Quaestor károsultak megmentéséért


Vendég

#2801 Re: Re: Re: Re: Emberek nem kell hangosan goldolkodni,egyéni vélemények maradjank a fejekben,ezzel

2015-07-05 08:45

#2787: - Re: Re: Re:  

"Emberek nem kell hangosan goldolkodni,egyéni vélemények maradjank a fejekben,ezzel talán nagyon sok embernek

ártanak."

Akkor minek ez a csoport? Vagy inkább forditsuk meg: Ha nem tetszik, amit egyesek írnak nem kell olvasgatni!

Épp ezért nincs még pénzünk, mert csendben várunk mint a birkák!

Eleve nem így kellett volna! Egyenlegközlőt megküldték, ha elfogadjuk fizetnek! Kész. Ennyi.

Igen "nagyon sok embernek ártanak", azzal, hogy mindennapi megélhetésük ezzel a húzással veszélybe került!!!! Persze ez másnak nem gond!!!!!!!!!!!!!

2x30 nap letelik hétfőn! S a törvény "30 napon belül"-t emleget! Meghosszabbitható, pedig szerintem arra vonatkozott, hogy ha hiánypótlásra szólítják fel a kérelmezőt!

(...ezért vagyunk kiszolgáltatottak, mert engedjük.....)

Önnek vagy nincs bent ragadt pénze vagy........ Több mint 3 hónapja nem tudunk rendelkezni vele, értéke romlik (egyre nagyobb a veszteség).

32 ezer ember hűlyítése, ha nem fizetik ki a napokban (aki türelemre int az is hülyít meg Ön is). Tologatják az időpontokat.

 

 Emberek nem kell hangosan goldolkodni,egyéni vélemények maradjank a fejekben,ezzel talán nagyon sok embernek

ártanak.


Vendég

#2802 Re:

2015-07-05 08:56

#2792: -  

 

"  ...Kormány  felelős  minisztere nyilatkozott..."

1.,   Varga Misi úgy nyilatkozott hogy azért 1 kulcsos az adó, mert aki 10szer többet dolgozik, az 10x többet vigyen haza!!! No ez a NÉP HŰLYÍTÉSE!!!! Köztudott, hogy vannak jól keresőt (alap fizetésűek és magas), tehát nem egyszíntről indul a z alapbér! Aki minimálbéren dolgozik 10 annyit mint pl. egy nagykeresetű az sosem fog 10x annyit hazavinni..... Parasztvakítás...ahogy szokták mondani!!!

2., Már NEM TÉMA a QUAESTOR ügy! Van más! Nem kell foglalkozni vele a kormánynak! Nem érdeke ..........


Vendég

#2803

2015-07-05 09:03

A határidők meghosszabításáról már nyilatkozni kellett volna! Ugyanis a jövő héten már meg kellene kapni azoknak, akik elsőként adták be!

Ha nem, akkor törvényt sértenek. Nekünk be kell tartani, .......


Vendég

#2804

2015-07-05 18:24

Hiánypótlásra nem kértek fel, iktatószámot június 8-án kaptam. Mikorra várható a kifizetés, igaz, hogy jövő héten megkapom a pénzem?


Vendég

#2805 Re:

2015-07-05 19:09

#2804: -  

 Az illetékesektől tessék ezt megkérdezni, minket is nagyon érdekelne a válasz. 

Undertaker

#2806 Quaestor

2015-07-06 16:31

Tisztelt Sorstársaim!

Jómagam május 8.-án adtam be a Kormányablakba a kártérítési igényemet quaestor kötvény miatt.

Több mint egy hónap múlva,június 17-én jött vissza a válasz a Quaestor károsultak Alapjától,hogy minden adat egyezik !

Erre ma július 6.án megint küldtek egy levelet,hogy hiányos a beadványom,mert kell nekik az összes kötvényszerződés is!

Hát én ekkor telefont ragadtam,és felhívtam őket cirka fél óra alatt sikerült.

