Quaestor károsultak megmentéséért


Vendég

#3376

2015-08-03 14:41

 

 

tart-a-kartalanitas

-hany-quaestoros-jutott-eddig-a-penzehez

 

ez tele van hibával a privátbankáron


Vendég

#3377 Re:

2015-08-03 18:53

#3376: -  

 Említenél néhányat?

Mérges

#3378 Kell a pénzetek?????-mire vártok???

2015-08-04 04:00

Kedves Csoporttársak!

A kormány igazságtalansága ellen csak tüntetéssel, nyomásgyakorlással érhetünk el eredményeket, kérünk mindenkit, hogy vegyen részt a kisemmizettek harcában!

Ez az ország már nem jogállam, aki hagyja, hogy a törvénytelenség szabad utat nyerjen az holnap kerül sorra, vagy a gyermeke, unokája, ezt akarjátok??!!

FELHÍVÁS!

A rendezvények időpontjai:
2015. augusztus 5. (szerda) 10.00 - 14.00 óra között
2015. augusztus 6. (csütörtök) 10.00 - 14.00 óra között
A rendezvény helyszíne:
Mindkét napon ugyanaz.
Budapest, V. ker. Szabadság tér - Bank u. - Hold u. – Hercegprímás u. kereszteződésénél a Magyar Nemzeti Bank épülete előtt, ahol a július 25-i tüntetésünk is volt.
(Gondolom, hogy a helyszín megközelítése már sokaknak nem fog nagy problémát okozni.)
Program:
2015. aug. 5-én (szerda):
10.00 – 11.00 gyülekezés
11.00 – 13.30 levél átadása Dr. Matolcsy Györgynek,
3-4 beszéd, károsultak felszólalásai
14.00 befejezés
A rendezvény napirendje 2015. aug. 6-án (csütörtök):
10.00 – 11.00 gyülekezés
11.00 – 13.30 1-2 beszéd, károsultak felszólalásai
14.00 befejezés
A demonstrációk célja:
Tiltakozunk a törvénytelen eljárás ellen!
Követeljük a 2015. évi XXXIX. hatályos törvény végrehajtását!
Követeljük Dr. Matolcsy György MNB elnöktől a következőket:
Felügyeleti jogkörben eljárva kötelezze a Quaestor Károsultak Kárrendezési Alapját és a Befektető-védelmi Alapot a 2015. évi XXXIX. törvény maradéktalan és haladéktalan végrehajtására.
Fogyasztóvédelmi jogkörben eljárva állapítsa meg a fenti szervek fogyasztói jogokat sértő magatartását és emiatt szabjon ki bírságot.
A 2015. évi XXXIX. törvény 4.§. (4) bekezdésében foglalt lehetőséget – vagyis a Magyar Nemzeti Bank által nyújtott további hitel lehetőségét - a Quaestor Károsultak Kárrendezési Alapja felé ajánlja fel, és a kölcsönszerződést írja alá.
Ahhoz, hogy a média mindkét napon rámozduljon a tüntetésünkre, nagy szükségünk van minimum 50 résztvevőre szerdán és csütörtökön is. Mindenki részvétele fontos!
Várjuk a vidéki károsult társak jelentkezését is!
Valószínűleg a debreceniek egy csoportja is részt vesz.
KÖSZÖNJÜK NEKIK!
Mivel sokan dolgoznak ebben az időben, ezért a nyugdíjasok és Gyes-en, Gyed-en lévők jelenlétére nagyon számítunk!
A vidékről érkező nyugdíjas csoporttársak talán ingyen tudnak utazni.
Kérem szépen, hogy a jelentkezést mindenki privát üzenetben küldje el HIMMER ÉVÁNAK!
KÖSZÖNÖM!
NEM ADJUK FEL! NEM ADHATJUK FEL!
A KÖVETKEZŐ HETEKBEN IS ÚJABB ÉS ÚJABB HELYSZÍNEKEN TÜNTETÜNK!

