Quaestor károsultak megmentéséért


Vendég

#3451 Re: Re: Re:

2015-08-11 07:29

#3449: - Re: Re:  

 A műsorban Takács Szabolcs a Bankmonitor szakértőjével készült egy hétperces interjú. Ebben semmi új nem hangzott el, megismételte az elmúlt napokban tucatnyi helyen elhangzottakat a második körös, Q-alapból történő kártalanítás módjáról, aminek feltétele, hogy az AB ne kaszálja el a Q-tv-t.


Vendég

#3452 Re: Re: Re: Re:

2015-08-11 07:58

#3451: - Re: Re: Re:  

 de nem hangzott el  a kártalanítás módja, ha bejön a "HA" változat. És a tegnapi médiamegjelenésekben nem volt a ha úgy kihangsúlyozva, mint a rádióban ma. Ezt ő is megmondta.


Vendég

#3453 Re: Re:

2015-08-11 08:03

#3450: - Re:  

 A másik két bedőlt cégnél nem volt benne vastagon a politika! Ennek a firtatását akarták talán elkerülni a gyors törvénnyel. Az más kérdés, hogy 

1. szándékosan maradt-e ki a készfizető kifejezés

2. le volt-e kártyázva előre, hogy valaki majd megtámadja az AB-nél


Vendég

#3454 Re: Re: Re:

2015-08-11 08:34

#3453: - Re: Re:  

A választ mindenki tudja:

 1. igen

2. igen

 

Tomboy

#3455 Tüntetéssel kapcsolatban.

2015-08-11 10:36

Kedves Sorstársaim, Testvéreim!

 Mind ahányan jó emberek vagytok, mert nem loptátok, fiktív számláztátok, stb. nyugdíjas korotokra össze azt a pénzt, amiért harcolni kell. A következő tüntetésre néhány gondolatébresztő megjegyzésem:

A statisztika szerint 6 394 petíció aláíróból 1 189 budapesti, majd ezt követi a Debrecen, Szeged, Kecskemét. Nézzétek meg. Azt nem értem, hogy a 32 000 károsultból hol van a többi? Budapesten több ezer károsultnak kellene lennie. Ha én is pesti lakos lennék, biztosan elmennék valamennyi tüntetésre. Megköszönöm előre is, ha a pestiek többed magukkal részt vennének. Ne 40-50 fő legyen a tüntetéseken. Nem lesz elég súlya! Vidéken olyan kevés az aláíró károsult. Vidéken semmi értelme tüntetni. Pesten viszont sokkal nagyobb tömeggel és nagyon kemény beszédekkel lehet valamit elérni. Kedves  Pesti károsultak! Ezt a meccset nektek kell lejátszani, mert vidékről nagyon nehéz feljutni. A másik pedig, hogy több ezer pesti károsult van!

A kötvényeinket abban bízva, hogy 30 millióig kártalanítják, írásunkkal ellátva átruháztuk a QKKA alapnak. A csapból is az ígéreteik folytak. Mostmár jogilag nincsen meg a fiktív kötvényünk sem. Helyettünk az alap dolga lenne a követeléseink kifizetése. A készfizető klezesség vállalás nem véletlenül maradt ki. Semmi sincsen véletlenül. OV annyira sáros már ebben a buliban, hogy normális jogállamban régen nem lenne miniszter elnök. Túlzok, ha hazaárulónak nevezem, mint a többi politikust is?

A saját pénzüket és a köz pénzét is jó befektetésnek vélve betették a QUAESTOR-ba, ahol FOREX rövid határidejű és nagy tőkeáttéttel ügyletekkel próbálták fiaztatni. Legfőképpen a svájci frank és a jegybankjának a döntése okozta nekik a veszteséget. Még akkor is FOREX-eztek, amikor már régen le volt állítva az egész QUAESTOR csoport. Kecskeméten a saját fiam látta, hogy az ügyfélszolgálaton a belső monitorokon még akkor is próbálkoztak, amikor már a számunkra régen bezárult minden.

Kérdem, miért nem nyomoz az elvárható tempóban és eredménnyel az ügyészség? A számítógépeken a FOREX-el kapcsolatos műveleteket miért nem vették észre? A politikusok telefon beszélgetéseit már régóta le kellett volna hallgatni.

