Követeljük a sátoraljaújhelyi képviselő-testületi ülések online elérhetőségét!

2025-02-28_13-32-22.jpg

Az Alaptörvény, a sajtószabadságról és Magyarország Önkormányzatairól szóló törvény is garantálja:

1. A véleménynyilvánítás szabadsága és a közérdekű információk megismerésének joga alapvető jogok.
2. Az állampolgároknak joguk van a közéleti eseményekről való hiteles és hozzáférhető tájékoztatáshoz, amelynek egyik fő forrása az önkormányzati döntéshozatal átláthatósága.

Sajnos nem értünk célt a sátoraljaújhelyi testületi ülések online elérhetősége érdekében beadott előterjesztésünkkel, a testület fideszes tagjai leszavazták. Ezért aláírás gyűjtést indítunk az alábbi követelések társadalmi támogatottságára:

1. Sátoraljaújhely képviselő-testülete biztosítsa a Zemplén TV és az önkormányzat között kötött megállapodás módosításával azt, hogy a képviselő-testületi üléseket élőben közvetítse a Zemplén TV YouTube-csatornáján és Facebook-oldalán.

2. Biztosítsa, hogy a vágatlan, teljes felvétel minden esetben 24 órán belül legyen elérhető a „Láthatóság: Nyilvános” opcióval a YouTube-csatornán és a Facebook-oldalon, hogy azt bármikor bárki visszanézhesse.

3. Gondoskodjon arról, hogy a közvetítés és az online közzététel technikai feltételeit az érintett médiumok biztosítsák legkésőbb 2025. április 1-ig.

A javaslatunk célja, hogy a sátoraljaújhelyi, az elszármazott és máshol dolgozó érdeklődő lakosok bármikor visszanézhetően, közvetlenül és azonnali módon is értesülhessenek a képviselő-testület munkájáról. 

Ezáltal biztosítsuk az önkormányzat átlátható és demokratikus működését és növeljük a városban élők identitását. A javasolt megoldás nem jár jelentős többletköltséggel, mivel a közvetítés technikai feltételei már bizonyítottan adottak. 

Kérjük, hogy aláírásával támogassa a kor színvonalának megfelelő nyilvánosság megteremtését Sátoraljaújhelyben is.

Gánóczi Miklós Gábor képviselő                           
Majoros László Ferenc képviselő                   
Schweitzer Tamás képviselő

 


Majoros László Ferenc képviselő    Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Petíció aláírása

Aláírásommal elfogadom, hogy Majoros László Ferenc képviselő láthatja az általam ezen az űrlapon megadott összes információt.

E-mail-címét nem fogjuk interneten közzétenni.

E-mail-címét nem fogjuk interneten közzétenni.


Hozzájárulok ahhoz, hogy az ezen űrlapon megadott adatokat a következő célokból feldolgozzák:




Fizetett hirdetés

3000 embernek fogjuk hirdetni ezt a petíciót.

Tudjon meg többet...