Kérdem a hölgytől hogy az első levelükbe miért nem kérték az eredeti szerződéseket,megint miért kellett 1 hónapot húzni az időt?

Erre ő,nem olvastam el körültekintően a kitöltési útmutatót :)

Na ekkor elszakadt a cérna,mielőtt a kormányablakba beadtam volna a kártérítési igényemet,akkor is felhívtam őket,és azt mondták hogy elég az igazolás amit a felszámoló non profit kft kiadott!!!

 

 

 


Vendég

#2807 Friss hírek!

2015-07-06 17:49

Július 13-tól indul a kártalanítás! 

A Portfolion olvashatjátok a teljes cikket!  Egyenlőre,csak 20.000 Euróig fizetnek. Az e fölötti rész kifizetése az Alkotmánybíróság döntésétől fog függni!!   (hát,ezt jól kitalálták)


Vendég

#2808

2015-07-06 18:01

És az is jól ki van találva, hogy

"...a Beva a QA által a kárrendezési eljárás részeként fizeti ki a 2001. évi CXX. tv. (Tpt.) szabályainak figyelembevételével..."

1 millió Ft 100%-ban, az 1-6  millió Ft 90%-ban.

Tehét akinek 6 millió Ft névértékű kötvénye volt az 5,5 milliót kap vissza.

Vagy tévedek?

 


Vendég

#2809 Re: Friss hírek!

2015-07-06 18:15

#2807: - Friss hírek!  

 Az Alkotmánybíróság az Alkotmánybíróság Ügyrendje 12. §-a alapján 2015. július 20-tól 2015. augusztus 28-ig ítélkezési szünetet tart.

Ezt az ügyszámot lehet figyelni:

  IV/01795/2015

 


Vendég

#2810 Re:

2015-07-06 18:22

#2808: -  

 Szerintem,nem tévedsz! Tudod,ez mindig úgy van kitalálva,hogy ők járjanak jobban. Mindenesetre,most kellene nagyon összefognunk és kiállni egymásért! Valami okosat kellene kitalálnunk!


Vendég

#2811 Re: Re:

2015-07-06 18:41

#2810: - Re:  

 Megy a megosztás rendesen, így a 6M ( 5.5, de a szövegezés itt is tetszik " A Beva a Quaestor Károsultak Kárrendezési Alapja (QA) útján a hiányzó kötvények miatti pénzkövetelést fizeti ki a károsultaknak" - ez akkor 3/4 - 1/4 arány, mert a BEVA csak a hiányzó 150Mrd-ra fizet ) alattiakat már letudják, marad egy jelentősen kisebb létszám.

Az is érdekes, hogy az AB-hez 06. 15-én érkezett a beadvány mikor már mindenki megkapta az egyenlegközlőjét és örült az egyezésnek, na csányi barátunk akkor köpött a levesbe!  Bocs. már 6-án is:

  IV/01635/2015

Így már könnyebb lesz elmeszelni a törvényt, már azokat a jogszabályokat megalkották, hogy szinte 0 a perelés esélye és mondhatják, hogy mi pedig megpróbáltuk a kártalanítást.

De ne legyen igazam...


Vendég

#2812 Re: Re: Re:

2015-07-06 19:27

#2811: - Re: Re:  

 Most,még én is remélem,hogy nem lesz igazad! de,ha ez netán így végződne,akkor mindenkinek le fog esni a tantusz,hogy az egész játszma,jó előre le volt rendezve! és a csányi barát is be volt szervezve a buliba!  Tarsoly,meg kap 10-évet,aztán 5-év múlva kiengedik és élvezheti,barátaival a milliárdokat!   Akkor aztán, tényleg mindenki előtt nyílvánvalóvá válik,hogy a legjobb vállalkozás magyarországon brókernek,bankárnak,politikusnak lenni! 


