Quaestor károsultak megmentéséért

Quoted post


Vendég

#6192 Re: Re:

2016-04-16 20:13

#6178: - Re:  

" A 16.§ (4) pedig meghatározza, hogy mi ütközik a káron szerzés tilalmába, azaz milyen kötvények hozamait kell levonni a kárrendezési összegből. Márpedig ez azt mondja, hogy a „2008. január 1-jétől az 1. § (1) bekezdése szerinti kibocsátó által kibocsátott kötvényére tekintettel jóváírt hozamot.”

Akkor, miért vonták le az ingatlan kötvények hozamát 2002-ig visszamenőleg?

Érti ezt valaki? Vagy nem is kell érteni, mert olyan ez, mint az első Q. törvény, amit jogvégzett emberek írtak, majd a jogászokkal telitömött parlament elfogadott, majd ugyancsak jogvégzett emberek (AB) jogellenesnek találták.

 

 

Válaszok


Vendég

#6197 Re: Re: Re:

2016-04-17 06:07:08

#6192: - Re: Re:  

  „Akkor, miért vonták le az ingatlan kötvények hozamát 2002-ig visszamenőleg?”

Ezt már sokadszorra kérdezed/kérdezik, válasz is született rá:

„A kötvényt, ha 2008. év után vásárolta vissza a befektetési szolgáltató, ekkor került az ép. számládra a töke+kamatos kamat. Ezért vonja le.”

A hivatalos választ pedig a KA Tájékoztatója adja meg (http://karrendezesialap.bva.hu)

"Miért vonták le a kárrendezési összeg kiszámítása során olyan kötvények hozamát is, amelyek a felszámolás időpontjában már nem voltak az értékpapírszámlán?

A Kárrendezési törvény alapján nemcsak a felszámolás időpontjában az értékpapírszámlán meglévő kötvényekre, hanem a jogosult által korábban vásárolt valamennyi, a Quaestor cégcsoporthoz tartozó társaság által kibocsátott kötvényre tekintettel 2008. január 1. után jóváírt hozamot le kell vonni a kárrendezési ellenérték meghatározásakor. A jelzett időpontot (2008. január 1.) követően a Quaestor Ingatlan Kötvény és a Quaestor Financial Hrurira Kft. kötvényprogramja keretében kibocsátott kötvények esetében történt hozamjóváírás, tehát ezek a hozamok kerültek levonásra a kárrendezési összeg kiszámításakor."