Ehhez persze független ügyészség kellene.

Mi lett a magyarokból? Bocsánat a kifejezésért, de magamat is beleértve olyan birkák vagyunk!

A Honvéd Egészség Pénztárt felhívtam, mert nem hittem el. 28 000 ember pénze elveszett. A DRB bankcsoport bedőlése miatt.

Milyen katonák azok, akik nem harcolnak a saját pénzükért? Egyáltalán nem hallani, hogy mi lesz velük. Építik a kerítést, nem érnek rá?

Én, mint naív adófizető nem értem, hogy miért nincsen lassan sehol sem biztonságban a pénzünk?

Az MNB és a PSZÁF csinál valamit a festmények vásárlásán kívül? Ugye ők 10 x annyit adóznak és keresnek!

Az MNB nem ad hitelt a QKKA alapnak, de már ha jól tudom 200 milliárdot eltékozolt az alapítványainak a közpénzből?

Helyén van ez így?

A kormánynak már nem írhatok levelet, mert ebben a demokráciában nemzetbiztonsági kockázati elem, ha valaki a véleményét kifejti. Nem tetszik nekik az igazság! Moderálják az E-mail leveleket.

Nehéz lesz megszabadulni tőlük!

Drága pestiek! Bennetek van minden reményünk! Nagyon megköszönöm komolyan!

Éva és István köszöm a kitartást. Ne adjátok alább!


Vendég

#3456

2015-08-11 19:45

Ma is folytatódik a hülyítés.

Ez a legszebb:

"Már kártalanították a Quaestor-ügyfelek többségét"

Tüntetni! Tüntetni! Tüntetni!

VENDÉG

#3459 DEMONSTRÁCIÓ!

2015-08-12 03:20

DEMONSTRÁCIÓ A QUAESTOR TÖRVÉNY betartásáért és a teljes kárrendezésért

Aug.13. Holnap, 11:00-kor

1027 Budapest, Bem rakpart 47. Külgazdasági és Külügyminisztérium előtt!!!

vendég

#3460 DEBRECENI DEMONSTRÁCIÓRA JELENTKEZNI!

2015-08-12 03:34

KEDVES SORSTÁRSAK!

Nagyon kevesen jelentkeztek ezidáig a 19-i debreceni demonstrációra! Kérünk Benneteket gyertek el, legyünk minél többen! Szabadi Kati posztja alá várjuk a buszra jelentkezőket, ugyanis jelenleg nagyon kevés a létszám, így nem éri meg! Ha nem lesz meg a megfelelő létszám, akkor autókkal megyünk, de azt is természetesen tudnunk kell! Minél előbb kérjük a jelentkezéseket! Aki megteheti, feltétlen jöjjön el! Az időpontot Attila még nem tette fel, úgy tudom 14 óra, de várom, hogy biztos legyen!
KÖSZÖNJÜK!

 


Vendég

#3461 Re: DEBRECENI DEMONSTRÁCIÓRA JELENTKEZNI!

2015-08-12 04:03

#3460: vendég - DEBRECENI DEMONSTRÁCIÓRA JELENTKEZNI! 

 én biztos mennék többedmagammal, hol kellene felszállni, a buszra és mennyibe kerül. sajnos nem vagyok facebookos

hol jelezhetem a részvételemet


Vendég

#3462 Re: nézzétek meg

2015-08-12 06:38

#3429: vendég - nézzétek meg 

 Néznénk, de azt írja ki, hogy privát videó!!!

Miről szól?


Vendég

#3463 Re: Re: BUDAPESTEN TÜNTETÉS!!!!

2015-08-12 07:00

#3441: - Re: BUDAPESTEN TÜNTETÉS!!!! 

 Sajnos sokan nem figyelnek fel az összefüggésekre:

1. Nem kell aggódniuk......

2.Következő mondatba pedig ott a "ha" az AB döntése.....

