Quaestor károsultak megmentéséért


Vendég

#2676 Re: Re: hitelezői igénybejelentés kitöltése

2015-05-22 10:12

#2675: - Re: hitelezői igénybejelentés kitöltése 

 Igen, én is éjt nappallá téve kerestem a neten, persze sehol semmi. 2 órája adtam fel, most pedig megtudtam,hogy kellett volna kitölteni. 


Vendég

#2677 Re: Re: Re: hitelezői igénybejelentés kitöltése

2015-05-22 11:08

#2676: - Re: Re: hitelezői igénybejelentés kitöltése 

 Ugyanigy jártam és többszáz forint a tértivevényes feladás. Nem adom fel ujra, remélem jelentkeznek, ha javítani kell, kértek telefont és emailt, a lényeg a megfelelő űrlap a megfelelő címre. Sajnos a felszámolónál nincs ügyfélszolg., nem lehet velük beszélni


Vendég

#2678 Re: Re:

2015-05-22 11:09

#2661: - Re:  

 én 8-án ugyanott, még semmi


Vendég

#2679 Re: Tájékoztató BEVA ügyvit. igazgatóha - RTL

2015-05-22 11:13

#2666: - Tájékoztató BEVA ügyvit. igazgatóha - RTL 

 nem is a QKKA-VAL VAN A GOND, HANEM A FELSZÁMOLÓVAL, MERT NEM TUDNI,  vajon ŐK IS SZÓLNAK-E, HA ROSSZ a beadvány. És a bevával még telefonálni is lehet!


Vendég

#2680 Re: Re: Re:

2015-05-22 11:44

#2678: - Re: Re:  

 Üdvözlöm én máj.7-én atam tértivevénnyel a felszámolóknak,kormányablaknál a QKKA nak,és sehonnan nem kaptam semmit.


Vendég

#2681 Re: Re: Re: hitelezői igénybejelentés kitöltése

2015-05-22 12:17

#2676: - Re: Re: hitelezői igénybejelentés kitöltése 

 Nekem sajnos nincs meg a szamlaszerzödesem, mert azt 17 eve kötöttem meg. Legalabb 10 eve csak telefonos megbizasokat adtam. Az aktualis szamlakivonatomat elküldem a felszamolonak mar majus 6-an, de aggodok, hogy szamlakivonat nelkül gondjaim lesznek. Esetleg van tanacsa valakinek?

 


Vendég

#2682 Re: Re: hitelezői igénybejelentés kitöltése

2015-05-22 13:18

#2675: - Re: hitelezői igénybejelentés kitöltése 

 Köszönöm, remélem elfogadják. Nincs is mire ugrálniuk, ha csak 6 munkanappal a határidő előtt voltak képesek megjelentetni a kitöltési útmutatót.

 

Jó barát

#2683 Re: Re: István

2015-05-22 14:00

#2667: - Re: István 

 A  Beva  honlapján  a Ouaestor  kártalanítás-ra  katintva  megjelenő  lap   bal  felső  sarkán  van "igénybejelentés "

erre  kattintva  letölthető  az  igénybejelentő  lap.

 

Remélem sikerűl

 

Jó barát

#2684 Miért huzzák az időt !!!

2015-05-22 14:16

A  beadott  illetve  beküldött  kérelemre  a  BEVA  még  nem  fizet,  talán  még  fel  sem  dolgozzák  a  beérkező  

anyagokat. Kérdésemre  azt  válaszolták,  hogy  a  felszámoló  biztos  egyeztetésére nyilatkozatára  várnak.

Kérdés:, ha  a befektetők  már  megkapták  az  egyenlegközlő  igazolásokat /2 szer/  1.  a felügyeleti  biztostól, 2 a  

a  felszámoló biztostól  és  ezt   becsatolták  a  Kártalanítási  alap-Beva-hoz  akkor  ez  miért  nem  elég.

 

Ha  nem  elég  akkor  mire  vár  a  felszámoló  biztos /aki mellesleg  elérhetetlen  kedves  csoda  cégével  a  PFSN  kft-

vel  együtt/  és  miért  nem  ad  egyeztetést  a  QKKA-nak  és a  Bevának ????!!!!

 

Vigyázz  húzzák  az  időt . !!!!!!  


Vendég

#2685 Re: Re: Re: hitelezői igénybejelentés kitöltése

2015-05-22 14:38


Vendég

#2686 Re: Miért huzzák az időt !!!

