Quaestor károsultak megmentéséért


Vendég

#2751 Re:

2015-06-24 09:51

#2750: -  

 Tehát ez az, amiért még mindig vizsgálódnak!??

Így aztán csúsztatják majd a határidőt.

Mert ki tudja mikor tárgyalja majd az AB az otp beadványát, no meg mi lesz az ítélete???

Úgy látszik most is csak abban reménykedhetünk, hogy ott is az ő embereik vannak többségben.


Vendég

#2752 Re:

2015-06-24 12:05

#2750: -  

 TV2 Mokka - Varga Mihály:


"...Én azt gondolom, hogy a Questor károsultjainak a rendezése most  ez az első számú feladat amit az államnak, a kormánynak végre kell hajtani. Itt is ugye a bankok feljelentése után egy jogi, alkotmánybírósági vizsgálatba futott bele az ügy. Ahhoz hogy ez tisztázott legyen és senki ne kerüljön abba a helyzetbe, hogy valamikor valamilyen kártérítést vissza kelljen fizetnie, meg kell várni ennek a jogi eljarásnak a végét..."

Na, akkor most lehet kezdeni az aggódást.

Ha meg is kapjuk a pénzünket július végéig, ahogy Rogán ígérte, az AB döntésétől függően még akár vissza is vehetik?

Q kötvényesek számára eddig nagyon szépen alakultak a dolgok, de az Alkotmánybíróság döntésétől függ, hogy egyáltalán pénzünkhöz jutunk-e.

A Hungária kötvényesei azért fordulnak (vagy fordultak már?) AB-hez, mert hátrányos megkülönböztetés rájuk nézve a Q kötvényesek kártérítése. Szeretnék, hogy a törvény kiterjesztésével kártalanítást kapjanak ők is, hiszen hasonló módon lettek átverve.

A bankok nem nagyon akarnak pénzt belerakni se BEVA-ba, se Quaestor Alapba. OTP azért ment AB-hoz, hogy miért nekik, a "tisztességeseknek" kellene kártéríteni.

És úgy tudom a Buda Cash részvényesei is AB-hoz fordultak. Nem a Questorosok ellen, de a saját érdekeik érvényesítése miatt.

Kun Mediátor károsultak is Quaestor törvényhez hasonló megoldást szeretnének.

Ránk, Quaestorosokra nézve ezekből csak annyi érdekes, hogy ha úgy dönt az AB, tök mindegy miért, de a törvény alkotmányellenes, akkor mi lesz? Újra tárgyalják a törvényt? Mikor? Parlament elment nyári szünetre.

Lesz kifizetés vagy nem? Ha kifizetki, akkor reménykedjek, hogy nem kérik vissza?

Ha a bankoknak ad igazat, akkor honnan lesz pénz a kártalanításra?

Csak a kérdések.

Ne legyen igazam, de rohadtul nem vagyok nyugodt.


Vendég

#2753

2015-06-24 12:41

Azért érdekes, hogy a Beva ezzel kapcsolatban nem tesz ki a honlapjára semmiféle közleményt. Szépen alakul ez az egész maszlag. Remélem nem húzzák el ezt az egészet a végtelenségig.


Vendég

#2754 Re:

2015-06-24 13:02

#2753: -  

 Ha elhúzzák akkor jogosan kérhetünk mi is késedelmi kamatot! 


Vendég

#2755

2015-06-24 13:19

Ha nem lesz normális pénzkifizetés vagy ha elhúzódik,azt a Csányi elvtársnak lehet megköszönni! Ő egy nagyon "tisztességes és becsületes" magyar ember!:) Gratuláljatok neki!  Hajrá OTP. = Ovatosan Takarodj a Picsába!!!


Vendég

#2756

2015-06-24 13:31

Miért van olyan érzésem, hogy a törvényhozók erre számítottak, hogy úgy is az Alkotmánybíroságon végzi az ügy. Mi szerettünk volna kártalanítani, de sajnos mások szerint ez alkotmányellenes.


Vendég

#2757

2015-06-24 13:32

Az előbb hívtam a BEVA-t. Az ügyintéző azt mondta, hogy erről az egészről nem tudnak semmit. Szerintem aki csak teheti az telefonáljon az ügyfélszolgálatra. Hátha megjelentetnek valamiféle közlemény. Ezt a témát most szerintem nagyon nyomni kell minden fórumon.