Vendég

#2813

2015-07-06 19:46

--------

ez egyszerüen hihetetlen most hiánypótlást kértek, pedig arról volt szó hogy a felszámoló egyenlegközlője kivált minden mást pl. quaestor adásvételi stb.

Meghoztak egy törvényt és egyenlőre mégsem törvény

hihetetlen hogy átvertek minket.

az alkotmánybíróság kimondta, hogy nem volt benfentes kereskedelem mi jöhet ezek után

vendég

#2814

2015-07-06 23:43

 Van egy sanda gyanúm...mivel az ógyészség megalapozatlannak találta az E.PM feljelentését a bennfentes kereskedésre, kormányunk fellélegzett, akkor már nincs hivatalos nyomás, kiszór 6 millákat a többi meg mehet a levesbe.

Nem tudom felfogni, hogy egy parlament által megszavazott törvényt nem tud érvényesíteni a bankokkal szemben(vagy nem akar) és arra hivatkozkozik, hogy nem tudja a kifizetéseket finanszírozni, egy alkotmánybírósági beadvány hogy bírálhat felül egy törvényt, annak végrehajtását hogyan akadályozhatja meg.

Kérek egy okos segítséget, magyarázza el az én primitív agyamnak, mert nem tudom felfogni, ekkora marhák vagyunk...így átb-nak bennünket?!!!!

 

 


Vendég

#2815

2015-07-07 03:58

A BEVA 6 millióig kártalanítja a fiktív kötvények tulajdonosait. Ez azt jelenti, hogy a fiktív kötvények egyes sorozatoknál 70-30, ill. 60-40%-ban vannak jelen. Ezeket kártalanítják most. Természetesen 1 millió felett további 10%-ot is levonnak.

Ez azt jelenti, akinek 6 millió a követelése az jó esetben max kaphat 3,8 millió forintot. Tehát 30-40-ot bukik most mindenki. 


Vendég

#2816

2015-07-07 04:12

Azt hiszem, hogy fogunk mi még sírni! Olvassatok és számoljatok! Én megtettem. Remélem tévedek.

 

QA közleményében két mondat: "...Közel 32 ezer ügyfélnek összesen 88 milliárd forintot fizetnek ki..."

"...A 100 ezer euróig (30 millió forintig) fennmaradó további követeléseket a QA időben eltolva tudja teljesíteni. Ennek a további közel 100 milliárd forintos kártérítési résznek a kifizetése ugyanis csak az Alkotmánybíróság döntése és az ahhoz igazodó, esetleg szükséges jogszabályi változások ismeretében folytatódhat...."

A portfolio.hu április 13-án megjelent cikkében volt egy táblázat, hogy a 32000 károsultnak kb mennyi pénze ragadt benn:

1-6 millió Ft között 22ezer fő kb. 61 MRD Ft (átlag 2,8 millió Ft/fő),

6-30 millió Ft között 10ezer fő kb. 128,4 MRD Ft (átlag 12,8 millió),

30 millió felett 73 fő kb. 20 MRD Ft (átlag 274 millió)

A 22ezer fő 61 MRD Ft-ja, plusz a 10ezer fő 6 millióig 60 MRD Ft.

A BEVA, a 6 milliós határig, a 32.000 károsultnak összesen 121 milliárd Ft-ot kellene kifizessen.

Ehhez képest a közlemény 88 milliárd Ft-ról szól. Ami csak úgy jön ki, hogy BEVA kizárólag a fiktív kötvények után fizet!

A 212 milliárd Q kötvényből 154 milliárd a fiktív kötvény. Arány: 72,64%. 121x0,7264 = 87,89. Itt van a 88 milliárd.

Tehát a mostani kifizetéssel szerintem BEVA-tól csak a fiktív kötvények arányában kapunk pénzt.

Ami 6 millióig járna, annak a kb 70 %-át, mínusz az 1 millió feletti rész 10% önrésze.

