Quaestor károsultak megmentéséért


Vendég

#5876

2016-04-02 19:09

Nagyon helyes, így legalább mindenkié bennelesz a perben.


Vendég

#5877 Re:

2016-04-03 06:22

#5876: -  

Igen, de ez rajtunk nem segít. 

Inkább arról szeretnék olvasni, hogy kötelezték a felszámolót arra, hogy részletes elszámolást küldjenek a levonásokról.

Mindenkinek jobb lenne! Nekünk is tán könnyebb lenne elviselni a pénzünk elvesztését, ha látnánk, hogy korrekten, a törvénynek megfelelően számoltak. A felszámolónak és az alapnak is jobb lenne, mert elkerülhetnék a vádaskodást. Az elszámolás hiányában ennek nagyon hangos visszhangja lesz, nem is értem, miért nem teszik. És ha nem teszik, akkor az bizony alapos okot ad a gyanúsításokra.

Minden számítás nyilván számítógépen van, miből áll (állt volna) kinyomtatni és szétküldeni. Így aztán sokan joggal gondolhatják, hogy azért nem tették, mert a számítások nem korrektek.     


Vendég

#5878 Re:

2016-04-03 06:37

#5875: -  

 Ez lerágott csont, már rég megbeszéltük.

"Az ügyészség az 50 millió forintnál nagyobb kárt szenvedett 232 befektető sérelmére emelt vádat csalás miatt, az ügy sértettjeinek száma összesen csaknem 32 ezer."


Vendég

#5879 Re: Re:

2016-04-03 06:42

#5878: - Re:  

 nekünk meg tök mindegy

Elkeseredett

#5880 Re: Re: Re:

2016-04-03 08:23

#5871: - Re: Re:  

 Nekem az ajánlott további kifizetés elfogadása mellett több mint 30% -os a kamatok nélküli veszteségem. :(( És bizony ez 2 misi feletti összeg.

És most nem tudmo mit csináljak ? Elfogadjam a most felajánlott 700k-nál picivel több összeget vagy ..... ? Vagy mi lenne az amivel esélyem lenne legalább egy nagyobb összeget visszakapnom még úgy is veszteség mellett ?  Mert ha ezt elutasítom akkor gondolom csak a per marad   (de ahhoz le kell mondanom a felajánlott összegről )   aminek a hozadéka kétséges lehet .


Vendég

#5881 Re: Re: Re:

2016-04-03 08:31

#5879: - Re: Re:  

 Nehéz úgy vádiratot készíteni, hogy esetleg bizonyos személyekre is tekintettel kell lenni. Mindig a zavaros a legjobb.


Vendég

#5882 Re: Re: Re: Re:

2016-04-03 08:58

#5880: Elkeseredett - Re: Re: Re:  

Mielőtt döntesz, érdemes elovasni az esetedre vonatkozó részt itt:

http://pandp.palotas.net/hun/jogsegely

ide klikkelj

"p and p szakvélemény a kárrendezési alap elszámolása kapcsán"

 

 


Vendég

#5883 Re: Re:

2016-04-03 08:59

#5877: - Re:  

 Bocs, de Te úgye nem Mo-n élsz?


Vendég

#5884

2016-04-03 11:58

Hol kell kérnem hitelezői igénybejelentési kérdő ivet hogy

el tudjam küldeni a kárrendezési alaphoz tisztelettel Jámborné.

Vendég

#5885

2016-04-03 12:11

Beszéltem telefonon a VECTIGALIS veszprémi irodájában egy hölggyel. Azt mondta, hogy nincs igénybejelentő nyomtatvány, saját fogalmazásban kell bejelenteni a kárigényt, mellékelni kell az eredeti szerződés másolatát, meg kell nevezni a kért összeget és mindezt a budapesti irodájukhoz kell küldeni. Ezenkívül a Fővárosi Törvényszék Gazd.-i Hivatalának számlájára át kell utalni a kért összeg 1 (egy) százalékát. Azt nem tudom, hogy az utalás megjegyzés rovatába mit kell írni; gondolom a saját adatainkat. Ezt azoknak kell megtenni, akiknek a Hrurira ellen van a meglévő kötvényekből eredő pénzkövetelése. 


Vendég

#5886

2016-04-03 14:35

Egyetértek vele!

Vendég

#5887

2016-04-03 14:46

Szeretnél véleményeket van az öszeg amit befiettem van róla szerződésem névérték,eladási ár

van nettó hozamok levonás,van egy ezzel csökkentett összegem és végül amit a BEVA fizetett.

mit kell bejelenteni a felszámoló felé milyen összegnek az 1 %-át kell befizetni ami papir most jött ott 0 a kif.érték.