 
 

Vendég

#3379

2015-08-04 06:32

Én még semmilyen értesítőt nem kaptam a Bevától. Vajon mikortól érdemes reklamálni?


Vendég

#3380 Re: Re:

2015-08-04 07:17

#3377: - Re:  

 Pl.:

"Ezzel a jogosnak nyilvánított 32 ezer Quaestor kötvényes károsult 78 százaléka már felveheti a pénzét a bankfiókokban, míg a többiek esetében folyamatban van az adatok egyeztetése, az esetleges hiánypótlások beérkezése, és azok elbírálása."

 

Ez úgy hangzik, mintha a 78 % teljesen kártalanítva lenne. Aki nem érintett, az el is hiszi.


Vendég

#3381 Re:

2015-08-04 09:20

#3379: -  

 Én is csak tegnap kaptam meg, na de nem az elszámolást, amit már 3 hete várok ,hanem ennyi hónap után (május 12-én beadtam) csak most tűnt fel nekik, hogy hiányzik a személyi ig. számom (sajnos, amit valóban én nem írtam be ), és csak ezt kérik pótolni,a levél "természetesen" július 13-án kelt, csak 31-én bírták postázni!

Ma elküldtem nekik , ezek után nem tudom mire számíthatok, holott csak kötvényem van , és egyébként mindent csatoltam.

Kitartást neked, biztosan megérkezik már legalább a héten az elszámolásod!


Vendég

#3383 Re:

2015-08-04 15:00

#3379: -  

 Én se kaptam semmit,tegnap telefonáltam azt mondták a héten mindenki megkapja.

Károsult 6 m alatt vagyok.

Lala

#3384 levél

2015-08-04 17:36

Levelet még nem kaptam, ma küldtek egy e-mailt (6 misi alatt), csak kötvény:

T. Kérelmező!
Ezúton tájékoztatjuk arról, hogy kérelmének vizsgálata még folyamatban van, ezért annak elbírálásáig további szíves türelmét kérjük.
Üdvözlettel:
Quaestor Károsultak Kárrendezési Alapja
Befektető-védelmi Alap


Vendég

#3385

2015-08-05 09:07

Erre a kommentre nem reagált senki, pedig fontos lenne tudni a végelszámolásról szóló hírek kapcsán, képvisel-e minket a PFSN?

A PSFN-hez adtuk be a hitelezői és a kártérítési igényünket (a QKKA mellett), ezt kimondta a Q. törvény. Ezt meg is tettük.

"A Pénzügyi Stabilitási és Felszámoló Nonprofit Kft. (PSFN Kft.) kizárólagos jogkörrel végzi a pénzügyi szervezetek felszámolását, végelszámolását és a kockázati tőkealap megszüntetését, valamint a pénzintézetek szanálásával összefüggő részfeladatokat, továbbá felfüggesztett tevékenységi engedélyű pénzügyi szervezetek esetében a felügyeleti biztosi feladatok ellátását. A társaság mindezt a pénzügyi szolgáltatásokat igénybevevők, illetve a fogyasztók érdekeit védve teszi." 

Eszerint a PFSN-nek kell a mi  kártérítési igényeinket menedzselni, pl, a Quaestor cégeinek felszámolásánál bejelenteni a náluk nyilvántartott követeléseket, nem engedheti végelszámolni azt a céget, melynek ennyi hitelezője van. Ki tudja, teszik-e a dolgukat, vagy tényleg egyénileg kell előlről kezdeni mindent, sokezer pert indítani?


Vendég

#3386 FONTOS!!

2015-08-05 10:08

Minden infót továbbítok, ha igényt kell beadni a végelszámoló felé azt is felteszem ide,

De most annyit kérek mindenkitől, akinek fontos, hogy visszakapja a pénzét menjen el a holnapi demonstrációra, nagyon sokat jelentene a cinikus fellengzős kormányunkkal szemben, valamint olcsóbb és gyorsabb, mint az ügyvédhez, bíróságra járás!

