Quaestor károsultak megmentéséért

Quoted post


Vendég

#5379 Re:

2015-12-15 16:27

#5375: vendég -  

 „a BEVA kifizetés több,mint amit beraktam(jó fiktív arányom volt”

Gratulálok, nagy mázlista vagy! Olyannyira, hogy én el sem tudom képzelni, hogy hogyan kaphattál több pénzt, mint amennyit beraktál. Megtennéd, hogy részletezed, milyen kötvényed volt, mennyi ideig mennyi hozamot termelt? Előre is köszönöm!

Válaszok


Vendég

#5383 Re: Re:

2015-12-15 17:20:45

#5379: - Re:  

 5337-ben ott a példa. Csak mázli kellett, hogy tavaly "jó" kötvénybe (azaz sok fiktívbe) fektessen, ne legyen az évek folyamán túl sok (6 millió) fölötti az aktuális kötvényed értéke (hozamokkal) együtt persze, ráadáasul régóta legyél Q befektető - azaz az évek során összeszedett összhozamod több legyen mint a VALÓS kötvényeken a bukta és a BEVA 1 millió fölötti 10% bukójának összege. Ebben az esetben (csak 6 millió alatt, vagy legalábbis akörül) a BEVA mivel az utolsó kötvényvásárlási szerződés alapján fizetett ki (s abban benne voltak az évek óta felhalmozott hozamokból vett kötvények is) így biza előfordulhatott, hogy valaki többet kapott a BEVA-tól, mint járna neki ez alapján a törvény alapján... Hogy milyen kötvényei voltak a múltban (2008-tól 2014-ig) tök mindegy, azt a BEVA nem vizsgálta.