Kérek szépen véleményeket köszönöm


Vendég

#5888 Re:

2016-04-03 15:30

#5887: -  

 Én úgy értelmezem, hogy a valós kötvény után (befizetett összeg+a PTK. szerint járó kamat) kell az 1%-t befizeti. Tehát ha vásárolta 1 mFt-ért kötvényt és annak 30%-a valós, akkor 3 e Ft-t kell befizetni.Plusz még számold ki az utána járó kamatot is. De minimumm 5 e Ft-t be kell fizetni. (ez a VEVTIGALIS).

A fiktív kötvényeknél, azt amit nem fizetett a BEVA. Tavaly kellett bejelenteni a hitelezői igényt. Hogy most mi van, nem tudom, ha nem jelentetted be.


Vendég

#5889

2016-04-03 16:51

Palotasrol mit tudunk, mennyit ker a kepviseletert?


Vendég

#5890 Re: Re: Re: Re:

2016-04-03 18:27

#5880: Elkeseredett - Re: Re: Re:  

 Azért azt is számold bele, hogy senki sem fogja ingyen a pered végigvinni. Itt alaphangon kb 100e Ft-os beszállókról beszélünk - amit azonnal ki kell csengetni - a végén pedig 9-10% sikerdíjakról ami a visszakapott pénzből jön le. Nem tudom mekkora összegről van szó - de ha a 700e-t emlegeted, s a károd 30%-os (azért egy részletes kimutatást megtekintenék, hogy ilyen tételnél hogyan lesz valakinek 30% fölötti kára....) akkor ne felejtsd el ezeket a költségeket hozzávenni. No meg a végén még akár pofára esés is lehet, hisz bukott pernél NULLA lesz a hasznod, plusz meg a beugrót is bukod. Nem adok tanácsot neked, de ekkora összegnél én biztos nem szarakodnák perrel évekig... még akkor sem ha TUDOM mindenkinek a saját elvesztett pénze a legfontosabb, s a saját kára a legnagyobb, plusz mindenki tisztességesen kereste a pénzt munkával, takarékoskodással, de ha mindent beleszámolunk - mondom igy, a pontos kárérték ismerete nélkül - akkor nekem nem éppen a per fele rohanás jut eszembe az adott ügyről. Persze, ha a valós kár TÖBB millió, s valakinek van jópár éve a perre akkor lehet arra is hajtani. (zárójelben a perek sem hozamos hozamokról fognak szólni, sőt mint mondtam, Palotás maga is elismerte, hogy a 11% levonás IS jogszerű azaz a végén sem biztos, hogy a 30% veszteségnél kevesebbel fogsz - nyert per esetén - kijönni - főleg ha még az ügyvéd is levesz a 10% sikerdíjra)


Vendég

#5891

2016-04-04 05:09

Komoly csalódás érheti a Quaestor ügyfeleit, amikor kézhez kapják a postástól a kártalanítás második körében megítélt pénzről szóló értesítést. A Kárrendezési Alap ugyanis az eddigi számítások szerint csupán 34,5 milliárd forintot tervez fizetni nekik. A Befektető-védelmi Alap (Beva) – amely alá egyénként a Kárrendezési Alap is tartozik – viszont tavaly júliusban még a korábbi Quaestor-törvény alapján 100 milliárd forintos kifizetéssel kalkulált, vagyis a második körben körülbelül harmadannyi pénzhez jutnak majd a befektetők, mint amit eredetileg reméltek.

 

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2016-04-04 06:24



Vendég

#5893 Re:

2016-04-04 08:39

#5891: -  

 A Befektetési szabályzatot ennek érdekében még módosították 2016. február 17-én, a beadási határidőn túl.


Vendég

#5894

2016-04-04 08:41

Q.2 tv. 16§

(3) A követelés ellenértékének meghatározásakor a jogosult értékpapírszámláján a befektetési szolgáltató felszámolásának elrendelésekor nyilvántartott kötvény vásárlása érdekében megfizetett összeget, de jogosultanként legfeljebb harmincmillió forintot kell alapul venni.

(4) A kárrendezésre jogosult részére fizetendő ellenérték meghatározása során a (3) bekezdés szerinti összegből le kell vonni a kárrendezésre jogosultnak vagy jogelődjének 2008. január 1-jétől az 1. § (1) bekezdése szerinti kibocsátó által kibocsátott kötvényére tekintettel jóváírt hozamot

Mi volt nyilvántartva 2015. márciusában?

A 2012., 2013-ban 11 vételben vásárolt QFH kötvények 7,9 M Ft értékben. Ez a követelésem.

A kamatok Káronszerzés? Nem tetszik, de rendben van, elfogadom. Vonják vissza ezeket a hozamait.

