Quaestor károsultak megmentéséért


Vendég

/ #1549 Re:

2015-03-30 19:11

#1541: MenőManó -  

A következö buli ! ! ! ?  ?  ?

Craig Hemke a székfoglaló nevű játékhoz hasonlítja, ami az arany piacon folyik, azzal a különbséggel, hogy ebben a játékban nem csupán egy játékos marad szék nélkül, amikor a zene elhallgat:

Nagyon sok, a központi bankok és magánemberek tulajdonában lévő aranyat adtak haszonbérbe a nemesfémpiacon tevékenykedő bankok. Azt mondják, hogy ők majd egyszázalékos jutalékot fizetnek azért, ha hagyjuk, hogy a náluk „porosodó” aranyat, haszonbérbe adhassák.

Ezután fizikailag ide-oda mozgatják annak reményében, hogy amikor a lízing lejár, vissza tudják majd szerezni, hogy megtéríthessék az árát annak, aki eredetileg kölcsönadta nekik. Ekkor kell majd az egyes tételek tulajdonosait beazonosítani.

A probléma ott van, hogy a gödör, amit ásni kezdtek egyre mélyebb.

Néhány hete például kiderült, hogy Venezuela hazaszállított 80-90 tonna aranyat, a Goldman Sachs és a Credit Suisse pedig már most próbálja rávenni őket, hogy ezt a mennyiséget lízingbe adhassák másoknak. Szerintem bolondság lenne kötélnek állniuk.

Manapság így néz ki a folyamat.

„Add nekünk az aranyad és mi megígérjük, hogy egy vagy két év múlva visszaadjuk! Nem gond. Urai vagyunk a helyzetnek.”

Mi a legfontosabb, amikor az ember egy gödörben találja magát? Abba kell hagyni az ásást. Ők azonban nem ezt teszik. Őrült módon ásnak, hogy valahogy fenntarthassák a jelenlegi helyzetet.

Én szilárdan hiszem, hogy úgy harminc, ötven kedvezményezett tulajdonosa lehet minden uncia aranynak… Harminc, ötven ember, aki mind azt hiszi, hogy az az uncia arany az övé, és mindegyik jelentkezik majd, hogy hazavigye,  elhallgat, egy amikor a zene elhallgat.

Na, akkor kezdődik majd az őrület.

Hogy ez mikor lesz? Valószínűleg nem holnap. De mint minden bizalmon alapuló terv, ez is elkerülhetetlenül összeomlik egyszer. Csupán idő kérdése.

Már az is elég nagy baj lenne, ha két tulajdonosa lenne minden uncia aranynak, nemhogy harminc vagy ötven. És valószínűleg ugyanez lehet a helyzet az ezüstpiacon is.

Most pedig, hogy a kínaiak fizikai aranyban kezdtek el kereskedni, tényleg csupán idő kérdése, hogy mikor omlik össze a piramisjáték. Nagyon úgy tűnik, hogy nemcsak a kínaiak, de az oroszok is tisztában vannak a helyzettel. Talán nem véletlen, hogy az utóbbi években komoly aranyfelvásárlásba kezdtek.

Kérdem én, vajon mire számítanak?