2015-05-22 14:41

#2684: Jó barát - Miért huzzák az időt !!! 

 pontosan.  azt másoltuk be mindenhova, amit tőlük kaptunk az egyenlegközlőben. érthetetlen. ez csak kiszúrás.


Vendég

#2687

2015-05-22 17:42

Tisztelt Hozzászólók!!

 

Szeretném megkérdezni, hogy mire ez a hisztériakeltés? Talán valaki hallott arról, hogy nem kártalanítanak? Vagy talán eddig kicsúsztak valamilyen határidőből? Már elnézést, de a hírek arról szóltak, hogy július végéig mindenkit kártalanítanak. Hol van még ez az időpont. A májusnak sincs még vége. Egyébként pedig 32 ezer ügyfélről van szó.  Kb. két hete adhatjuk be a kártalanítási igényünket. Mit gondolnak, hogy a beadott igényeknek a feldolgozása mennyi időbe telik, úgy, hogy vannak akik frankón nem a megfelelő nyomtatványon adták be az igényüket. Egyébként meg szeintem ennek a szerencsétlen kártalanítási alapnak nem érdeke, hogy több ezer ügyféllel levelezzen. Aki a megfelelő nyomtatványon adta be az igényt, valamint csatolta a rendelkezésére álló okmányok másolatait, azt szerintem nem fogják felesleges hiánypótlással zaklatni. Higgyék el, hogy szeretnének ők is ezzel az egésszel minél hamarabb végezni.  De annak tényleg semmi értelme, hogy ezen a fórumon feleslegesen pánikot keltenek. 

Üdvözletem, és jó éjszakát!


Vendég

#2688 Re:

2015-05-23 08:09

#2687: -  

 egyetértek!!!!!

Jó barát

#2689 Re:

2015-05-23 10:22

#2687: -  

 Én is  békés  és  nyugodt   ember  vagyok, de   !!!!

A QKKA-hoz  beadott  kérelemre /amely  átvételét tértvevényen igazolták /  telefonon  azt  válaszolja  Beva   

ügyintéző,  hogy  csak  akkor  tudnak  érdemben   foglalkozni  az  ügyekkel, ha  a  felszámoló  biztos  nyilatkozott

feléjük. Tessék  mondani  akkor  még  mindig  nyugodtnak kell  lenni.?? A  felszámoló , illetve  csoda  cége

az  "elérhetetlen"

PSFN kft  arra  hivatkozik,  hogy  a  cég  Nyomozóhatósági  zár  alatt  van,  és  addig  nem  intézkedhet . A  

Nyomozóhatóság  szerint  a  felszámoló  és  a Fővárosi  Főügyész  kérheti  a  zár  feloldását.

Szép kerek róka  fogta  csuka.  Megy  az  egymásra  mutogatás,  na  ez  az  ami  felháborít !!

Kérem,  ha  van  ettől  eltérő és  pozitív  információja    ossza  meg a  sorstársakkal.

Egyébbként pedig  a  hisztéria  keltés  címet  kikérem  magamnak. !

 

U I :  Miért  kell  illetve  javasolják,  hogy  a  felszámolóhoz  a hitelezői  igényt  is  adjuk  be ??? Tehát  megy  a  vakítás

a  károsultak  bizonytalan  helyzetben  tartása,  a  szervezetek  pedig   a többletmunkát  saját  össze nem  hangolt

munkájuknak  köszönhetik.

 

 

 

 

 


Vendég

#2690 Re: Re:

2015-05-23 10:27

MMM

#2691 Re: Re:

2015-05-23 16:44

#2689: Jó barát - Re:  

 Szerintem, igen most még nyugodtnak kell lenni, mert még nem járt le a határidő, és 6-ig még nyilatkozhat a felszámoló biztos és kérhetik a Nyomozóhatósági zár feloldását is. Általában igaz az, hogy bármilyen ügyben határidő előtt nem készül el semmi, mert az az ügy jelentőségét csökkentené. Arra sem kell számítani, hogy majd 7-én vagy 8-án már kapunk értesítést, mert ez sem valószínű. Harminc napjuk van az elbírálásra és ezt be is fogják tartani, mint ahogy betartják majd a kifizetésre vonatkozó 30 napos határidőt is.

Hogy miért kell a hiteligényt is benyújtani a felszámolóhoz, azt én sem értettem egészen addíg, amíg az OTP be nem jelentette, hogy az Alkotmánybírósághoz fog fordulni. Így most már kifejezetten pozitívan értékelem, hogy a BEVA ezt javasolja. Nem szabad a be nem nyújtással megfosztani magunkat egy másik kártalanítási lehetőségtől.

