Quaestor károsultak megmentéséért

Quoted post


Vendég

#6164 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Közeleg a határidő!

2016-04-16 07:30

#6156: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Közeleg a határidő! 

Elolvastam nagyon figyelmesen a Kárrendezési szabályzatot és annak módosított változatát. Ránk, jelenleg sajnos ez vonatkozik. Írhatunk mi akármit az Alapnak, majd visszaírják, hogy az ingatlan kötvények hozamát a jelenleg érvényes tv. alapján vonták le. Egyetlen esetben sem tehetnek kivételt, mert akkor borulna az egész kárrendezési folyamat. Amíg ez érvényben van, szerintem reménytelen a helyzetünk.

Más lehet a helyzet, ha a törvényt megtámadják a pereskedők, de az már egy másik, hosszú történet lesz.

Akinek viszont most nem nullás az elszámolása, és a kárrendezési összeg felvétele mellett dönt, annak az ingatlan kötvények teljes hozamának veszteségét is le kell írni, sajnos. Én legalábbis így látom, de lehet, hogy tévedek. Ti hogy látjátok?   

Válaszok


Vendég

#6165 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Közeleg a határidő!

2016-04-16 08:23:56

#6164: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Közeleg a határidő! 

2015.évi CCXIV. tv. 1§ és 16§ szerint egyértelmű, hogy mi után lehet kártérítést kérni és mit lehet levonni.

Ennek a törvénynek kell megfelelnie, összhangban lenni a Kárrendezési Szabályzatnak.

A 2016. január 7-én elfogadott szabályzattal nincs semmi baj. Az 1.1 és az 5.2 pontok szerint is

egyértelmű hogy a kárrendezésbe a felszámoláskor az értékpapírszámlámon nyilvántartott kötvényeim

(nekem két sorozatból QFH kötvények) adhatók be, tehát szerintem csak ezek hozama vonható vissza 2008-ig.

A törvényből egyáltalán nem következik, hogy a kárrendezésben nem is szereplő, minden más kötvény hozamát

vissza kellene vonni, főleg nem 2002-ig visszanyúló hozamokat.

Milyen jogrendszerben állna meg az, hogy 13 évre visszamenően vesznek el megszerzett javakat, tulajdont.

Már a visszamenőleges hozam levonás is vitatható, jogszerű-e, alkotmányos-e, de tudomásul kell vennünk,

hogy amíg az AB nem dönt, addíg ez a törvény van hatályban, ezt kell alkalmazni.

A probléma az, hogy szándékosan félre értelmezik törvényt, erre a rossz értlmezésre alapozva, 2016. február 17-én

módosítják a szabályzat 5.2 pontját.

Számoltak és levontak, beszopattak mindenkit, és tv-re szabályzatra hivatkozva lezártnak tekintik az elszámolást.

Én nem hiszek benne, hogy a Hrurira felszámolásába beadott hitelezői igényekből bármi is megtérülne.

Pereskedés egyénileg vagy perrtársaságban, évekig elhúzódik, és kétséges a végeredmény. Van éretlme?

A még hiányzó pénzünket, csak akkor fogjuk viszontlátni, ha az AB vissza dobja, az Országgyűlés meg módosítja a tv-t.

Kérdés, hogy akarják-e.