Vonják le a 11%-ot. Aláírom: Tanulja meg a hülye, hogy mibe fektet.

De hogy lehet levonni korábbi, 10-15 év alatt rendben kifutottt, lezárt ügyletek, 2008. és 2012. közötti hozamait.

Én a  QFH kötvények után nyújtottam be kárigényt. Kizárólag ezek hozama vonható vissza.

Hogyan lehet belekeverni az Ingatlan kötvények hozamait, a QFH kötvények kárrendezésbe?

Ha lett volna még Állampapír, egyéb Q kötvények, akkor semmi sem érvényes? Ez egy kamu cég 1990 óta?

Ha a Hrurira Kft. pl. 1998-ban alakul, akkor a Quasterban tartott pénzem összes hozamát visszavonják 1998-tól?

 

 

 

 

 

 

 

 


Vendég

#5895 Re:

2016-04-04 08:44

#5885: -  

 A Fővárossi Törvényszék 38.Fpk.01-15-003635/8 kell a megjegyzés rovatba (tájékoztató levél alapján), hogy tudják, hogy melyik felszámolásról van szó a Gazd. Vers. Hiv--nál.


Vendég

#5896

2016-04-04 08:50

nyugdijas karosult vagyok, nem tudom mit tegyek: Palolatas urhoz forddul Onok kozul valaki? mi a tapasztalat? koszonom. 


Vendég

#5897 Re:

2016-04-04 08:56

#5894: -  

 Én ma újra kiszámoltam 2002. évtől befektetett pénzem hozamait. Igy is kevesebb jön ki, mint amit ők számoltak, igaz csak kb. 20 e Ft-tal.

Én visszaírok a Kárrendezési Alapnak.

 


Vendég

#5898 Re: Re:

2016-04-04 09:30

#5897: - Re:  

 Nekem is volt ingatlan kötvényem, sőt állampapírom is. Olyan nagy az eltérés az általam számított és közölt levonás között, hogy feltételezhető, hogy levonták ezek hozamát is. De hogy tudom ellenőrizni?

Van valami ötleted, mit tegyünk? Egyáltalán tehetünk valamit?  


Vendég

#5899

2016-04-04 10:05

Kedves Károsulttársaim!

Megkaptam ma reggel a Kártalanítási Alap levelét, melyben a következőt írják:

-a 2015. áprilisi nyilvántartás szerint kb 9,5 millió Ft értékben van kötvényem
-a 2008-2015 időszakra terjedő hozamok értéke kb 2,8 millió Ft (LEVONANDÓ a követelésemből)
-a BEVA a fiktív kötvények után kb 6,0 millió Ft-ot fizetett 2015. júliusban
-a 3,0 millió feletti követelés miatt LEVONANDÓ további kb 0,4 millió (400 ezer) Ft
-a Kártalanítási Alap által kifizethető összeg most kb 0,3 millió (300 ezer) Ft

Ti mit tennétek? Elfogadnátok ezt az ajánlatot vagy perre mennétek vagy harakiri???
Ugyanis a 9,5 millió Ft követeléssel szemben a visszakapható 6,3 millió Ft az konkrétan számomra 3,2 millió azaz 34% bukás.

Na ezt próbálja megmagyarázni a kormánypárt, hogy milyen jól jártam, hogy nemhogy rövidúton (2-3 hónap alatt), hanem egy év után is ekkora a kifizetetlen követelésem.


Vendég

#5900 Re:

2016-04-04 10:15

#5894: -  

  Azt, hogy miért vonhatják le a 2008 óta kifizetett összes hozamot, arra a tv. indokolása adja meg a választ, melynek lényege a tv. méltányosság alapú jellege.Az ex gratia jellegű juttatások jellemzője pedig, hogy ilyenkor „a jogalkotó nem jogi igényeket elégít ki, tehát nem eleve jogosultakat különböztet meg, hanem méltányosságból juttat javakat”

Indokolás:

„Tekintettel arra, hogy ex gratia juttatásról van szó, így a károsult követeléséből nemcsak az elévülési időn belül realizált hozam vonható le. A törvényjavaslat ezért a számviteli törvényben előírt nyolcéves iratmegőrzési kötelezettséghez köti a hozam levonását, vagyis a kárrendezésre jogosult követeléséből le kell vonni a 2008. január 1-jétől bármely, az érintett értékpapír-kibocsátó által kibocsátott kötvényére tekintettel jóváírt hozamot. A realizált kamat, hozam leszámítása azért indokolt, mert a vállalatcsoport működése minden esetben arra épült, hogy a hozamot az értékesítésből származó újabb bevételekből fedezték, azaz tényleges kötvényhozam nem realizálódott, a hozam kifizetése tulajdonképpen tőketérülésnek tekinthető.”