Quaestor károsultak megmentéséért

Quoted post


Vendég

#6088

2016-04-12 09:51

A kételkedőknek!!!

 

Az ingatlan kötvénynek árfolyama volt, 2003. évben vásároltam 110 db-ot 140 656 ft-ért. Az adásvételi szerződésben: névérték 110 000 Ft, eladási árfolyama 127,8695%. A kötvényt 2001-ben bocsátották ki (100%). Az itt megjelent árfolyam 2 év hozama volt annak, aki eladta a befektetési szolgáltatónak. Én lejáratkor adtam el, azaz 2011-ben a befektetési szolgáltatónak a kötvényemet, ekkor jelent meg az értékpapírszámlámon a tőke és a hozam, azaz tőlem is árfolyamon vették vissza. Ezért vonták le az egész hozamot. Adót nem vontak le.

Ha éves kamat lett volna? Akkor az értékpapírszámlámon megjelenik a kamat és ezen vehettem volna újabb ingatlankötvényt.

A mostani kötvények tájékoztatójában már ez volt, hogy újra befektetheted.

Mit tudtam meg, amikor 2004-ben bementem a forgalmazóhoz? A kötvényem értéke 155425 Ft és erre jön rá évi 12,75% hozam. A tájékoztatóban lehet, hogy kamat szót használtak hozam helyett.

Mit tudtam meg 2005. évben? Azt, hogy a kötvényem értéke 175242 Ft és a következő évben erre 9,5% hozamot adnak.

Mit tudtam meg 2006. évben? Azt, hogy a kötvényem értéke 191889 Ft és a következő évi hozam 8,25%.

Ezeket az adatokat egy papírról írom,amin aláírás és bélyegző van.

És ez így ment 2011. évig. Ráírták egy papírra vagy a szerződésre a feltőkésedett összeget és erre jövő következő évi hozamot .

Látszólag ez kamatos kamat: azaz minden évben feltőkésít, és erre jön rá a következő évi kamat. De ha ez lett volna, akkor minden évben kellett volna vennem újabb ingatlan kötvényt. Nem ez történt.

Ezért írom azt a levelet!!! A levont hozam nem felel meg a törvény 4.§-nak (értelmező rendelkezések)  

 

Válaszok


Vendég

#6089 Re:

2016-04-12 10:24:42

#6088: -  

 Szerintem is így van, de mi van akkor ha a leveled (levelünk, mert én már a múlt héten írtam) válasz nélkül marad a hó végéig. Mit lehet tenni?


Vendég

#6094 Re:

2016-04-12 15:12:57

#6088: -  

Ezt az ingatlan kötvényt 2001. áprilisától kezdték el forgalmazni változó kamatozással, 10 éves futamidővel. A kötvénnyel kapcsolatos minden információ ma is fellelhető a Q közzétételek honlapján a „Féléves jelentés a QUAESTOR Pénzügyi Tanácsadó Zrt. 201. i. féléves üzleti tervéről” c. beszámolóban. A linket csak töredékesen tudom megadni, mert ezen az oldalon a 90 karakternél hosszabb szöveget nem lehet megadni.  

https://www.quaestor.hu/sites/default/files/kozzetetelek/  

QUAESTOR_Zrt_Feleves_beszamolo.PDF  

Ebben a dokumentumban minden info, így pl. az évenként többször is változó kamatváltozás is benne van. Ez első ránézére nagyjából megegyezik az általad közölt kamatokkal. Benne van az a kitétel is, hogy „A kamatfizetés és a tőke kifizetése a futamidő végén (lejáratkor) egy összegben esedékes.”  

Szerintem ott tévedsz, amikor azt írod, hogy „Látszólag ez kamatos kamat: azaz minden évben feltőkésít, és erre jön rá a következő évi kamat. De ha ez lett volna, akkor minden évben kellett volna vennem újabb ingatlan kötvényt. Nem ez történt.”  

Ez nem látszólagos, hanem valódi kamatos kamat, amit a futamidő alatt nem lehet kivenni, és rajta újabb kötvényt vásárolni, hanem amihez csak a futamidő végén (vagy közbeni eladáskor) juthatsz hozzá.