 

A maradék 30%-ot (121-88 = 34 MRD) és a valós kötvények utáni 68 milliárdot, majd Q Alap fogja kifizetni.

34+68=104 milliárd. Itt van a második mondat "közel 100 milliárdja"

 

Névértéken fizetik ki a kötvényeket. Nekem ez a 2014.áprilisi állapot. Eddig buktam 12-15 hónap hozamát.

BEVA kártalanításban bukjuk az 1-6 milliók 10%-os önrészét, de egyenlőre csak a 6 millió alatti 70%-ot kapjuk.

A maradék 30% és a 6 millió feletti pénzek Alkotmány Bírósági döntés függvényében, ki tudja ki lesznek e fizetve.

Teljes kártalanítás? Vicc. Csak röhögni nem tudok.


Vendég

#2817 Re:

2015-07-07 05:34

#2816: -  

 Ebben teljesen igazad van. Átvágtak bennünket újra. Az alkotmánybíróság szeptemberig szünetel,  az országgyűlés elment nyári szabadságra.

Itt csak a népbutítás történik, semmi több. Egyes kötvénysorozatoknál a fiktív, nem fiktív arányokat nem ismerjük. Állítólag van olyan sorozat, ahol 60% a fiktív. Ez azt jelenti, hogy 6 millióig az illető bukik 40%-ot, plussz a 10% önrészt, így a bukó 45% is lehet. Felháborító az egész! Ezért ment az időhúzás és a bohockodás.


Vendég

#2819

2015-07-07 06:35

Mivel Csányi beleköpött a levesbe ezért MEGSZÜNTETEK MINDEN KAPCSOLATOT AZ OTP-vel !!


Vendég

#2820 Re:

2015-07-07 07:06

#2819: -  

 A Buda Cashesek is beleköptek a levesbe. Elsőként ők támadták meg a törvényt.


Vendég

#2821

2015-07-07 07:14

Tisztelt Q.károsultak!

Úgy gondolom,itt van az idő,hogy újra kimenjünk az utcára!  Tüntetnünk kell,mert ha nem tesszük meg,akkor komolyan azt fogják rólunk hinni,hogy mi tényleg bírkák vagyunk és azt tehetnek velünk amit akarnak!

Jól meg kell szervezni,ezért kérjük az erre kompetens embert, szervezze meg a tüntetést!!

Egységben az erő!!!

Undertaker

#2822 Re:

2015-07-07 07:59

#2821: -  

 Támogatom az ötletet!!!

Ez már tűrhetetlen,figyeljétek meg az Alkotmánybíróság elfogja kaszálni a törvényt.

Ez az egész egy jól megírt forgatókönyv szerint zajlik,ÉBRESZTŐ EMBEREK!!!!!!

Viktor Királyunk megint szart csinált a szájából,Hajrá Fidesz csak így tovább!!

 


Vendég

#2823 Re: Re:

2015-07-07 08:11

#2822: Undertaker - Re:  

 A PSFN-nél már a telefont sem veszik fel, érdeklődtem volna, hogy miért nem kaptam még mail-ben értesítést  a tértivevényesen általuk visszajelzett kárigényemre.

Visszaírni sem lehet nekik, nem létező mail-cím, ezzel jön vissza a levél.

Mi a véleményetek?

Köszönöm a választ.


Vendég

#2824

2015-07-07 08:39

Fel kellene hívni megint a FIGYELMET .

Hogyan lehet az, hogy jogerőre emelkedett törvényt sem tartják be?

Alkotmánybírósághoz beadott...... miért tud megakasztani egy még érvényben levő törvény?

Vicc az egész (rossz vicc)!

De sokan hitték, hogy 1 levél a kezükben (amely semmit lényegeset nem tartalmazott)  és már azt hitték minden OK.

Sőt megszólták aki próbálta felrázni őket, mesékben hittek: ...valaki azt írta, hogy hinni kell a miniszternek...


Vendég

#2825 Re: Re: Re:

2015-07-07 08:50