TV2_Eden_Hotel
NP Vendég |
/ #22 Re:2015-05-11 12:09Természetesen lehetett volna precizebb a pszichorendeleses leírás - igazad van Perth abban, hogy félreolvasható, félreérthető - de helyesen, ahogy értendő: "Mi számít nemi erőszaknak? Tetszőleges szexuális aktus, erőszaknak minősül, ha létrejöttében NEM VOLT EGYETÉRTÉS a partnerek közt, vagy eleve olyan kapcsolatról van szó, ahol az _szexuális aktusban való_ egyetértés kizárt". A mondat egy feltételes szerkezetet tartalmazó összetett mondat, megengedő vagy-gyal: - első rész: partnerekre vonatkozik, akár férj és feleség, azok közötti aktusra, HA nem volt EGYETÉRTÉS => erőszak - második rész: egyéb családtagok közötti szex/aktus, pl apa-lány, apa-fiu, anyja-fia, testver-testver között történő szexről van szó, ahol a szexre való aktusban az egyetértés kizárt => ERŐSZAK (természetesen devianciára már láttunk példát, és testvér-testvér, apa-lány kapcsoalt is volt már a történelemben, de 1) az elenyésző, 2) és itt a nem egyetértésről van szó, és arról, hogy pl 10 év alatti a gyermek, és a szülő perverziójából szexre kényszeríti)
Remélem segítethettem az értelmezésben, kedves Perth. És köszi a válaszodat, mert, rádöbbentettél, hogy egyszerűsíteni kell a fogalmazásokban mindig, hogy minenki megértse, és egyfélét olvasson ki. Mert mindig lesznek olyanok, akik félreolvasnak, s emiatt félrekommunikálás van (lásd mindenkori magyar politika, ahol ez szándékolt), ha nem jól fogalmazunk. Ez a fogalmazó/komunikáló hibája! Ezért is kell mindig mindent tisztázni is, és az erőszakról/annak felismeréséről is tisztán kommunikálni. Ezért is gyönyörű-nehéz a magyar nyelv, és ezért lehet gondolatokat angolul egyszerűbben megfogalmazni.
"De nem volt erőszak max Nóri határozatlanságából téves következetést vont le a piától belassult srác, mert előtte amugy megígérte Nóri neki, hogyha párok lesznek, majd szexelni fognak" - nem tudom, döntsenek erről azok, akik benne voltak. DE ha ezt, és csak ezt a részt látja valaki a TV-ben, főként fiatalok, akkor ebből téves következtetést vonhatnak le. És ha van fiatal lány ismerősötök, lányotok, akkor pontosan jól tudjátok, hogy sokan közülök komplexussal rendelkeznek, kicsi az önbizalmuk (a média miatt is), s emiatt az ilyen közeledést is képesek valósnak hinni, és "helyesnek" tartani. Szóval ezt/ az erőszakos nyomulást mutatni TV-ben, mindenképpen helytelen, és tenni kell ellene.
Üdv, NP
|
|
Taylor Swift elmaradt Bécsi Eras Tour koncertjét hozzuk Magyarországra!
Van valami, amit meg akar változtatni?
A változást sosem azok indítják el, akik csendben maradnak. A petíció szerzője kiállt mellette és cselekedett. Ön is ugyanezt fogja tenni? Indítson egy társadalmi mozgalmat egy petíció létrehozásával.
Kezdje el saját petíciójátTovábbi petíciók, amik érdekelhetik
Mentsük meg a soproni ovikat!
3297 Létrehozva: 2025-02-24
Óvodai nevelés országos alapprogramjáról szóló 363/2012. (XII. 17.) Korm. rendelet módosításának halasztása
2605 Létrehozva: 2025-02-20
ADJ REMÉNYT petíció a Duchenne izomdisztrófiával született gyermekekért
10131 Létrehozva: 2024-06-21
Számodra is fontos a szentesi kórház?
1356 Létrehozva: 2025-02-10
Petition for a visual identity worthy of BCE / Kiállás egy a Budapesti Corvinus Egyetemhez méltó arculat mellett
1341 Létrehozva: 2025-02-19
PETÍCIÓ A VÁCI, DUNA-PARTI VENDÉGLÁTÓHELYEK FENNMARADÁSÁÉRT ÉS FEJLŐDÉSÉÉRT
6504 Létrehozva: 2025-02-03
Tiltakozás a Szolnok-Abony közé tervezett elektrolit gyár megépülése ellen!
803 Létrehozva: 2025-03-09
Debreceni Óvodák megmentése
802 Létrehozva: 2025-02-28
ÁLLÍTSÁK VISSZA AZ ÁTALÁNY (RÉSZSZÁMLA) FIZETÉST AZ MVM-nél!
787 Létrehozva: 2025-02-21
Mentsük meg a KRE-BTK képzéseit!
774 Létrehozva: 2025-03-03
Napraforgó Ovi bezárása elleni petíció
720 Létrehozva: 2025-02-23
Manóvár tagóvoda bezárása elleni szülői tiltakozás
618 Létrehozva: 2025-02-18
Dr Bordás Noémi doktornő szabadlábra helyezése
590 Létrehozva: 2025-02-23
Egy gyermekes családok SZJA mentessége/Támogasson minket
585 Létrehozva: 2025-03-04
A Velencei-tó sukorói partszakaszának védelméért
2480 Létrehozva: 2024-09-29
Petíció a VÁCI ÚJ DUNA-HÍD ÉPÍTÉSE ELLEN
645 Létrehozva: 2025-02-05
A SAJÁTOS NEVELÉSI IGÉNYŰ GYERMEKEK ELLÁTATLANSÁGA AZ ÁLLAMI SZFÉRÁBAN!
4828 Létrehozva: 2023-04-02
Gyerekek étkezési adagjànak csökkentése
364 Létrehozva: 2025-02-17
KIÁLLÁS AZ ÁRPÁD UTCAI ÉS FARKAS ANTAL UTCAI ÓVODÁÉRT
360 Létrehozva: 2025-02-21
Mentsük meg a fákat!
347 Létrehozva: 2025-02-25