NEM AKARNAK FIZETNI VEGYÉTEK MÁR ÉSZRE!!!!-Az idióta szóvivőt küldték a tv-be, egy beprogramozott Drónt, még arra sem méltatnak, hogy tisztességesen kiálljanak, azért mert igazat mondani nem akarnak, a hazudozást meg nem merik bevállalni szemtől- szembe, csak most a bankokra hárítanak, utána meg ügye mi akkor is jó fiúk voltunk, mi akartuk! (Lásd Rogán még a levelet sem merte átvenni a biztonsági őrt küldte ki, pedig értesítve lett! ORBÁN többszöri nyilatkozattételre lett felszólítva, kussol mert nincs mit mondani neki!!!)

Ha ez így lesz, akkor már késő megbánni, hogy nem mentetek el és nem nyilvánítottátok nemtetszéseteket a történések miatt!

KI ÁLLJON KI ÉRTETEK?
CSAK TI VÉDHETITEK MEG JOGAITOKAT? KÜLÖNBEN LESÖPÖRNEK, MINT MORZSÁT AZ ASZTALTERÍTŐRÖL!-és akkor ennyi volt!

vendég

#3387 FONTOS!!!

2015-08-05 10:09

Demonstráció a Quaestor törvény betartásáért és a teljes kárrendezésért
2015. augusztus 6-án
(csütörtökön)
11 órai kezdettel
Helyszín: Magyar Nemzeti Bank


Vendég

#3388 Re: FONTOS!!

2015-08-05 11:14

#3386: - FONTOS!! 

 "KI ÁLLJON KI ÉRTETEK?"


Hát ahogy a mostani demonstrációról szóló hírekből is látni, Szakács és Gőgös elvtársakra az MSZP-ből mindig számíthattok! Szervezőinknek hála, a gazdasági miniszternek címzett sajtótájékoztatójukkal sikerült ismét befurakodniuk az eredetileg még politikamentesnek indult Quaestoros gyülekezet soraiba.
Többek között ez az elkurvulás is az oka annak, hogy egy ilyen demonstrációra lasszóval is csak két tucat embert lehet mozgósítani a több tízezres károsult tömegből.

vendég

#3389 Re: Re: FONTOS!!

2015-08-05 11:49

#3388: - Re: FONTOS!! 

 És Te miért nem vagy ott?  Akkor miért vagy itt, nem is vagy károsult, csak beépített ügynök?

Most fikázod azokat akik ott vannak, kiállnak értünk?

Mit keresel te itt köztünk?

HÚZZ ODA AHOL MEGLÁTTAD A NAPVILÁGOT!!!!!!!


Vendég

#3390 Re: Re: Re: FONTOS!!

2015-08-05 12:23

#3389: vendég - Re: Re: FONTOS!! 

 Azt utasítgasd, akinek leghosszabb haja van a családodban!

 


Vendég

#3391 nix politika, nix ugri-bugri

2015-08-05 13:36

ad 8388,   8390   Bár  ki  vagy  is  ilyen  szinten ne  politizálj.  A  Magyarokat  eddig  is  sikerült  a  politikának  megosztani,

itt ennek nincs  helye !!!

 

Követeljük  a  törvények  betartását,   elég   volt  a hazudozásokból,  nem   vagyunk   a  kormány és  politika  játékszere   !!!

 

Mindenki  károsult,  ki  igy ,  ki  úgy  !!!  Nem  hazárdíroztunk  a   hatalom  által  jóváhagyott  és   "ellenőrzött "   céggel  kötöttünk   szerződést. !!  és  NEM MI  DÖNTÖTTÜK  BE  A  QUAESTORT   !!!

