Ne szívd a vagyonőr vérét! Menj el dolgozni!


Vendég

/ #624

2013-04-18 14:20

Egymilliárdot zsebel be a kormány
Több mint egymilliárd forintot emelhet ki a kormány a biztonsági őrök zsebéből, miután törvényben rögzítették: az év végéig minden személy- és vagyonőrnek el kell végeznie a Belügyminisztérium 12 ezer forintos továbbképzését. Aki nem vesz részt a tanfolyamon, vagy elégtelenre vizsgázik, a jogszabály értelmében nem dolgozhat tovább. A szakmai szervezetek szerint semmi nem indokolja a központi továbbképzést.

Ma, 05:24 [A+ A-] [Nyomtatás] [Küldés e-mailben] Ossza meg!

"Nyilvánvaló, hogy az új szabályoknak csupán egyetlen célja van: a haszonszerzés" - kommentálta lapunknak Bagjos Richárd biztonsági szakember azt a törvénymódosítást, amely arra kötelezi a biztonsági őröket, hogy január 1-jéig végezzék el a Belügyminisztérium és a Személy-, Vagyonvédelmi és Magánnyomozói Szakmai Kamara (SzVMSzK) továbbképzését. A 40 órás tanfolyam költsége pontosan 9663 forint, amelyet egy 1932 forintos vizsga zár le - a költségek magukat a biztonsági embereket terhelik. De még csak nem is egyszeri kiadásról van szó: a törvény azt is előírja, hogy ötévente meg kell ismételni a vizsgát, és akinek a képzés elvégzéséről nincs igazolása, az hivatalosan nem dolgozhat tovább. Az igazolásokat 2014. január 1-jétől hatóságilag ellenőrzik, és ha valaki a határidőig nem tett számot tudásáról, azt megbüntetik, sőt a munkaadójára is bírságot szabnak ki. A képzés borsos árából abban az esetben engednek, ha a vizsgázó tagja a kamarának, egy érvényes tagsági igazolvány 50 százalékos kedvezményre jogosítja fel tulajdonosát.

HIRDETÉS

Ám a biztonságiak végső soron így sem járhatnak jobban, miután a kamara éves tagdíja 6000 forint, vagyis éppen annyi, mint amennyit megspórolhatnának a képzés árából. Ma hazánkban nagyjából 85 ezren dolgoznak személy- és vagyonőrként, így a törvénymódosítástól több mint egymilliárd forintos bevételt remélhet a Belügyminisztérium. Az új szabályozást a közrend és a közbiztonság erősítésére hivatkozva fogadták el még tavaly decemberben, de az érvek között szerepelt a személy- és vagyonőri szakma presztízsének megalapozása, valamint az is, hogy a biztonsági őrök folyamatosan értesüljenek a friss jogszabályi változásokról. Mindazonáltal a magán biztonsági szektorban heves tiltakozás fogadta a kormány elképzeléseit, mivel becsléseik szerint - minimális bérköltségekkel számolva - körülbelül egymilliárdos többletkiadást jelent majd nekik, hogy munkavállalóik - ahelyett, hogy dolgoznának - egy negyven órás képzésen kell hogy részt vegyenek. Továbbá hangsúlyozták, hogy az általuk alkalmazott biztonsági őrök mindegyike rendelkezik szakmai képzettséggel, OKJ-s bizonyítványuk van róla, valamint sok esetben maguk is szerveznek továbbképzéseket, hogy az általuk alkalmazott biztonsági emberek tökéletesen megfeleljenek a speciális elvárásoknak.

Végezetül a szakmai, érdekvédő szervezetekkel együtt súlyos kifogásként fogalmazták meg, hogy a Belügyminisztérium nem vonta be őket a jogszabály előkészítésébe, nem is kérdezték meg őket a tervezet részleteiről. "Az új jogszabály célja nem más, mint a kötelező kamarai tagságról szóló törvényé volt korábban" - mondta Bagjos Richárd, felidézve: 2012. január elsejével törölték el a vagyonvédelmi törvény azon passzusát, amely a szakmai kamarába való belépésre, valamint az éves tagdíj megfizetésére kötelezte a személy- és vagyonőröket. A kötelező kamarai tagságról szóló rendelkezés az unióban is kivágta a biztosítékot, és még 2009-ben, többszöri figyelmeztetés után kötelezettségszegési eljárást indítottak hazánk ellen a törvény miatt. "Az az üzlet nem jött be, így most mással próbálkozik a kamara" - tette hozzá a biztonsági szakértő, hozzátéve: a hazánkban dolgozó biztonsági őröknek 80 százaléka nem tagja a szervezetnek. A hírek szerint a negyven órás, elméleti és gyakorlati részből álló képzésen a formaruha-használatról, a kényszerítőeszközökkel kapcsolatos előírásokról és a jogszabályi változásokról hallgathatnak majd előadásokat a biztonsági emberek, a gyakorlati részben pedig egyebek mellett a testi kényszer alkalmazásának különféle módjait fogják megismertetni velük.

Harangozó: negyven óra mire elég?

"Pénzbehajtásnak" tűnik a törvény annak fényében, hogy 40 óra alatt nem lehetséges megfelelő minőségű tudást átadni - mondta Harangozó Tamás, az MSZP frakcióvezető-helyettese hétfőn a parlamentben. Majd arra szólította fel a belügyi tárcát, hogy vizsgálják felül a 12 ezer forintos tanfolyami díjat, hosszabbítsák meg a tarthatatlan, év végéig szóló határidőt, és biztosítsák a fizetett távollétet a vagyonőröknek, legalább a tanfolyam idejére. Kontrát Károly, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára válaszában arra hivatkozott, hogy szakmai egyeztetés előzte meg a javaslat elfogadását, és szerinte a képzés és a vizsga díjának megállapítása során a szaktárca arra törekedett, hogy ezeket a lehető legalacsonyabban állapítsa meg.

NÉPSZAVA-információ /

Tényleg hogyha otthon használom a netet a továbbképzésre akkor minek fizessek tanfolyamdíjat!!!!!!!!Többen is látják,hogy ez semmi másról nem szól csak a lehúzásról!!!!!!