Vendég

#2758

2015-06-24 13:38

Ha valaki tudja akkor a Facebook csoportoknak is nyomja fel a témát!


Vendég

#2759 Re:

2015-06-24 14:22

#2755: -  

 Távol áll tőlem, hogy Csányit védjem, de szerintem rajta kívül is még benyújtották páran, mert sokak szemét csípi ez a törvény.


Vendég

#2760 Re: Re:

2015-06-24 14:49

#2759: - Re:  

 Akkor azoknak is csípje úgy ki ez a törvény a szemüket,hogy vakon tapogassanak életük végéig!

 


Vendég

#2761

2015-06-24 15:02

Azért van ebben egy-két érdekes dolog! Eddig egyetlen más hírportálon sem találkoztam ezzel a hírrel. A másik, hogy szerintem politikai öngyilkosság lenne a Fidesz részéről, ha a törvény nem valósulna meg. Egyébként meg mi a frásznak hoztak egy ilyen törvényt ha az Alkotmánybíróságon nem megy át. Eleve meg sem kellett volna alkotniuk, vagy gondolták, hogy majd a parlamenti elfogadás és Áder aláírása után kettő hónappal bohócot csinálnak magukból is meg a károsultakból is. Szóval nekem ez elég gáz így egy kicsit. Érdekes, hogy már azt is tudták, hogy a kifizetőhely az OTP lesz.  


Vendég

#2762

2015-06-24 17:11

idézet von VARGA :ALKOTMÁNYBÍRÓSÁGI ELJÁRÁSBA  FUTOTT AZ  ÜGY,  MEG KELL  VÁRNI  A  JOGI   ELJÁRÁSNAK  A  VÉGÉT !!!   

TEHÁT  ERRE  VÁRUNK  , EZT  EDDIG  EGYETLEN  SZERVEZET  SEM   TUDTA,  VAGY  NEM MERTE NYIVÁNOSSÁGRA  HOZNI  ????

  MÉg  mindig  nyugodtak  vagytok   !!!   ????

 

RIADÓ  qUAESTOR   KÁROSULTAK   !!!!

 

JÁTSZANAK  AZ  IDEGEINKKEL. sORBA  ÁLLUNK, NYILATKOZUNK,   EGYEZTETÜNK, /1 felügyeleti biztos,  felszámoló biztos,

 

BEVA, PSFN , besorolnak, tovább  egyeztetnek és  SZIVATNAK,  SZIVATNAK.   Miért  nem  nyilatkozzák  azt amit

 

VArga  MIhály  ma  TV-ben  !!!

 

Magyarország  ugye  jogállam  !!!???? 

 

kÜLÖNÖSEN   AJÁNLOM  AZ  EDDIG BENNÜNKET  NYUGTATÓK  FIGYELMÉBE  !!

re 2730-2740


Vendég

#2763 Re:

2015-06-24 18:24

#2762: -  

 Kedves Sorstársam!

Arra álmodban se gondolj,hogy nem vagyunk felkészűlve a legrosszabb forgatókönyre is!


Vendég

#2764 Re:

2015-06-25 13:15

#2756: -  

 én is pontosan ezt érzem, lehet hogy egy színjáték tragikus hősei vagyunk?


Vendég

#2765 Re: Re:

2015-06-25 13:46

#2764: - Re:  

 Ez is benne van a pakliban., és mit teszel,ha kiderűl,hogy pontosak voltak a megérzéseid? Te is bosszút állsz? vagy belenyugszol abba,hogy kiraboltak és ráadásúl,hülyét is csináltak belőled? válaszólsz nekem őszintén erre a kérdésre?

nyalu

#2766 Kifizetés

2015-06-26 05:22

"Mennyire tudja felgyorsítani a kormány a Quaestor felszámolási folyamatát? Beállhat például a vevői oldalra a Quaestor-ingatlanok esetében?

Mivel itt egy büntetőügy is folyamatban van, ennek korlátozott lehetőségét látom. A kártalanításra váró ügyfelek ettől függetlenül hamarosan hozzájutnak követelésükhöz: július 6-án, a dokumentumok egyeztetése után megkezdődhet a kártalanítás."

http://www.portfolio.hu

 


Vendég

#2767 Re: Kifizetés

2015-06-26 06:51

#2766: nyalu - Kifizetés 

 Na végre. Júliusban mégis csak hozzájutunk a pénzünkhöz. Ez a Fidesz érdeme lesz!Köszönjük!  Ahogy a zsebemben lesz hiánytalanúl a pénzem,én csak a Fideszre fogok szavazni!!! Hajrá FIDESZ!!!