Akkor most mi van???? Mégiscsak aggódni kell? Mert ugye a törvény több sebből vérzik...sajnos

Mintha a Bankmonitor munkatársa már tudná mi fog történni (több információja van, jósol?) vagy csak próbálja elaltatni a károsultakat milyen indokai van......

Húzzák a kifizetést mint a rétestésztát! Ha lenne akarat, akkor nem tennék! Nem is tolták volna a feleősséget a károsultakra az elején...törvénnyel elaltatták a károsultakat...addig is lehet munkálkodni...

Egyéltalán nem üti meg a mércét ez az újságcikk, nem felel meg egy jó cikkírónak...

Manapság már nem kell minőségre törekedni, sőt 1 újságcikk vagy riport  mehet több médiába is (szóról- szóra ugyanaz volt), akkor miért vannak ennyien?

 

 

 

 

 

 

 


Vendég

#3464 Re: Re: Re: BUDAPESTEN TÜNTETÉS!!!!

2015-08-12 07:31


Vendég

#3465

2015-08-12 07:50

bankmonitor.hu  Quaestor-kártalanítás – MNB: az ügyfelek többsége már kapott kártalanítást

"...A kártalanítás mostani szakaszában tehát a Beva ezen nem létező, hiányzó kötvények után végez kártalanítást 6 millió forintig, míg a meglévő kötvények után nem kártalanít, hiszen azok rendelkezésre állnak, kiadásukra pedig a Quaestor kárrendezés körében kerülhet majd sor – fejtette ki Fülöp Zsuzsanna."

Tehát a fiktív kötvény után kaptunk, amit kaptunk. Van aki semmit. A valós kötvényeinket meg kiadják, azt jónapot?

Elvileg átruháztuk a QKKA-ra. Az Alap kellene, hogy megvegye tőlünk, névértéken kifizessen, csináljon vele, amit akar.

De ha az AB elmeszeli a törvényt, és a QKKA nem tud, nem akar fizetni, akkor mit csinálunk?

Mehetünk a Hrurirához beváltani? Ja, hogy addigra már a Hrurira sem lesz, mert végelszámolják....


Vendég

#3466 Re:

2015-08-12 08:28

#3465: -  

 És hol van az általunk befizetett  és ellopott pénz??? Keresi valaki?


Vendég

#3467 Re:

2015-08-12 09:02

#3465: -  

 Látjátok? Jól látjátok!

Úgy b*sztak át bennünket mint sz*t a palánkon. Más fórumokon már örömködnek, hogy fizet a QKKA! Szó nincs róla! Az MNB szóvivő nyilatkozott: Már kártalanították a károsultak többségét "további kártalanításra a Quaestor alapból és az Alkotmánybíróság (Ab) döntése után kerülhet sor - tájékoztatta Fülöp Zsuzsanna, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) felügyeleti szóvivője az MTI-t. " MTI + szóvivő tökéletes párosítás! Legalább 6 portálon megjelent mint győzelmi jelentés. Tüntetni meg egyre kevesebben megyünk. Majd mások, akinek még több hiányzik...majd ők kikaparják a gesztenyét. Ez nem igaz. Nekik bizonyára máshol is van befektetésük az a pár millió meg nem hiányzik. De nekünk ez volt az egész életünk munkája az összes megtakarításuk! Nem szégyellem: FIDESZ szavazó voltam . Bíztam bennük. Bíztam abban, hogy olyan törvényt hoznak ami a tényleges kártalanítást eredményezi. Ma már látom a legfelsőbb utasításra olyan normaszöveg született ami eleve megakadályozza a kifizetést (Készfizető kezes). Ennek megváltoztatása kormánypárti kezdeményezésre nem várható, (pedig az ellenzék már csak kényszerből is mindenképp támogatná!) hiszen direkt szövegezték így - az ellenzéki kezdeményezést pedig csípőből elutasítják. Az AB negatív döntése pedig eleve kódolva van. 30 – 50 károsult meg ha tüntet is…. na és majd hazamennek mint már tudjuk korábbról. A média meg beállt a sorba. Még véletlenül sincs egy korrekt elemzés információ. Kritika nélkül átveszik egymás híreit. Hát itt tartunk. DE MEGÉRDEMELTÜK!