Kérdő Jelek

#2692 Re: Re: Re:

2015-05-24 18:00

#2691: MMM - Re: Re:  

 Túl van bonyolítva az egész! Vajon direkt?

Félre értések elkerülése végett a QKKA- val kapcsolatosan írtam az alábbiakat (az ugye csak a kötvényesek):

1. Ha az egyenlegközlőt megkaptuk és az egyezik is (többségünknél igen), akkor Ők (már) igazolták.

2. Akkor miért kell még igazolást kérni a PFSN-től? Rejtély!

3. Minek bonyolítják különböző dokumentumokkal (lsd. 1. pont).

Ha ragaszkodnak a kérelemhez (valaki nem szeretné visszakapni ?). Azt az 1 lapot feldolgozni sokkal könnyebb lenne! Vagy pluszban még az egyenlegközlő, de az is meg van az adatbázisukban.

Tehát csak azokkal kellene foglalkozni, akiknek eltér!

A részvények (amit Q. csak forgalmazott mint pl. az OTP) miért nem adják ki?  Hát ez egy másik rejtély!

Ez nem hiszti keltés! Az ami a közleményben jelent meg a kérelemcsere, no az az! (szerintem). Biztos van olyan is, de nem hiszem, hogy tömeges és ezért még több feldolgozandó kérelem érkezik és.....

 

Persze, ha ez van előírva, akkor nincs mit tenni, úgy kell beadni....

Kérdő Jelek

#2693 Kommunikálnak

2015-05-25 15:24

Facebook csoportból tájékoztatta a csoportból egy tag, hogy kapott a QKKA-tól levelet, mert összecserélte a kérelmeket és küldtek nyomtatványt is. 11-én adta be a kormányablakba és május 20-án postázták.

 


Vendég

#2694 Re:

2015-05-26 15:56

#2687: -  

 Egyetértek.


Vendég

#2695 Re: Miért huzzák az időt !!!

2015-05-27 04:22

#2684: Jó barát - Miért huzzák az időt !!! 

 Tegnap kaptam meg a tértivevényt. Talán a posta is benne van huzza az időt!!     : ))


Vendég

#2696 Re: Re: Re: Re: hitelezői igénybejelentés kitöltése

2015-05-27 08:07

#2677: - Re: Re: Re: hitelezői igénybejelentés kitöltése 

 Én sem (teljesen) a minta alapján küldtem el a PFSN-nek,ráadásul nem tértivevényesen,hanem ajánlottan,csatoltam minden számlaszerződést,igazolást,remélem nem lesz gond,nem adom fel újra.Kértek elérhetőségeket, gondolom,ha valami nem stimmel,jeleznek.Szerintem is a lényeg,"megfelelő űrlap a megfelelő címre".

 


Vendég

#2697 Re: Re: Re: Re: Re: hitelezői igénybejelentés kitöltése

2015-05-27 11:09

#2696: - Re: Re: Re: Re: hitelezői igénybejelentés kitöltése 

 Köszi! Azt hiszem igazatok van, nem adom fel újra én sem.


Vendég

#2698 Re: Re: Re:

2015-05-27 15:13

#2655: Józsi - Re: Re:  

 Én még mindig bajban vagyok! Nekem csak Q.Kurázsi befektetési jegyem van már 5 éve, befektetési számlán őrízgetem, meg némi számlapénzt amit a számlavezetéshez tartottam meg.

Most akkor melyik nyomtatványt vagy nyomtatványokat kell kitöltenem?

1. „hitelezői igénybejelentés” a PFSN-hez Gondolom Igen!!!!

2. „Kérelem” a QKKA-nak Vajon ezt is be kell nyújtanom?

Köszi előre is a jótanácsokat

 


Vendég

#2699 Re: Re: Re: Re:

2015-05-27 19:10

#2698: - Re: Re: Re:  

 qkka-hoz nem kell.  Viszont kell a pfsn-hez és a bevához! Mindkettőt postán!


Vendég

#2700 Re: Re: Re: Re: Re: Re: hitelezői igénybejelentés kitöltése

2015-05-27 20:11

#2697: - Re: Re: Re: Re: Re: hitelezői igénybejelentés kitöltése 

 amúgy a PSFN-bejelentőn a szerződés tárgya résznél ez mit jelent?

"Tárgya: a számlaszerződés tárgya pont alatt megjelölt számlák"

....vagy csak ezt a szöveget kell egyszerűen leírni?