Vendég

#2768 Re: Kifizetés

2015-06-26 07:10

#2766: nyalu - Kifizetés 

 És mi van az Alkotmánybírósági ügyekkel? A döntést már meg sem kell várni? Varga Mihály mintha mást mondott volna.

Várjunk még az örömködéssel és própáljunk higgadtak maradni.


Vendég

#2769 Re: Re: Kifizetés

2015-06-26 07:50

#2768: - Re: Kifizetés 

 Az Alkotmánybíróságnak 32ezer ember összes megtakarításáról,sorsáról kell döntést hoznia. Nem tehetik meg,hogy a károsúltak pénzét,egy tolvonással megvonják! Nekik melletünk kell,hogy döntsenek! Nem a harácsoló,rosszindúlatú milliárdosok kérését kell teljesíteniük! Ráadásúl,nagyon rossz lenne magyarországnak,ha semmisnek mondanák ki ezt a törvényt,mert megingana a befektetők bizalma a pénzpiacon is. Reméljük humánus döntés születik írányunkban és az egész országra nézve is! 


Vendég

#2770

2015-06-26 08:26

A Quaestor törvény végrehajtását nem függesztették fel!!!!


Vendég

#2771 Re:

2015-06-26 08:32

#2770: -  

 Ez jó hír! Akkor,ez aszt jelenti,hogy júliusban megkapjuk a pénzünket?


Vendég

#2772 Re:

2015-06-26 09:23

#2770: -  

 Honnan ez az információ, és mi az alapja,van valami konkrét tény,vagy csak személyes hit?


Vendég

#2773 Re:

2015-06-26 16:32

#2770: -  

 A törvényt nem kell ahhoz felfüggeszteni, hogy elhalasszák a kifizetést. A törvénybe eleve bele van kódolva ez a lehetőség. Lásd: 10. § (1)


Vendég

#2774 kifizetés ! ?

2015-06-28 07:47

ad 2766 nyalu

Honnan  vetted  a  hírt  a  jul.  6. i  kifizetés   kezdéshez ?  

 

A  potfólió  hu-n  nem  találtam,  talán  már  leszedték  a  portálról   ????

 

Légyszi ,  írjad  meg a  pontos  infót.

 

Köszi


Vendég

#2775 Re:

2015-06-28 11:57

#2761: -  

 Nagy a csend mindkét oldalon! Várunk!

" ...után kettő hónappal bohócot csinálnak magukból is meg a károsultakból is" nem volt már rá példa? Például a netadó, de volt már más is. Azonkívül 2-3 hónapig nyugi van, mert már annak is örülünk, ha van valami morzsa (hír v. levél), amit eddig is tudtunk pl. hogy mennyi (és Ők is).

Vajon miért nem küldtek az egyenlegközlő mellé egy nyilatkozatot, hogy  egyezés esetén (elfogadom) és postafordultával  megjelölik HOL vehetem fel (rendelkezhetem ) a pénzről? Mi ez ha nem időhúzás?

Miért nem az MNB (aki valamilyen formában mindenképpen vétkes) fizeti ki?

Olyan variáció is elképzelhető lett volna első körben, hogy államkötvényben fizeti ki (aki egyenlegét elfogadja).

MINDEN NAP VESZÍT ÉRTÉKÉBŐL (amúgy is többek kevesebbet kapnak mint ígértek befektetés HELYETT névérték) !

Csak halkan jegyzem meg, hogy a törvény (az apró, de annál erősebb kitételtől eltekintve) június elejéig vizsgálódás, majd 30 napon belül fizetés ! No már most a leváltott BEVA elnök június közepét jelölte meg az első kifizetések időpontját! Ugye ez már elmúlt! Azonban semmi hír! Semmiről ! Arról meg végkép nincs, hogy valaki kapott volna konkérét információt mikor fizetnek!

....amíg nincs konkrétum, addig csak etetés. Egyre nagyobb a meggyőződésem az, hogy ez a többen rossz helyre küldték....szöveg is csak mese...miért nem mondtak semmi adatot mennyi volt? Persze volt olyan, de....

Mi van a kezünkben? Hogy mennyi kötvényünk/ részvényünk volt?

SEMMI HIR! Nem foglalkozik senki vele a médiában sem, nincs hír értéke.