Vendég

#3468

2015-08-12 09:28

A 30 millió fölöttiek úgyis mennek perre gondolom, - hacsak nem minimálisan több a bentragadt pénz mint 30 millió - hisz nekik reményük sincs egy esetleges pozitív AB-i döntés esetén a 30 millió fölötti részre. Aki 6 és 30 millió közt van, s perre menne - én szívesen mennék, csak nemigen tudom ki az akivel érdemes. Őszintén szólva Palotás a maga "kisezer" szerződésajánlatával nem nyerte el a tetszésem túlzottan. Így ha valaki megírná - főleg akinek van Facebookja, s ott esetleg össze tudja szedni az infót - mik a lehetőségek, milyen pertársaságok alakulnak, s kihez lehetne (lenne érdemes) csatlakozni, azt nagyon megköszönném. Sajnos úgy néz ki a végén marad a (hosszú) pereskedés, de annyiban azért nem hagynám a dolgot, családon belül 10-10 milló maradt a QKKA-ban, 20 millióért az ördöggel is lepaktálok ha kell...


Vendég

#3469 Re:

2015-08-12 12:02

#3468: -  

 a mai metro ujság 3. oldalán láttam az MTI jelentést, ami persze hamis. Valószínüleg mindenhol ez az igazságtól  nagyon távol álló cikk jelenik ma meg mindenhol. Ők a beva jogszabályról irnak és nem a Q-törvényről


Vendég

#3471

2015-08-12 12:18

A 3470-est mindenki olvassa el!

Éva, István, Attila, ha az MTI nem csinálna ezzel semmit, elkülditek legalább az ATV-nek és a Klubrádiónak? Ők legalább foglalkoztak a károsultakkal eddig.  Vagy 1-2 napilapnak?


Vendég

#3472

2015-08-12 17:11

Azert mert teljesen a konkret igazsagot tartalmazza,es ugyerzem csak teljes osszefogassal erhetjuk el celjainkat.koszonom a lehetoseget

Vendég

#3473

2015-08-12 17:25

Köszönet az MTI-nek írt levélért. Az MTI-nek erre a hivatalos megkeresésre válaszolnia kell, és megtalálni a módját, hogy tekintélyvesztés nélkül igazítsák helyre a félreinformáló interjukat, amelyekben a hibásak elsősorban az interjút adó szakemberek a sok mellébeszéléssel.

vendég

#3474 Re:

2015-08-12 18:36

#3468: -  

 Kérlek csinálj facebook fiókot, nem tart semeddig sem, de ha gondolod csinálok én Neked, álnéven anoním...ne ezen múljon már...az ég szerelmére! mondd mit akarsz...beajánlak a csoportba is, csak tegyél már valamit magadért Te is és mások is...semmi személyes adat nem kell ok? értesz engem?


Vendég

#3475 Re:

2015-08-12 19:04

#3473: -  

Igen! És ez a harc lesz a végső! További esélyek nem igen lesznek. Ezért kell jönnie mindenkinek aki él és mozog, de legalább is járóképes a holnapi demonstrációra - ha egyáltalán pénzt akar látni a jövőben!!! 50-100 lézengőt úgy mint eddig is lesöpörnek- Szaknyelven szólva a médiákban a ”hírhatár” alatt vagyunk. (fontosabb , nagyobb hírértékkel bír egy kis …t*köm tudja takonyfejű tapírborjú születése!)… Ma végre- és KÖSZÖNET mindazoknak akik tettek érte- végre a médiákban is korrekt tájékoztatás jelent meg a hiányos kártalanításokról. A holnapi nap ügydöntő lehet! A vasat addig kell ütni amíg meleg. Most még az!!!.

8. 12. 17:25 Quaestor-károsultak: Inkorrekt a tájékoztatás Magyar Nemzet Online
08. 12. 16:07 Kiakadtak a quaestorosok Tőzsdefórum
08. 12. 15:46 Quaestor: a károsultak kifogásolják a tájékoztatást és a kártalanítás menetét Világgazdaság
08. 12. 15:33 Quaestor – Kifogásolja a károsultak csoportja a kártalanítás menetét és a tájékoztatást GazdaságPortál