 

tEHÁT  MINDENKI  JOGOSAN  SZÓL  ELORZOTT,  KESERVESEN   GYŰJTÖTT    PÉNZÉÉRT    44

 

nE  POLITIZÁLJ   EZEN   AZ  OLDALON,  INKÁBB  ÁLLJ  KI  IGAZUNKÉRT   !!!!!

 

 


Vendég

#3392

2015-08-05 14:42

"20 ezer Quaestor-károsultat kártalanítottak"

írja  az INDEX.

Teljesen?? Mert ez úgy hangzik.


Vendég

#3393 Re: Re: FONTOS!!

2015-08-05 15:21

#3388: - Re: FONTOS!! 

 Na és? Legalább valaki! Reméljük holnap is lesznek, akik  kiállnak.

 

És kívűlállóként nem kellene uszítani.


Vendég

#3394 Re: nix politika, nix ugri-bugri

2015-08-05 16:38

#3391: - nix politika, nix ugri-bugri 

 Mondandód egy részével, pl: Követeljük a törvények betartását - magam is egyetértek.
Ugyanakkor éppolyan érintettként, mint te vagy a többi 32 ezer károsult, kifejezetten diszfunkcionálisnak tartom, hogy az eredetileg elveszettnek hitt megtakarításaink visszaszerzésére, azaz primer önérdekeink érvényesítésére létrejött POLITIKAMENTES fórumokon (itt és a FB-on) a hangadó maroknyi kisebbség, néhány tucat politikai bozótharcos az eredeti törekvéseink mögé bújva hogyan akar kormányt váltani, Orbánt akasztani stb. Az eredmény ma is és az összes eddigi demonstráción is látható volt, a papírmasékat, a sajtót,az MSZP politikusokat és más ellenzéki képviselőket is beleszámolva ott volt néhány tucat ember.

 

vendég

#3395 Re: Re: nix politika, nix ugri-bugri

2015-08-05 17:40

#3394: - Re: nix politika, nix ugri-bugri 

 És akkor mi a javaslatod a pénzünk visszaszerzésére a kormány megszorítására?

Üljön mindenki a kis foteljében nézze a TV-t Orbán melldöngetését, hiszen kifizettek mindenkit 100%-ban.

Tudatosuljon minden magyar emberben, hogy de klassz fiúk ezek, dübörög a gazdaság, hasít a munkapiac...-ne is szóljon senki mert minden ok! Apropó Te visszakaptad a pénzed???

A politikát nem mi erőszakoljuk meg a politika ugrott ránk, azt azért megengeded ugye, hogy lerúgjam magamról mint KUKORI a műmenyétet, ha nem kívánom, mert különben összehányom magam!!!-mint minden egészséges önbecsüléssel lelkülettel és igazságérzettek rendelkező ember.

 


Vendég

#3396 Re: Re: Re: FONTOS!!

2015-08-05 18:18

#3393: - Re: Re: FONTOS!! 

  Most volt rólunk szó az egyenes beszédben, érdemes megnézni !!

vendég

#3397 Re: Re: Re: Re: FONTOS!!

2015-08-05 18:53

#3396: - Re: Re: Re: FONTOS!! 

 Atv is most, reális és hiteles riport volt! A politikusoknak is köszönet, a lényeget mondták a becsapásunkról.

Lala

#3398 Kifizetés

2015-08-05 19:25

Annyit szeretnék kérdezni, hogy olyan is kapott már értesítőt (illletve kifizetést), aki a kötvényeit neten vásárolta?

Köszönöm!


Vendég

#3399 Re: Kifizetés

2015-08-06 08:02

#3398: Lala - Kifizetés 

 Az elszámolás, ill. a kártalanítás szempontjából nincs jelentősége annak, hogy melyik kötvényt vásároltad a fiókban, és melyiket a neten ( Web-brókeren). A legtöbb ügyfél legalább a hozamokat neten fektette be, vásárolt újabb kötvényeket.

Lala

#3400 Re: Re: Kifizetés

2015-08-06 08:56