Kizárólag az énekelni/zenélni tudó személyek énekelhessenek/zenélhessenek fizetségért!

Quoted post


Vendég

#67 Re: Re:

2016-10-19 11:00

#65: atlantic4 - Re:  

 Ha valaki hangszeres zenét szeretne, akkor elmegy egy komolyzenei koncertre, egy vendéglátóhelyen nem ez a lényeg. Legalább is engem egy kisebb helyiségben kifejezetten zavar a hangerő, mikor minden hangszer ki van hangosítva és még ott a dob is. 

Miért lenne becsapva bárki is? Ma már rengeteg a szóló énekes, akik a koncerten sem élőzenére, hanem alapra énekelnek, így a keverőpulttal lehet játszani a hangerővel az adott hely méretéhez és akusztikájához mérten. Egy szórakozóhelyen az éneklés a lényeg, nem pedig az alap előállítása. 

Tudomásul kéne venni, hogy már másra van igény és nem azok ellen harcolni, akik ki tudják elégíteni ezt az igényt. 

Hát igen, a reperoár egy másik kérdés. Az idősebb zenészek egyrészt évtizedekkel ezelőtti dalokat használnak, másrészt meg egy 60 évestől vicces lenne egy tinibanda slágere.

Aztán ott a harmadik dolog, vannak olyan fiatal, feltörekvő énekesek, vagy zenekarok, akik a bemutatkozási lehetőségért lépnek fel, azaz ingyen.

Szerintem ez az egész veszett fejsze, attól még nem fogják Önöket gyakrabban hívni, mert sikerül ellehetetleníteni másokat. Ma már annyi énekes és zenekar van, hogy Dunát lehet rekeszteni velük, nagy a választék. Sok helyen felénk, ahol van élő zene, minden hétvégén egy-egy ismert előadót hívnak meg haknizni és nem állandó embert foglalkoztatnak, vagy van 3-4 énekes, vagy zenekar, akik váltják egymást. 

Változik a világ. Nem az fogja eldönteni, hogy van-e vizsgája valakinek, vagy nincs, hanem az, hogy van-e az illetőre igénye a közönségnek, vagy nincs.

 

Válaszok

Adrián Fülöp
A petíció szerzője

#73 Re: Re: Re:

2016-10-19 13:41:55

#67: - Re: Re:  

 Erre tökéletes lenne pl. egy zongorista vagy egy akusztikus gitáros, aki tud játszani. Vannak pl. elektromos zongorák, amiket le is lehet halkítani és ha jó a zenész, lehet rajtuk pl. Lady Gaga-t is úgy játszani, hogy az jó legyen. Az, aki egy hangot sem tud lejátszani, csak lenyom egy PLAY gombot, az nem zenész, hanem max. DJ (de lehet, hogy annak sem felelne meg). 

A playback-re éneklő "sztárok" témájába ne fussunk nagyon bele, az egy más dolog, a jelenlegi témától teljesen független és amit véleményem szerint még csak véletlenül sem lenne szabad megengedni... de mondom, az nem ide tartózik és nem is az a jelenlegi petíció célja.

Goldtimer

#76 Re: Re: Re:

2016-10-19 21:05:49

#67: - Re: Re:  

 Minden fent említett témában ott az igazság. Hatvan évesen csak a saját korosztályunk vesz meg, akiket még nem mérgezett meg a fiatalos file-zenélés 140dB körüli hangerővel. Nagyon sok jó, talán mondhatom technikailag sokkal jobb fiatal titán van már kiképezve a jó zenére, legyen az latin vagy swing, vagy bármi más. Ők már tudják azt is, nem a hangerő teszi élvezhetővé a zenét. A hangosság pszichológiai kérdés, attól hogy kiabálok, még nincs igazam. Általában Ego függő, néha klinikai eset. A világ kinyílt, minden oktatási anyag eljut a legfiatalabbakhoz és hozzánk is, új hangzások, irányzatok. Követjük azt , amit HANGSZEREKKEL lehet eljátszani. Igenis, van igényünk a megújulásra, de a kéthetes komputeres dalokat, amit a média addig nyom, míg tart a zseton, nem tartom fajsúlyosnak.  Nem arról van szó, hogy ki a színpadképes, hanem arról, hogy mit ad át a saját hallgatóságának. Ha egy öregasszony tangát húz, nem lesz tőle 18, ez  biztos és groteszk. De! A felszínes hallgatóságot általába nem érdekli a személyes teljesítmény, a minőség, csak az elhangzó jó pörgős dalok, ....de várjál itt vala a telóm ezt tedd be. Ha erre felé halad a világ, akkor tényleg nincs értelme kapálódzni. Elfogadni azt, hogy mi a csatánkat megvívtuk, tisztességgel helyt álltunk, tesók, vagy nem tesók, ebben az esetben ugyanazok a körülmények motiváltak. "Körúti bőgős"- ha ez mond valamit, akkor tiszta a kép.Szóval a régi rendszer meghatározta, hogy milyen osztályos helyen melyik végzettségű zenész dolgozhatott alkalmazottként(mennyiért) és nem kényszervállalkozóként. Erre volt jó a minősítő vizsga. 50 kötelező mellé még kellett 250 szabadon választott is megfelelő stílus felbontásban. Régen a tervrajzokat tussal pauszpapírra szerkesztették sok órán keresztül - ma a számítógépes háttér elintézi megfelelő szakértelemmel órák alatt. A zene ugyanitt tart - evolúció. De a szakértelemről most is bizonyíték kell.