurira Kft. pl. 1998-ban alakul, akkor a Quasterban tartott pénzem összes hozamát visszavonják 1998-tól?

 

 

 

 

 

 

 

 

Válaszok


Vendég

#5897 Re:

2016-04-04 08:56:20

#5894: -  

 Én ma újra kiszámoltam 2002. évtől befektetett pénzem hozamait. Igy is kevesebb jön ki, mint amit ők számoltak, igaz csak kb. 20 e Ft-tal.

Én visszaírok a Kárrendezési Alapnak.

 


Vendég

#5900 Re:

2016-04-04 10:15:40

#5894: -  

  Azt, hogy miért vonhatják le a 2008 óta kifizetett összes hozamot, arra a tv. indokolása adja meg a választ, melynek lényege a tv. méltányosság alapú jellege.Az ex gratia jellegű juttatások jellemzője pedig, hogy ilyenkor „a jogalkotó nem jogi igényeket elégít ki, tehát nem eleve jogosultakat különböztet meg, hanem méltányosságból juttat javakat”

Indokolás:

„Tekintettel arra, hogy ex gratia juttatásról van szó, így a károsult követeléséből nemcsak az elévülési időn belül realizált hozam vonható le. A törvényjavaslat ezért a számviteli törvényben előírt nyolcéves iratmegőrzési kötelezettséghez köti a hozam levonását, vagyis a kárrendezésre jogosult követeléséből le kell vonni a 2008. január 1-jétől bármely, az érintett értékpapír-kibocsátó által kibocsátott kötvényére tekintettel jóváírt hozamot. A realizált kamat, hozam leszámítása azért indokolt, mert a vállalatcsoport működése minden esetben arra épült, hogy a hozamot az értékesítésből származó újabb bevételekből fedezték, azaz tényleges kötvényhozam nem realizálódott, a hozam kifizetése tulajdonképpen tőketérülésnek tekinthető.”